Skocz do zawartości

SUBAROWE Stage UP! Czyli Legacy GT!


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
w końcu się zebrałem, żeby naskrobać coś o nowym zakupie. :)

Przyznam szczerze, że zakup Legacy GT nie był szczególnie planowany. Pojawił się klient, który "na już" chciał mojego srebrnego Legasia. Długo się zastanawiałem co zrobić, a bo to wiecie jak jest... Tutaj wesele, tutaj remont, a wakacje to gdzie... i biłem się z myślami. Biłem się dobre z trzy miesiące, bo przecież Srebrny Legaś jest bez wkładu, fajnie wygląda i burczy jak na Subaraka przystało, z drugiej strony trzeba się też kierować rozsądkiem i jak jest klient, który daje fajną sumę za auto to chyba głupotą by było nie skorzystać. I co prawda pierwszą ofertę i negocjacje na temat Legasia odrzuciłem, pomyślałem, że to kicham, jak zgnije i go nie sprzedam, to przerobie go na buggy'ego, ale jak się okazało - klient nie odpuścił.
I znowu to samo... Co zrobić...
Ale tutaj już zapytałem mądrzejszych ode mnie i kolegów z forum (dzięki @Mateusz22 @irektob) i paru znajomych co radzą. I wszyscy wskazują - SPRZEDAJ, NIE ŻAŁUJ! O dziwo nawet moja kobita zasugerowała sprzedaż Legasia i kupno czegoś innego. :huh: Więc określiłem się, że OK, sprzedam Legasia - klient na to hasło od razu: "Słuchaj to zróbmy tak - ja Ci dam kasę za niego, a Ty sobie nim możesz jeździć do momentu aż nie kupisz innego" - nie zgodziłem się na takie rozwiązanie, bo nie lubię jeździć nie swoimi autami.
No ale do rzeczy! Rozpoczęły się poszukiwania następcy Legasia. Warunek był jeden - coś z pod znaku Plejad, mające więcej niż 150KM. Szukałem Imprez z silnikami 2.5, patrzyłem na Legasia H6, nawet udało się obejrzeć bugeye'a z 2.0 Turbo, ale niestety... Żadne z nich to nie było to... Do momentu, gdzie przeglądałem forum i natknąłem się na fotkę LGT od @Juras K, pomyślałem, że w sumie nawiąże kontakt, kto jak nie Pan Jurek opowiem mi coś lepiej o szybkich Legasiach. Pogadaliśmy i w sumie na koniec  rozmowy padło hasło: "A może Pan by chciał sprzedać swojego Legasia"? No i jest! Okazało się, że to było światełko w tunelu poszukiwań. Dni uciekały, później tygodnie no i nadszedł dzień na telefon. Pan Jurek zdecydowany na sprzedaż! :D Ugadaliśmy się na konkretny termin i jedziemy. Nie ukrywam, że jadąc po LGT biłem się z myślami co to będzie, że to przecież nie jest już takie młode auto, a jak walnie UPG, a jak coś tam i tak w kółko ble, ble, ble. Już nawet moja żona mi mówi, że przecież niezależnie gdzie pojadę to mogę kupić "kota w worku", @Mateusz22 też sukcesywnie wybijał mi głupie myślenie z głowy.

Dojechaliśmy na miejsce i oto i on! Stoi dostojny, niepozorny LGT w słońcu. Oględziny blaszki, paru detali, środka no i czas na przejażdżkę. Pan Jurek pokazał uczciwie jak auto się rozpędza, jak hamuje i nie "picował" go na sprzedaż. Po powrocie z przejażdżki jeszcze "chwila prawdy" - TEST UPG! Zastanawiałem się co wskaże, ale zamontowaliśmy "bąbelkownice" (tak to urządzenie nazwałem) i sprawdzamy, raz, drugi i wszystko OK! Decyzja zapadła! BIERZEMY! Jeszcze chwila negocjacji i pogaduch i pora na pakowanie gratów. Do zestawu mam felgi na zimę 17" z kolcem. :P Podpisaliśmy umowę i pora na powrót. Chociaż synek Pana Jurka chyba nie był zadowolony ze sprzedaży.

I tak oto drodzy koledzy stałem się posiadaczem Legacy GT z 2.5 Turbo! :yahoo:
Auto rewelacyjnie się rozpędza, rewelacyjnie hamuje a z wydechu wydobywa się delikatny bulgocik. Jest kilak rzeczy do dopieszczenia ale o wszystkim będę informował na bieżąco.
Serwis olejowy i ogólny przegląd już za nami. :) Do zrobienia za jakiś czas będzie sworzeń wahacza bo ma delikatny luz. Założyłem też Xenony i jakoś lepiej już auto świeci i wygląda.
W przyszłym tygodniu jedziemy z Legasiem na szyby, a jak się uda to w sobotę odświeżę zaciski.


Aaa, no i dziś jadę po tablice i ramki, bo wiecznie czasu nie było na przerejstrowanie... :ph34r:

(coś się zdjęcia pochrzaniły, wklejone niżej)... :(

Edytowane przez thomson0073
  • Super! 8
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos żeś popierdzielił przy wklejaniu zdj bo zasłoniło tekst, z ciebie taki informatyk jak i ze mnie widzę:facepalm: :biglol:

Legaś piękny, idealna baza do dbania i pielęgnowania:wub:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mateusz22 napisał:

Cos żeś popierdzielił przy wklejaniu zdj bo zasłoniło tekst, z ciebie taki informatyk jak i ze mnie widzę:facepalm: :biglol:

Legaś piękny, idealna baza do dbania i pielęgnowania:wub:

A na komputru normalnie widać.
@Aga pomożesz? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od wyrazów współczucia dla syna @Juras K, moje córy żegnały każdą sprzedaną furę łzami ;) Ale synek pewnie już nie długo będzie testował zielonego GFa gdzieś w Beskidach więc szybko zapomni :)

 

Co do LGT to mega gratki @thomson0073, dbaj bo rzadka i piękna, ciężko o lepsze rozpoczęcie nowej drogi życia :P 

 

Schowaj coś na lewo przed żoną z weselnego urobku do materaca na tfu tfu UPG i obracaj tą turbinką zgodnie z przeznaczeniem! :) 

 

A i wrzuć jeszcze raz jak możesz tą fotę wnętrza bo nie zdążyłem zapisać, ten tablet inspiruje do pogrzebania coś w Legasiu w jesienne wieczory ;) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HoQ napisał:

Schowaj coś na lewo przed żoną z weselnego urobku do materaca na tfu tfu UPG i obracaj tą turbinką zgodnie z przeznaczeniem! :) 

Tak właśnie robię :P
Nastawiam się na uszczelki Coswortha, ale zanim to nastanie to mam nadzieję, że te 50k km jeszcze nim przejadę. :)

 

 

3 minuty temu, HoQ napisał:

A i wrzuć jeszcze raz jak możesz tą fotę wnętrza bo nie zdążyłem zapisać,

Włala:

20190325_162837.jpg.82611b33d04d27996ba11a7885ebd0bb.jpg

 

20190424_210416.thumb.jpg.30dd165cd18b7ebf38cf853fbe9012ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest, jak przymrużę oczy, to normalnie kolor jak na moim Outbacku. :) Tak patrzę po postach i galerii Jurasa, to niezła rajdówka z tego Legacy była - auto użytkowane zgodnie z przeznaczeniem, ale wygląda na zadbane! :) No i co - jeszcze raz gratuluję świetnie wyglądającej fury! 

 

Moim guru od tej generacji Legacy jest @R4RE, jakbyś chciał coś dłubać, to na pewno Ci pomoże, bo modów trochę w swoim aucie ma. Zacząłbym od zmiany tylnych świateł, a przynajmniej wizualnej stylizacji na polifta. :D 

Edytowane przez Dj Brabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dj Brabus napisał:

Piękny jest, jak przymrużę oczy, to normalnie kolor jak na moim Outbacku. :) Tak patrzę po postach i galerii Jurasa, to niezła rajdówka z tego Legacy była - auto użytkowane zgodnie z przeznaczeniem, ale wygląda na zadbane! Pochwal się jeszcze zdjęciami wnętrza :) No i co - jeszcze raz gratuluję świetnie wyglądającej fury! 

 

Moim guru od tej generacji Legacy jest @R4RE, jakbyś chciał coś dłubać, to na pewno Ci pomoże, bo modów trochę w swoim aucie ma. Zacząłbym od zmiany tylnych świateł, a przynajmniej wizualnej stylizacji na polifta. :D 

Dziękuję, dziękuję.

Wpadnę nim na spota w Krakowie bo na dobrą sprawę mam rzut beretem, ok. 35km. ;) Tylko czas... gdyby ten najbliższy był we czwartek to by było miód.

 

Co do modów większych bądź mniejszych, to planuję teraz szyby i zaciski ogarnąć, później będę myślał co dalej. :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo no to teraz mogę już wątek śledzić bardziej na bieżąco :)

Super auto i chyba lepiej ciężko zacząć przygodę z tą generacją :) oby służył jak najdłużej :D

21 minutes ago, Dj Brabus said:

To może uda Ci się wpaść 2.06? Będzie też właśnie R4RE.

Mogę jakiegoś linka do tego spota (o ile jest) ? Jestem w Kielcach jeszcze chwilę to bym podjechał do Krakowa w sumie :)

Edytowane przez Waldek Woźny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mariost napisał:

Znam Jurka i autko też. Gratuluję decyzji, bo piękne jest to Legacy. 

 No i wszystkiego dobrego dla Ciebie i małżonki.

Pozdrowionka

:)

Dziękujemy Mariusz! :)
Co do autka, to za jakiś czas się do Ciebie odezwę w sprawie polerki. :D

Do zobaczenia na SGP! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra bo tu zaraz @thomson0073 wszystkie nagrody za zakup odbierze, a przecież on "tylko" kasę wyłożył na zakup, jeszcze się nim teraz codzień cieszy-_-

A przecież najważniejszy w tym wszystkim był głos podpowiadacza:rolleyes:

:D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę śledził z sentymentem ten temat ,osiem lat to kawał wspólnego czasu z LGT..  Teraz cała kasa i siły przeznaczone na budowę domu a póżniej białe WRX STI  .

Edytowane przez Juras K
  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do obserwowanych.

Jakiegoś "fixia" dostałem ostatnio na GT. Chyba obejrzałem wszystko pobieżnie co się dało na yt.

Z którego roku jest wóz? Bo nie nadążam 2 strefy ale w przedlifcie? No i myślałem, że każde  Gt ma obrotomierz "pełnowymiarowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także, widzisz Tomuś,  jak forumowo sprzedaje sie samochód, rzetelnie i bez niespodzianek, fajnie c’nie ?

Mam nadzieje iż wyciągniecie wnioski na przyszłość.

Fajno że kupiłeś mocne Legacy, szanuj, dbaj i nie drutuj.

Edytowane przez Pan Dziedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Także, widzisz Tomuś,  jak forumowo sprzedaje sie samochód, rzetelnie i bez niespodzianek, fajnie c’nie ?

Mam nadzieje iż wyciągniecie wnioski na przyszłość.

Fajno że kupiłeś mocne Legacy, szanuj, dbaj i nie drutuj.

Wszystko fajnie i ten...

Ale z tym drutowaniem to nie wiem jak bedzie, może tego @thomson0073 nie przezwyciężyć we sobie-_-

:biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Fajno że kupiłeś mocne Legacy, szanuj, dbaj i nie drutuj.

Podziękować. :)

Chociaż też jestem realistą i wiem, że to nie najmłodszy samochód i coś może wyjść. Dalej będę woził do mechaniorów, którzy mam nadzieję znają się na temacie. Niestety... nie wszyscy mechanicy są uczciwi i biorą górę pieniędzy za totalne nic... szkoda, że musieliśmy się o tym przekonać na "żywym organiźmie".

 

46 minut temu, Dymian napisał:

opowiedziane co i jak było:rolleyes:

Niechcący zakupione. ;)

1 minutę temu, Mateusz22 napisał:

Ale z tym drutowaniem to nie wiem jak bedzie, może tego @thomson0073 nie przezwyciężyć we sobie-_-

:biglol:

A Ty dalej o tego kameleona na światłach :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Legaś, z przyjemnością będę obserwował mody ;)

 

4 godziny temu, Dymian napisał:

Bo nie nadążam 2 strefy ale w przedlifcie?

W USA w przed liftach były też wersje z 2-strefami. W moim LGT też tak mam.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...