Skocz do zawartości

Ekspres do kawy


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.04.2021 o 17:16, aflinta napisał:

Skoro wszyscy zachwalają to kupiłem :) Nawet młynek sobie do kompletu sprawiłem.

Ja niestety jestem z tych co niezbyt czują zmianę na lepsze.... Dla mnie kawa jak kawa. Ale ostatnio u brata zrobiono mi kawę i.... nie dało się tego wypić.

Mam podobnie. Jest dobra, ale Lucaffe Mr. Exclusive zrobiła dużo lepsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Baro napisał:

Mam podobnie. Jest dobra, ale Lucaffe Mr. Exclusive zrobiła dużo lepsze wrażenie.

Ujmę to może inaczej, moja żona co kawy pije znacznie więcej czuje różnicę i uważa,że to bardzo dobra kawa. Ja zwyczajnie się nie znam. Lubię przyrządzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aflinta napisał:

Ujmę to może inaczej, moja żona co kawy pije znacznie więcej czuje różnicę i uważa,że to bardzo dobra kawa. Ja zwyczajnie się nie znam. Lubię przyrządzać :)

Myślę, ze to bardzo subiektywne. Jednak lubię kiedy ktoś podrzuca jakąś rekomendację i mogę ją sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Baro napisał:

Myślę, ze to bardzo subiektywne. Jednak lubię kiedy ktoś podrzuca jakąś rekomendację i mogę ją sprawdzić. 

 

5 godzin temu, aflinta napisał:

Ujmę to może inaczej, moja żona co kawy pije znacznie więcej czuje różnicę i uważa,że to bardzo dobra kawa. Ja zwyczajnie się nie znam. Lubię przyrządzać :)

 

no to i ja zamówiłem, zdam relacje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pije teraz coś takiego. Squere mile Sweetshop to nowy eksperyment. Blend dwóch kaw, ale obie z Ruandy i obie z tej samej plantacji, tylko inna odmiana. Hasbean używam od lat, tym razem mam coś z Ameryki Płd. ale wolę kawy z Afryki. 3fe to Irlandzka palarnia, ziarna biorą z Hasbean a palą w Dublinie...z różnym efektem, ale potrafia mile zaskoczyć.

Nie pijam dużo. Zazwyczaj rano odpalam mój moka pot i razem z żoną delektujemy się i wymieniamy opinią na temat tego co udało mi się uzyskać...a bywa różnie :biglol:

 

 

IMG_20210427_135809185.jpg

IMG_20210427_135823738.jpg

IMG_20210427_135838877.jpg

IMG_20210427_135852762.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 20:52, Pan Dziedzic napisał:

Co sądzicie o tej kawie ? 

 

340C11DA-4D02-469D-A085-B96D0FB408FE.jpeg

 

Ja mam awersje do takich sieciówek, chociaż przyznam ze nie testowałem. Kiedyś znajomy mi z Kanady przwywiózł kg paczkę Sturbucksa - nie wiem dlaczego ale była to kawa tak oleista,  że bałem się ze mi młynek popsuje. Sam dzwięk mielenia był jakiś taki dziwny, przytłumiony a smak kawy syfiasty  -i wyrzuciłem do kosza.

 

Osatnio miałem tę lucaffe blu najdroższa kawę jaką piłem i mnie nie przekonała -może kwestia przyrządzania ( co prawda esktrakcja mi się  wydawała dobra, zero kanałowania w gołym portafiltrze , idealne proporcje doza/uzysk, czas konsystencja crema wszystko Ok) ale jakiś taki cytrusowy posmak miała. Zedcydowanie bardziej mi te tańsze wersje podchodza -całkiem niezła lucaffe  espresso bar. 

 

Takie recenzje też trzeba traktować z przymrużeniem oka bo najlepsza kawa może dać super espresso i syf nie do wypicia  jak się ją źle przygotuje.

 

Jutro zaczne testować diamante - tak zachwalaną na forum ;)

 

Edytowane przez jaszyn
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 17:25, jaszyn napisał:

Mam już swojego Rocketa R58 po serwisie, jakby ktos był zainteresowany to zapraszam cena ok. 4500 brutto

https://www.olx.pl/d/oferta/ekspres-rocket-r58-CID99-IDJHIE3.html

Rocket już ma nowego użytkownika, poszedł w niecałe 24 godziny  ;) 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jaszyn napisał:

Rocket już ma nowego użytkownika, poszedł w niecałe 24 godziny  ;) 

 

Tak się zapatrzyłem że swój zacząłem dziś pucować. Jeszcze filiżanki na górze poustawiałem. Do czasu, ale efekt jest :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jaszyn napisał:

Rocket już ma nowego użytkownika, poszedł w niecałe 24 godziny  ;) 

 

Szybko poszło :)

 

P.S. Testowałeś już diamante? Ciekawi mnie Twoja opinia, my od tygodnia znów ją pijemy, tak nam smakuje, że widzę znaczny wzrost zużycia ziarna ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

P.S. Testowałeś już diamante? Ciekawi mnie Twoja opinia, my od tygodnia znów ją pijemy, tak nam smakuje, że widzę znaczny wzrost zużycia ziarna ;)

 

dopiero otworzyłem, ale faktycznie jestem pod wrażeniem.  Chyba jedna z lepszych kaw jakie piłem, może nawet najlepsza ;) Muszę jeszcze troszke popróbować bo może jestm pod wplywem silnych sugestii ale  pierwsze wrażenia rewelacjia !!!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Knurek1111 napisał:

Melduję, że przyzwoity ekspres kolbowy to jednak mniejsza połowa sukcesu ;) Po dokupieniu młynka za nieco mniej niż ekspres wreszcie mam espresso jak chciałem! :thumbup:

młynek to podstawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...