Skocz do zawartości

Millers Extra Cool


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

Któregoś pięknego dnia kupiłem u @carfita dodatek do płynu do chłodnic Millers Extra Cool. Wedle tego, co jest napisane na stronie producenta jest on mieszalny z każdym płynem chłodniczym i powinien być to roztwór 2%. Potrzebuję zatem wiedzieć, ile wchodzi płynu do układu w Hawku WRX? Raczej mogę go po prostu dolać do zbiornika wyrównawczego, nie muszę zlewać płynu, mieszać i wlać z powrotem?

Ktoś w ogóle to stosuje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wlałbym go do chłodnicy. W Subaru płyn nie przepływa przez zbiornik wyrównawczy. Jest tam albo oddawany jak się zagrzeje i gdy chłodzi zasysany. Musi być minimum zawsze, jak nalejesz więcej to tak i wyrzuci nadmiar. Pamiętam jak wymieniałem plyn to potrzebowałem jakieś 5 litrów i trochę. Trochę znaczy się 2-3 setki. Odkręc na zimnym silniku korek od chłodnicy, odciągnij trochę płynu strzykawką, tyle ile dodatku i dolej ten dodatek. Pewnie po 2 dniach już sobie poradziłeś z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście (?) nie wlałem go jeszcze, a będzie okazja, bo mam górny wąż chłodnicy do wymiany. Dziś zaskoczyła mnie mała awaria. Jutro już będzie ok.

Wleję połowę, bo 250ml by było za dużo na układ WRXa. Będę monitorować temperatury via Torque i jak będzie ok, to druga połowa trafi do Forka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pan Dziedzic napisał:

Ja bym dodał jeszcze łyżeczkę świeżego potu od dziewicy i 8 kropli łez nietoperza 

:D

dlaczego 8 ? nie lepiej 7 szczęśliwie ?

22 minuty temu, rosaskc napisał:

Z racji awarii (upg) dowiem się najwcześniej za dwa tygodnie :facepalm:

a może się tylko zapowietrzyłeś ? czy odpowietrzałeś i nic ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rosaskc napisał:

Z racji awarii (upg) dowiem się najwcześniej za dwa tygodnie :facepalm:

Współczuje. Z ciekawości - u kogo robisz motor?

 

A co do ilości płynu chłodniczego, to wg manuala dla EJ257 pojemność całego układu to 7.7 litra (z czego 0.45l to zbiorniczek wyrównawczy). Jeśli masz seryjną chłodnicę, bo na grubszych wyjdzie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ptasi0r napisał:

Współczuje. Z ciekawości - u kogo robisz motor?

@house_1

 

10 minut temu, lutek34 napisał:

to co Ty zalewasz do układu chłodzenia, że chcesz to dodawać? Każdy dobry płyn do chłodnic zapewnia te same "korzyści" co ten dodatek. MotoDoktora też lejesz do silnika?

Wlewam płyn chłodniczy G11. Millers to dość renomowana marka i chcę sprawdzić, czy rzeczywiście jest to produkt warty uwagi. MotoDoktora nie leję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20190314-190206_Chrome.jpg

Zlikwidowac osady czyli je rozpuścić i ten syf po silniku będzie hasał. Super. A nie lepiej zrobić płukanie układu i zlać ten syf?   Kolejny magiczny środek. Fakt, żaden płyn chłodniczy nie zawiera inhibitorów korozji. No i te obiżanie temperatury o 150? stopni,pewnie 15 mieli na myśli, tyle że płyn jest tylko czynnikiem który ma odebrac i przekazać ciepło i to od konstrukcji chłodnicy materiału z jakiego została wykonana zależy czy chlodzenie będzie efektywne a nie od magicznego dodatku w ilości 2 % . A jeśli ktoś chce poprawić sobie chlodzenie to może miedzianą chlodnicę zamontować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj @Ptasi0r przypomniał mi temat ;)

Stan obecny - przy robieniu upg cały układ został przepłukany i zalany na nowo. Także o syf i osady się nie martwię. Poczytałem wątek na niemieckim forum EVO i same pozytywne głosy, bez negatywów. Co warto zauważyć, to że z racji użytkowania aut do sportu, a nie jazdy zimą, Extra Cool'a dolewali do wody, nie do płynu chłodniczego. Kolejne wykopaliska z internetów pokazują, że największy spadek temperatury jest odnotowywany właśnie przy mieszaniu z wodą. Mieszanie dodatku z miksturą woda + płyn chłodniczy daje efekty, ale zdecydowanie mniejsze. Dzisiaj zacząłem zbierać logi z OBD odnośnie temperatury. Dane referencyjne są konieczne do późniejszego porównania, więc będę logował przez następne kilka dni. W międzyczasie dalej będę się "doktoryzował" w temacie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2019 o 19:02, andre82 napisał:

No i te obiżanie temperatury o 150? stopni,pewnie 15 mieli na myśli

Tak, to zero powinno pójść trochę w górę, co by dało symbol "stopnia". Błąd formatowania HTML częsty na stronach Millersoils Polska. 

 

21 godzin temu, rosaskc napisał:

największy spadek temperatury jest odnotowywany właśnie przy mieszaniu z wodą

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TOMA52 napisał:

Tak, to zero powinno pójść trochę w górę, co by dało symbol "stopnia". Błąd formatowania HTML częsty na stronach Millersoils Polska.

Na opakowaniu jest 15 stopni, więc zdecydowanie chodzi o formatowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TOMA52 napisał:
W dniu 17.04.2019 o 13:02, rosaskc napisał:

największy spadek temperatury jest odnotowywany właśnie przy mieszaniu z wodą

Dokładnie.

A jak z temp. zamarzania takiej mieszanki. Na zimę się chyba nie nadaje.

 

Wesołych jaj na Święta dla Was!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...