Skocz do zawartości

Legacy Wagon by Danko


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, hugo napisał(a):

Ucięło ceny z listy części.:D

Kasy nie oszczędziłem, ale bólu sobie i wam mogę :mrgreen:

Śmiałem się dziś, że to jednocześnie euforia i depresja - euforia, jak patrzę na te fanty, depresja jak spojrzę na kwoty przelewów :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, ManoLEE napisał(a):

Pieniądze to nie wszystko :thumbup: Przy okazji będzie wiele wspomnień i umiejętności, siedzenia na kanapie nie będziesz pamiętał ;)

Oby, oby :hi:

Ale fakt faktem, dalej chyba bym nie zmienił swojej decyzji w kwestii tego, czy kupić całe h6, czy robić swapa. 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój ej20f będzie do sprzedania, w ciągu tygodnia/dwóch pewnie porobię zdjęcia i wystawie - jak ktoś byłby już teraz zainteresowany, zapraszam do kontaktu :) Na pewno będzie bez pompy wspomagania

Z pierdółek - ot kupiłem sobie Korek. 

Obecny termin na skończenie fury - 22 maj

20230502_155233.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Danko napisał(a):

Mój ej20f będzie do sprzedania, w ciągu tygodnia/dwóch pewnie porobię zdjęcia i wystawie - jak ktoś byłby już teraz zainteresowany, zapraszam do kontaktu :) Na pewno będzie bez pompy wspomagania

Z pierdółek - ot kupiłem sobie Korek. 

Obecny termin na skończenie fury - 22 maj

20230502_155233.jpg

 

Fajna sprawa. Ebay?

Miałem taki w Primerze...ale Nismo a nie Greddy :faja:

(pewnie jeden i drugi robione w tym samym miejscu :biglol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Danko napisał(a):

Mój ej20f będzie do sprzedania, w ciągu tygodnia/dwóch pewnie porobię zdjęcia i wystawie - jak ktoś byłby już teraz zainteresowany, zapraszam do kontaktu :) Na pewno będzie bez pompy wspomagania

Z pierdółek - ot kupiłem sobie Korek. 

Obecny termin na skończenie fury - 22 maj

20230502_155233.jpg

Do swojego korka dałem dwa neodymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.06.2023 o 20:13, kozi-24 napisał(a):

??????????

jeździ jusz???:D 

Och, jakbym chciał :cry:

 

Ogólnie jeszcze w maju silnik pojawił się w samochodzie (czwartek przed japfestem) z zamiarem wjechania świeżym swapem na event. W noc przed eventem okazało się, że zostało obrane błędne założenie przy wiązce... 

Szybką decyzją o 2 w nocy włożyliśmy EJ'a i jakoś od tej pory tak się buja. Czerwiec dałem sobie na odpoczynek po maratonie, zebranie wiedzy i jeszcze raz odpoczynek. Jutro wyjeżdżamy na Osake, po powrocie wracamy do tematu i w lipcu chcę przerobić wiązkę. Chcę to duże słowo, chętnie bym to komuś oddał.. Ale nie znalazlem nikogo, kto by się podjął takiej modyfikacji w cywilnym wozie. Cel to wyrobić się na sieprniowy japfest, choć wątpię, że się uda, optymizm na poziomie ujemnym. 

 

Co poza tym? Zmieniłem już lampy z tyłu, założyłem świeżo pomalowany zderzak na przód - dokładki niestety dalej nie mam. 

 

Cała operacja swapa jest możliwa moim zdaniem do zrealizowania w jakieś dwa/trzy miesiące, w moim przypadku niestety zawiodły pewne ogniwa, o których nie pomyślałem. 

20230622_210302.jpg

20230603_205033.jpg

20230602_033213.jpg

  • Super! 1
  • Trzymaj się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może nie jest to wielki update, na który czeka.. Nikt :mrgreen:

Ale coś tam się dzieje. H6 znów w budzie, tym razem już na stałe z małym bonusem w postaci pomalowanych pokryw. 

Do tego zmieniłem dziś zegary na docelowe - tutaj ładne podziękowania @Tinuvielza szybkę w świetnym stanie - w totalu mi te zegary robią :wub:

Z pierdół - sprawialem sobie drobne przyjemności, niedawno przyjechała mi gałka Greddy. 

A i z osaki zdarzyła się ładna fotka. 

Ps. W kompletnym międzyczasie okleiłem przednie halogeny, coby schludniej wyglądały. 

received_682247553746911.jpeg

received_319735133715798.jpeg

20230720_191451.jpg

20230706_193714.jpg

1-133.jpg

Edytowane przez Danko
  • Super! 7
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danko napisał(a):

Może nie jest to wielki update, na który czeka.. Nikt :mrgreen:

Ale coś tam się dzieje. H6 znów w budzie, tym razem już na stałe z małym bonusem w postaci pomalowanych pokryw. 

Do tego zmieniłem dziś zegary na docelowe - tutaj ładne podziękowania @Tinuvielza szybkę w świetnym stanie - w totalu mi te zegary robią :wub:

Z pierdół - sprawialem sobie drobne przyjemności, niedawno przyjechała mi gałka Greddy. 

A i z osaki zdarzyła się ładna fotka. 

Ps. W kompletnym międzyczasie okleiłem przednie halogeny, coby schludniej wyglądały. 

received_682247553746911.jpeg

received_319735133715798.jpeg

20230720_191451.jpg

20230706_193714.jpg

1-133.jpg

Malowanie super :thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bonless napisał(a):

Tylko pamiętaj żeby sparować te zegary z Twoim immo bo inaczej nie odpalisz ;)

 

Sparowac? Totalnie zapomniałem, że zegary też mają znaczenie.. Coś więcej wiesz, cobym szperać nie musiał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Danko napisał(a):

Sparowac? Totalnie zapomniałem, że zegary też mają znaczenie.. Coś więcej wiesz, cobym szperać nie musiał? 

Immo w Legacy jest z tego co pamiętam zakodowane w zegarach, BIU (moduł na kolumnie kierowniczej), w ECU no i w kluczyku.

Żeby odpalić wszędzie musi być ten sam kod. Jak zamienisz same zegary bez przekodowania to immo nie pozwoli odpalić auta.

Możesz odezwać się do użytkownika @bombelllooo on mi kodował immo w europejskich zegarach i przerabiał z H6 na H4 (żeby obrotomierz nie pokazywał głupot).

Pytanie jeszcze na jakim kompie będziesz odpalał ten silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. 

Rozpoczęliśmy wielkie przepinanie kabli - ogólnie z dobrych wieści, moje rozpiski pokrywają się z tym, co fizycznie zastaliśmy - ergo - schematy na 90% są prawidłowe. 

Co będzie problematyczne? Dopasowywanie niepasujących funkcyjnie pinów - np. mój EJ ma dużo więcej pinów do przepustnicy (fizycznie przy niej są 2 wtyczki), H6 ma ich mniej (i 1 wtyczka) - tu będzie zabawa z dopasowywaniem po napięciu przekazywanym przez ECU. Do zrobienia. 

Głównym blockerem będzie to, że nie mogę nigdzie znaleźć schematów kostki głównej już pod maską z opisem, który pin ma który numer i za co odpowiada. Ostatecznością będzie fizyczne sprawdzanie, ale bardzo chciałbym tego uniknąć.

Drugi blocker - immo. Nie jest źle. Mam ECU, stacyjkę i kluczyk kompletowy, osobno kupiony, zapasowe ECU, które miałem z silnikiem (w sam raz na pierwsze kręcenie, sprawdzenie czy się nie spali). Nie zmieniam póki co stacyjki, gdyż ring spełnia głównie funkcje anteny. Zmieniłem natomiast kostki w kluczykach (od budy i od ECU), więc w teorii temat zamknięty. 

Zagadką pozostają zegary - tutaj wspominano o @bombelllooo - może coś podpowiesz :)

Bonusowo - aktualny stan rzeczy pod maską i fotka zegarów. 

 

20230722_151614.jpg

20230720_191451.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam możliwość skrócenia zabawy z wiązką - pojawiła się wiązka od legacy b spec z h6 w manualu.. Ale przedlift i angol. Czy ktoś jakkolwiek orientuje się, czy te czynniki mogłyby przeszkadzać we wsadzeniu takiej wiązki do europejskiego polifta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Danko napisał(a):

Mam możliwość skrócenia zabawy z wiązką - pojawiła się wiązka od legacy b spec z h6 w manualu.. Ale przedlift i angol. Czy ktoś jakkolwiek orientuje się, czy te czynniki mogłyby przeszkadzać we wsadzeniu takiej wiązki do europejskiego polifta? 

Sądząc po tym jak duże są różnice w wiązkach w kabinie między przed i poliftem to może być duże prawdopodobieństwo, że silnikowe też będą się różnić np. samymi wtyczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...