Skocz do zawartości

Forester 2,5 XT


dudi76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

 

Jako, ze od jakiegos czasu przymierzam sie do zakupu w/w autka i jestem zdecydowany, to korzystajac z forum chcialbym zapytac uzytkownikow owego autka o swoje opinie z uzytkowania. Mysle, tu o trakcji, spalaniu, awaryjnosci, zadowoleniu, lub tez nie. Jakie są Wasze plusy i minusy. Czy np: dokonalibyscie jeszcze raz takiego wyboru i kupili to autko ponownie?

Dzieki z gory z kazda odpowiedz

Pozdrawiam

Dudi76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam forumowiczów

 

Jako, ze od jakiegos czasu przymierzam sie do zakupu w/w autka i jestem zdecydowany, to korzystajac z forum chcialbym zapytac uzytkownikow owego autka o swoje opinie z uzytkowania. Mysle, tu o trakcji, spalaniu, awaryjnosci, zadowoleniu, lub tez nie. Jakie są Wasze plusy i minusy. Czy np: dokonalibyscie jeszcze raz takiego wyboru i kupili to autko ponownie?

Dzieki z gory z kazda odpowiedz

Pozdrawiam

Dudi76

Ja wiem sporo o tym aucie, bo używam od 2 lat, 1-szą i 2-gą wersję, niecałe 39 tys. km /rok , miasto/trasa.

Spalanie 12,5 - 13 L na 100km, nikt (prawie...) Cię nie wyprzedzi jeśli tego nie chcesz, awaryjność zero (też prawie.., ale w porównaniu do innych to spoko) jazda po nierównościach zdumiewająca. Wady: mało miejsca z tyłu, klimatyzacja/nawiew niedorobiona, tablica rozdzielcza jak z poloneza... To jest zajebiste auto, nie ma alternatywy.

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

Jako, ze od jakiegos czasu przymierzam sie do zakupu w/w autka i jestem zdecydowany, to korzystajac z forum chcialbym zapytac uzytkownikow owego autka o swoje opinie z uzytkowania. Mysle, tu o trakcji, spalaniu, awaryjnosci, zadowoleniu, lub tez nie. Jakie są Wasze plusy i minusy. Czy np: dokonalibyscie jeszcze raz takiego wyboru i kupili to autko ponownie?

Dzieki z gory z kazda odpowiedz

Pozdrawiam

Dudi76

 

Dzien Dobry!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np: dokonalibyscie jeszcze raz takiego wyboru i kupili to autko ponownie?

Dzieki z gory z kazda odpowiedz

Pozdrawiam

Dudi76

 

Moja opinia może nie jest wiarygodna, bo jeszcze nie miałem 2.5XT ale jeśli miałbym zamieniać mojego 2.0XT to tylko na kolejnego Forestera, tym razem 2.5 turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

Jakie są Wasze plusy i minusy. Dzieki z gory z kazda odpowiedz

Pozdrawiam

Dudi76

 

Ja dużo piję.

 

mamusia

 

ja również i na dodatek po wódce nabieram blasku :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

ps. co do plusów forestera, nie będę pisał bo mam tylko godzinkę czasu na klikanie w klawiaturę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Widze ze plusow ma cale mnostwo, a wobec tego jak wyglada sprawa z minusami Forka? Awaryjność? Spalanie pomijamy, bo to raczej nie jest wada:)

 

Awaryjność? Jaka awaryjność? Auto okupuje czołowe pozycje w rankingach bezusterkowości - niemieckich, skandynawskich... Z moich doświadczeń (wprawdzie 2.0XT a nie 2.5XT ale możesz ufać, Ci, co mnie znają, wiedzą, jak Forys dostaje w zadek):

1. nie próbuj jechać wzdłuż rzeki nie sprawdziwszy wcześniej dna

2. nie próbuj jeździć drogą w lesie którą jeżdżą tylko traktory

3. nie próbuj jeżdzić po polu pełnym śniegu bez sprawdzenia, jak gruba jest rzeczona warstwa śniegu

 

Mówiąc prościej: dopóki nie zaczniesz przeginać, możesz na auto liczyć. A jak zaczniesz przeginać, to i tak wybaczy Ci więcej, niz każde inne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej opinii, to tylko isc do salonu i zamawiac. Generalnie takie samochodu potrzebuje. Całkowicie bezawaryjnego, ktory wiele zniesie i mnie nie zawiedzie.

Czytajac forum spotkalem sie z takimi minusami:

- słabe hamulce,

- haczenie jedynki i wstecznego,

- słabe audio,

- stosunkowo duza glośność w środku przy wiekszych predkosciach

- "bierze" sporo oleju"

 

POwiedzcie, czy potwierdzacie te opinie, czy w Waszych autkach tez tak jest? Czy to tylko suiektywne odczucie użytkowników.

 

A moze sa detale, ktore Was denerwuja w tym autku?

 

Powiem, ze nikt mnie raczej nie odwiedzie od zakupu tego autka, ale chcialbym wiedziec takie rzeczy przed, abym sie nie rozczarowal

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hamulce powyzej 160km/godz moglyby byc lepsze

Zmiana biegow"inna"- trzeba chwile potrenowac (wszystkie Subaru) :mrgreen:

Audio byc moze słabe :roll:

Olej - na 3-4 tys kolo 1/4 l może zużyc do 15-20tys. Potem mniej

Wrażenia z jazdy nie osiagalne w innych markach :mrgreen:

Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac forum spotkalem sie z takimi minusami:

Jest tak, jak napisał Andrzej Koper. Olej biorą przede wszystkim wersję turbo, zwłaszcza przy b. ostrym traktowaniu :mrgreen: Poziom hałasu przy dużych prędkościach jest zaskakująco niski, jak na aerodynamikę lodówki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- słabe hamulce

 

Do codziennej jazdy zupełnie wystarczające. A jak się będziesz chciał ścigać Forkiem to AK na pewno znajdzie coś odpowiedniego.

 

- haczenie jedynki i wstecznego

 

Polecam automat w kombinacji z turbiną :mrgreen:

 

- słabe audio

 

Fakt. Radio i głośniki do wymiany. Audiofilem nie jestem ale fabrycznego sprzęt słuchać się nie daje.

 

- stosunkowo duza glośność w środku przy wiekszych predkosciach

 

PRZY NAPRAWDĘ DUŻYCH PRĘDKOŚCIACH. Zresztą wystarczy trochę pokombinować przy uszczelkach bocznych szyb i temat z głowy. Jak kiedyś AK napisał: po tego rodzaju reklamacjach poznaję, kto z klientów naprawdę szybko jeździ :mrgreen:

 

- "bierze" sporo oleju"

 

Wersje z turbiną przy ostrzejszym traktowaniu na pewno tak - ale które auta z turbiną nie biorą więcej oleju? Wystarczy popatrzeć na większość współczesnych turbodiesli :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie podczas jazdy próbnej denerwowało ciągłe wycie turbiny (jako fan ok ale nie na codzien) i klima która nie zasługuje na te nazwę. Z tylu ma za malo miejsca. I tak naprawdę z tych powodów go nie kupiłem.

Pod względem osiągów nie kupisz nic lepszego za taka cenę, a takie samochody jak RAV etc. są dla kobiet ja bym sie wstydził nimi jeździć.

Co do spalania oleju to spala ja każdy jak sie kreci powyżej 5000 rpm/min tak było ze wszystkimi moimi autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie podczas jazdy próbnej denerwowało ciągłe wycie turbiny (jako fan ok ale nie na codzien) i klima która nie zasługuje na te nazwę. Z tylu ma za malo miejsca. I tak naprawdę z tych powodów go nie kupiłem.

Pod względem osiągów nie kupisz nic lepszego za taka cenę, a takie samochody jak RAV etc. są dla kobiet ja bym sie wstydził nimi jeździć.

Co do spalania oleju to spala ja każdy jak sie kreci powyżej 5000 rpm/min tak było ze wszystkimi moimi autami.

 

Jeżeli chodzi o klime to powiedzmy że moze ona komus nie odpowiadac....ale o wyciu turbiny to nie slyszalem :mrgreen: Chyba cos kolega pomylil :roll:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą bezusterkowością bym się nie zgodził.

w moim forku my05 było chyba już wszystko robione począwszy od uszczelki w szybie, skrzyni biegów, silniku, sprzęgle, komputerze, skończywszy ostatnio na przednim moscie ...

 

no, cóż może to "tylko" wadliwy egzemplarz mi się trafił :D

ale jak jest wszystko w porządku to jeździ super, może tylko hamulce mogłyby być lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą bezusterkowością bym się nie zgodził.

w moim forku my05 było chyba już wszystko robione począwszy od uszczelki w szybie, skrzyni biegów, silniku, sprzęgle, komputerze, skończywszy ostatnio na przednim moscie ...

 

no, cóż może to "tylko" wadliwy egzemplarz mi się trafił :D

ale jak jest wszystko w porządku to jeździ super, może tylko hamulce mogłyby być lepsze

 

Każda marka ma swojego krzysioma. Jedne więcej, inne mniej. Francuzy mają mnóstwo krzysiomów, podobnie Ople. Subaru ma na razie dwóch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą bezusterkowością bym się nie zgodził.

w moim forku my05 było chyba już wszystko robione począwszy od uszczelki w szybie, skrzyni biegów, silniku, sprzęgle, komputerze, skończywszy ostatnio na przednim moscie ...

 

no, cóż może to "tylko" wadliwy egzemplarz mi się trafił :D

ale jak jest wszystko w porządku to jeździ super, może tylko hamulce mogłyby być lepsze

 

to przez ciebie forester nie jest na pierwszym miejscu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...