Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21=>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Czarownik napisał(a):

Mogę odpowiedzieć w zastępstwie. Ja montowałem wertykalnego, hiszpańskiego Aragona plus dedykowana wiązka. B. korzystna cena. W zderzaku musi być podcięcie, tam jest wszystko zabudowane na gładko. Ponieważ mam hak pionowy, podcięcie jest dosyć głęboko pod zderzakiem, już w części poziomej. Żeby je zobaczyć trzeba zajrzeć pod auto. Normalnie absolutnie niewidoczne, gniazdo też, jest obrotowe i chowa się w podłogę. Jeżeli potrzebujesz mogę zrobić jakieś foto.

Aragon nie jest chyba bardzo popularny, ale jeśli są argumenty w postaci ceny i estetycznym wkomponowaniu w zderzak, to rozważę. Foto - poproszę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. foto jutro. Ogólnie, to nie ma zbyt wielkiego wyboru haków do Otb 6. Teraz widzę 5 firm produkujących takie haki, rok temu były chyba tylko trzy.

Ja mam ten

https://ehaki.pl/aragon-hak-holowniczy-subaru-outback-bt-2020,sp,6,15392/breadcrumbs/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Czarownik napisał(a):

Obiecane fotki.IMG_20231028_072238.thumb.jpg.9581db8bd812660962547eb783c6e755.jpg

IMG_20231028_072405.jpg

IMG_20231028_072552.jpg

IMG_20231028_072605.jpg

IMG_20231028_072716.jpg

 

Wygląda to nieźle (w porównaniu np. do rozwiązania w nowej Toyocie Highlander :facepalm:) ale jednak szkoda, że w tych czasach hak nie jest automatyczny i za każdym razem trzeba się trochę upieprzyć ... :wacko:

Kiedy Subaru wprowadzi to rozwiązanie ? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Czarownik napisał(a):

Obiecane fotki.IMG_20231028_072238.thumb.jpg.9581db8bd812660962547eb783c6e755.jpg

 

Ja wiem że nie widać ale wykonanie podcięcia zderzaka to druciarstwo za ktore bym im pocisnął. Można to wyciąć ładnie i estetycznie np jakimś szablonem. Tylko trzeba odrobinę chęci i chwilę pomyśleć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarownik napisał(a):

Obiecane fotki.IMG_20231028_072238.thumb.jpg.9581db8bd812660962547eb783c6e755.jpg

 

IMG_20231028_072552.jpg

 

 

Dzięki!

 

Godzinę temu, Blixten napisał(a):

 

Wygląda to nieźle (w porównaniu np. do rozwiązania w nowej Toyocie Highlander :facepalm:) ale jednak szkoda, że w tych czasach hak nie jest automatyczny i za każdym razem trzeba się trochę upieprzyć ... :wacko:

Kiedy Subaru wprowadzi to rozwiązanie ? 

Poszukam haka automatycznego. Oris - Bosal to oemowy producent haków tego typu. Zadzwonię do nich i dopytam. Wyszukiwarka tecalliance mówi, że do OBK nie robią.

 

Godzinę temu, dirkdiggler napisał(a):

Ja wiem że nie widać ale wykonanie podcięcia zderzaka to druciarstwo za ktore bym im pocisnął. Można to wyciąć ładnie i estetycznie np jakimś szablonem. Tylko trzeba odrobinę chęci i chwilę pomyśleć.

 

Wykonanie cokolwiek artystyczne... 

Taki nierówny brzeg można zakończyć tzw. "krawędziówką":

https://www.glasgum.pl/uszczelka-krawedziowa-samozaciskowa-na-rant-2-4mm-pcv/19

Fajny profil gumowy widoczny w 14 minucie:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba westfalia… nie pamiętam nie chce mi się wyjmować haka z bagażnika bo mam padnięty siłownik klapy. 
Natomiast nie róbmy problemu z równością wycięcia zderzaka, jest estetycznie bo nie widać dopóki nie położysz się pod autem.  

IMG_4417.jpeg

IMG_4416.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 15:29, Borowik napisał(a):

U mnie chyba westfalia… nie pamiętam nie chce mi się wyjmować haka z bagażnika bo mam padnięty siłownik klapy. 
Natomiast nie róbmy problemu z równością wycięcia zderzaka, jest estetycznie bo nie widać dopóki nie położysz się pod autem.  

U mnie też będzie Westfalia. Dostałem dobrą ofertę i zamówiłem razem z wiązką dedykowaną 13 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ben napisał(a):

U mnie też będzie Westfalia. Dostałem dobrą ofertę i zamówiłem razem z wiązką dedykowaną 13 pin.

Popieram, sam bym chętnie taki jak założył.

Niestety, rok temu były do wyboru tylko Aragon, Autohak i Ori za wiele guldenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westfalia jest spoko, u mnie montowali przed odbiorem. Błyskawicznie się zakłada i zdejmuje, na czym bardzo mi zależało. Fajne jest też to, że gniazdo wiązki chowa się pod zderzak.

Zauważyłem jednak, że czasem pokrętło odblokowania nie chce odskoczyć przy zdejmowaniu haka - chyba będę musiał zbadać temat wd40, jak znajdę czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, inny temat, nie chcę zakładać nowego wątku.

Wczoraj byłem w serwisie i dowiedziałem się czegoś nowego.

Właściciele Otb VI, wiecie, że nasze auta mają moduł NFC, podobno jego użycie bardzo przyspiesza parowanie nowego telefonu.

Symbol NFC znajduje się nad pokrętłem Radia.

Wielokrotnie patrzyłem na ten znaczek, ale zawsze myślałem, że jest to logo nagłośnienia HK, zwanego  też Herman Karton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sweeps_on_aliss napisał(a):

Wszystko jest w instrukcji :D

aczkolwiek parowanie pinem nie trwa niewiadomo ile, i robisz to tylko raz.

Przeczytałem w życiu tysiące książek i bardzo to lubię, chociaż teraz więcej słucham niż czytam.

Niestety dogłębne przeanalizowanie liczącej prawie 600 stron instrukcji mnie przerosło, a raczej po prostu nie miałem tyle wolnego czasu. Skupiłem się tylko na systemach bezpieczeństwa.

Jeśli Kolega taki specjalista od instrukcji, to mam pytanko.

Tak na wyrywki, bez zaglądania do książki lub wujka Google. Wczoraj auto wyświetliło mi komunikat "System RAB jest wyłączony". O co chodziło?

Aha, to nie jest żadna napinka, czy złośliwość z mojej strony.:rolleyes:

Edytowane przez Czarownik
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 12:51, ben napisał(a):

Dzięki!

 

Poszukam haka automatycznego. Oris - Bosal to oemowy producent haków tego typu. Zadzwonię do nich i dopytam. Wyszukiwarka tecalliance mówi, że do OBK nie robią.

 

Wykonanie cokolwiek artystyczne... 

Taki nierówny brzeg można zakończyć tzw. "krawędziówką":

https://www.glasgum.pl/uszczelka-krawedziowa-samozaciskowa-na-rant-2-4mm-pcv/19

Fajny profil gumowy widoczny w 14 minucie:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 11:06, dirkdiggler napisał(a):

Ja wiem że nie widać ale wykonanie podcięcia zderzaka to druciarstwo za ktore bym im pocisnął. Można to wyciąć ładnie i estetycznie np jakimś szablonem. Tylko trzeba odrobinę chęci i chwilę pomyśleć.

 

Rozumiem, że kolega perfekcjonista zdjął by zderzak i pojechał na drugi koniec miasta na Waterjet albo plazmę. Miałem nie odpowiadać w tym wątku, ale byłem dzisiaj w ITS na przeglądzie.  Mechanicy się zasmucili tym "druciarstwem":( Szablon był dołączony do haka, ale okazało się, że gniazdo wiązki jest większe niż Hiszpan przewidział i trzeba było powiększyć już wycięty otwór.

To nie jest złośliwość, nie przejmuje się dziurką, którą zobaczy tylko ewentualnie złodziej kradnący mój katalizator :P

Spoiler

 

Spoiler

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czyli Legacy kombi. Mój ulubiony i nieodżałowany model Subaru.
Też mam plan niedlugo ściągnąć OBK2.4 i zrobić z niego Legacy GT na Bilsteinie
Lubie Subaru, ale potrzebuję kombi, które dobrze jezdzi w zakrętach, a nie po bezdrożach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...