Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Z artykulu jednoznacznie wynika, ze to urzadzenie mogace falszowac wyniki podczas testow. Kazdy poza Toba tak zrozumie

 

 

Bo tak został skonstruowany artykuł ale  jeszcze raz.

 

 

Zostało zgłoszone (tzn. przez kogo) iż:

 

"Nowe oprogramowanie zwiększa temperaturę pracy katalizatora, przez co urządzenie sprawniej eliminuje szkodliwe substancje w spalinach - szczególnie dotyczy to tlenku azotu."

 

 

Volkswagen potwierdził zmiany w oprogramowani zastrzegając że:

 

"działa na innych zasadach niż odkryte wcześniej zabezpieczenia przed nadmierną emisją tlenków azotu podczas testów"

 

 

Amerykańskie władze dopiero badają zgłoszone zmiany w oprogramowaniu:

 

"AP podkreśla, że amerykańskie władze badają, czy nowe oprogramowanie było kolejną i świadomą próbą oszukania testów emisji spalin."

 

 

 

 

Hm... to po co ci głupi amerykanie badają skoro ty i redaktor już wiecie ze oszukują? Bezsensowna strata czasu. 

 

 

 

 

 

 

Kazdy zainteresowany moze przeczytac artykul. Jesli ktos poza Toba wyczytal, ze chodzi tam o urzadzenie majace chronic srodowisko bede zdumiony

 

Znaczy że zmienione oprogramowanie mające na celu zmniejszenie emisji jest... w sensie nie chroni środowiska?  :huh:

 

To co robi?  :rolleyes:

 

 

 

 

 

 

 

Nikt nie wpadł na pomysł akcji sadzenia drzew, zostaw samochód w domu jedź rowerem, pobiegaj, VAG nam zanieczyścił kraj, zadbajmy o niego. Nie, wszędzie tylko informacje kto na ile chce zaskarżyć VAGa i wyciągnąć z tego siano.   

 

Kolejny przykład, jak coś ugrać z afery dla siebie oczywiście w trosce o społeczeństwo, środowisko i...      :biglol:

 

http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-volkswagen-spaliny/wiadomosci/news-dicaprio-pograzy-volkswagena,nId,1903296?parametr=embed_tyt_zdj_lead

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FastAndFurious

chojny uparl sie wmawiac mi, ze jestem koksiarzem. Traktuje to jako komplement i hold oddany mojej wieloletniej pracy. :D To kilkanascie lat kyokushin karate, ponad 6 lat  thai boxingu i rownolegle jakies 12 lat treningu silowego.

Dumny jestem ze swojej formy.

 

Ida va bank eddie_gt4. Widac w poczynaniach VAG desperacje. Przypuszczam, ze potencjalne straty i koszty kar i odszkodowan moga przewyzszyc aktywa. W polskich mediach spora aktywnosc reklamowa z pewna zmiana - teraz jest wiecej o nowosciach VAG, planach innowacji i o limitowanych seriach pojazdow. Pewnie celem jest stwozrenie wrazenia, ze nic sie nie stalo i stac ich nawet na fanaberie.

VAG zarabia zaledwie 540 euro na spzredanym samochodzie. Teraz spzredaja samochody w promocjach , na ktorych traca sporo. Jest oczywiste, ze ponosza straty. Zaplaca kary, maja setki tysiecy zablokowanych samochodow i nie maja co z nimi zrobic.

Nie ejst mozliwe, zeby bylo ich stac na rozwoj, innowacje, nowe technologie. Zeby pzretrwac musza zacisnac pasa, bardzo zmniejszyc ilosc produkowanych modeli i ograniczyc sie do posiadanej teraz technologii. Ale to co maja jest niewiele warte i o zlej reputacji. Musza zachowac diesla, ale tez spelnic normy emisji spalin. Co przypuszczam znacznie pzrekroczy sume, jaka zarabiali dotychczas na sprzedanym samochodzie, czyli 540 euro.


chojny :D  Nie rob sobie wstydu.

To ogramowanie zmienia emisje tlenkow azotu PODCZAS TESTOW.  Tak jest napisane. Nie pisz juz tych bzdur do mnie. To jest  zenujace.

Moze inni uzytkownicy podziela sie swoja opinia , czyli co wyczytali w artykule?

 

0004R5ABVUMMBL4Q-C102.jpg

 


 

Edytowane przez FastAndFurious
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chojny uparl sie wmawiac mi, ze jestem koksiarzem. Traktuje to jako komplement i hold oddany mojej wieloletniej pracy. To kilkanascie lat kyokushin karate, ponad 6 lat  thai boxingu i rownolegle jakies 12 lat treningu silowego. Dumny jestem ze swojej formy.

 

Temat generalnie zamknięty kilka postów wcześniej, tym bardziej wyjaśniony że nie chodziło o ciebie ale spoko, dobrze że mogłeś się pochwalić przy okazji problemów VAGa ;) 

 

 

 

Ida va bank eddie_gt4. Widac w poczynaniach VAG desperacje. Przypuszczam, ze potencjalne straty i koszty kar i odszkodowan moga przewyzszyc aktywa. W polskich mediach spora aktywnosc reklamowa z pewna zmiana - teraz jest wiecej o nowosciach VAG, planach innowacji i o limitowanych seriach pojazdow. Pewnie celem jest stwozrenie wrazenia, ze nic sie nie stalo i stac ich nawet na fanaberie. VAG zarabia zaledwie 540 euro na spzredanym samochodzie. Teraz spzredaja samochody w promocjach , na ktorych traca sporo. Jest oczywiste, ze ponosza straty. Zaplaca kary, maja setki tysiecy zablokowanych samochodow i nie maja co z nimi zrobic. Nie ejst mozliwe, zeby bylo ich stac na rozwoj, innowacje, nowe technologie. Zeby pzretrwac musza zacisnac pasa, bardzo zmniejszyc ilosc produkowanych modeli i ograniczyc sie do posiadanej teraz technologii. Ale to co maja jest niewiele warte i o zlej reputacji. Musza zachowac diesla, ale tez spelnic normy emisji spalin. Co przypuszczam znacznie pzrekroczy sume, jaka zarabiali dotychczas na sprzedanym samochodzie, czyli 540 euro.

 

I bardzo dobrze, wyjdą z tego, staną na nogi i będą jeszcze mocniejsi. To Niemcy, wiedzą najlepiej na świecie jak przekuć porażkę w sukces. 

 

Trzymam za VW kciuki  :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest napisane.

 

56733474.jpg

 

 

Media lubią takich "czytelników". 

 

Ale zgodnie z prośbą nie będę "do ciebie" już pisał.  :rolleyes:

 

 

 

 

Gdyby kogoś interesowało to chyba znalazłem tekst, na podstawie którego powstał artykuł w Polsce.

 

Drobne ale dość ciekawe różnice  ;)

 

http://www.autonews.com/article/20151008/RETAIL/151009820/vws-2016-diesel-sales-months-away

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FastAndFurious

Zarzuciles mi zle zrozumienie tresci i upierales sie, ze artykul jest o modyfikacji chroniacej srodowisko. Gdy uswiadomiles sobie, ze jednak to Ty nie zrozumiales tresci kwestionujesz wiarygodnosc wiadomosci. :D  Desperackie wicie sie, zamiast meskiego wziecia na klate. Na jakiej podstawie kwestionujesz wiarygodnosc wiadomosci? W miedzyczasie niezwiazane z tematem proby zarzucania mi stosowania sterydow, A wystarczylo jak mezczyzna sie przyznac, ze nie zrozumiales tresci artykulu.

A dlaczego nie mial powstac na podstawie tego artykulu? Wybierasz sobie pasujace?

http://www.foxnews.com/leisure/2015/10/08/volkswagen-putting-2016-model-diesel-vehicles-on-ice-due-to-emissions-scandal/

Zrujnowany VW jest zainteresowany jak najszybszym wznowieniem sprzedazy. Jesli sam na siebie donosi wynika to z przekonania, ze EPA i tak zakwestionuje nowe modyfikacje. ,, Horn will tell Congress he only learned about the cheating software "over the past several weeks," VW spokeswoman Jeannine Ginivan told The Associated Press Wednesday. ''  Jak widac Horn ,,rznie glupa''  udajac, ze nie wie co to za modyfikacje i jak dzialaja. ALe pomimo niewiedzy spzredaz wstrzymana. ;)

Edytowane przez FastAndFurious
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz powiedzenie "Jak grochem o ścianę?". Dyskusja z tobą nie ma sensu, nie odpowiadasz na pytania, z uporem maniaka snujesz swoje marzenia o upadku koncernu, nie starasz się nawet dopuścić myśli o tendencyjności cytowanego artykułu czy przyznać że autor polskiej wersji źle przetłumaczył co po angielsku napisano.  

 

A artykuł powstał na podstawie informacji o modyfikacji oprogramowania w modelach 2016 i testach amerykanów sprawdzających czy spełnia normy ale tak autorowi jak i tobie bardziej pasuje przekazać, że VW instaluje specjalne urządzenie do oszukiwania... ciekawe, bo urządzenia nie ma a nastąpiła korekta oprogramowania, mająca na celu zwiększenie wydajności katalizatora i zmniejszenie emisji substancji szkodliwych. 

 

 

Karę powinni ponieść decydenci, osoby odpowiedzialne za podjęcie decyzji o celowej instalacji oprogramowania a nie pracownicy szeregowi, klienci, poddostawcy i kooperanci. 

 

 

Ważne jest rozeznać lepiej temat zanim się zacznie bluzgać innych, gdyż zarzucasz VW że truje środowisko a sam jeździsz samochodem, który wydziela wiele więcej C02 na kilometr niż opluwany przez ciebie Passat, tak w wersji diesel jak i benzynowej o podobnej pojemności przy aktualnej normie Euro5 jak i wcześniejszej normie Euro4.  

 

PS. Co do koksu... wracasz do tematu w każdym poście... nie wiedziałem że aż tak cie to kręci, poruszyłem zły temat, to był faktycznie błąd.  

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FastAndFurious

Najwiekszym Twoim bledem jest nieumiejetnosc przyznania sie do bledu, to bardzo niemeskie. Personalne wycieczki to jest dzieciniada i nie daje sie wciagnac w takie odbijanie pileczki : ,, A Ty jestes..a Ty jezdzisz..'' Az czekam na tekst jak z Dudy : ,, moja mam powiedziala'' :D Niewazne co ja, rozmowa o przestepczej dzialalnosci jest koncernu VAG. Jesli chcesz porozmawiac o mnie zaloz nowy watek we wlasciwym miejscu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszym Twoim bledem jest nieumiejetnosc przyznania sie do bledu, to bardzo niemeskie. Personalne wycieczki to jest dzieciniada i nie daje sie wciagnac w takie odbijanie pileczki : ,, A Ty jestes..a Ty jezdzisz..'' Az czekam na tekst jak z Dudy : ,, moja mam powiedziala'' :D Niewazne co ja, rozmowa o przestepczej dzialalnosci jest koncernu VAG. Jesli chcesz porozmawiac o mnie zaloz nowy watek we wlasciwym miejscu forum.

 

 

Widzę, że na odniesienie się do konkretów, odpowiedzi na pytania, wytłumaczenie jak to jest truć bardziej niż ci których oskarżasz nie ma co liczyć tylko kolejne bla, bla, bla... 

 

 

Jesli chcesz porozmawiac o mnie zaloz nowy watek we wlasciwym miejscu forum.

 

:huh: 

 

:biglol:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Widzę, że ukryta opcja niemiecka się w tym wątku ujawnia

No ja przepraszam - w tym temacie tylko raz się wypowiedziałem :mrgreen: 

Dyskusja o tym, czy nowe oprogramowanie VW to fake czy nie jest bezpodstawna.

Z oryginalnego artykułu wynika, że VW twierdzi, że obniża emisję NOx ( nie w czasie testu - ogólnie) oraz że EPA to bada. 

 

Na marginesie - jak najbardziej doceniając troskę o środowisko chciałbym zauważyć, że oszustwo VW ma w naszym kraju bardziej niż marginalne znaczenie, albowiem :

1. Średnia wieku aut w naszym kraju to ok 15 lat ( a wtedy DPF w dzisiejszej formie jeszcze nie był praktycznie stosowany )

2. Wycinanie DPF jest u nas nieomalże sportem narodowym, a stacje kontroli pojazdów ...

3. Ilość pyłów w atmosferze oraz innych trujących substancji pochodzących z niesprawych ( przestarzałych) instalacji CO wielokrotnie przewyższa emisję samochodów osobowych

4. Do powyższego dochodzi "szlachetny" zwyczaj spalania w piecach węglowych wszelkiego syfu  dającego się spalić ( to ostatnie wynika naturalnie z błędnego zrozumienia ochrony środowiska - 'wycieczka" do kubła na śmieci jest dalsza od dojścia do pieca, a więc generuje większą emisję CO2 przez wycieczkowicza :mrgreen: ).

 

Sugeruję klasyczne poluźnienie warkoczyków i zaczekanie na wyniki badań EPA - wtedy zobaczymy, czy rację miał p.t. FastAndFurious , czy też p.t. Chojny.

 

Pozdrowienia   

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

'wycieczka" do kubła na śmieci jest dalsza od dojścia do pieca, a więc generuje większą emisję CO2 przez wycieczkowicza

 

A im cięższy worek, tym emisja większa. I można na własnym chodniku orła wywinąć. Same wady wyrzucania śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A poza tym pierdutnie jeden wulkan i bedzie po ptokach i VW, Subaru itd.

 

Swiat zdurnial do końca i nawet ekologię przekuwa sie na potrzeby polityczne. Proszę pamiętać, ze USA próbuje dogadać sie z UE w sprawie współpracy gospodarczej. I kto teraz jest tym zły? "Atak" na koncern VAG nie jest korzystny w tej sytuacji wewnętrznie dla UE i na zewnątrz także bo podkopuje zaufanie do Europy jako marki.

 

Z drugiej strony ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...