Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Adam chyba nie sprawdził rentowności marki Subaru. Ja tam chciałbym być tak biedny jak właściciel tej marki,

ktora totalnie przegrywa... Przegrywa tak bardzo, ze jako bodaj jedyna na rynku nie robi promocji minus 20% jak inne firmy. Pewnie ich nie stać ;) EyeSight tez w sumie żadna nowością nie jest, taki bezsensowny gadżet. :) 

Outbacka chyba oddam, bo właśnie kolega mi uświadomił jaki to złom :) Może w Skodzie wezmą w rozliczeniu...

 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Dzięki! 1
  • Haha 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adam Turlej napisał:

[...] Wyprzedzenie czegokolwiek tym klocem to jakaś porażka. Przy 120 na godzinę to nie ma co w ogóle czegokolwiek próbować. [...]

a redukcji?

 

[...] Tyle że to mniejsze auto. 

więc różnica w masie nie jest przypadkowa ;)

 

od razu dodam, że jestem pod wrażeniem Waszych merytorycznych argumentów dotyczących wyboru i zakupu auta - piszę całkiem poważnie

w moim przypadku przy zakupie samochodu "rozum" miał najwyżej 50% udziału (najwyżej raz :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał Krupa napisał:

a redukcji?

 

więc różnica w masie nie jest przypadkowa ;)

 

od razu dodam, że jestem pod wrażeniem Waszych merytorycznych argumentów dotyczących wyboru i zakupu auta - piszę całkiem poważnie

w moim przypadku przy zakupie samochodu "rozum" miał najwyżej 50% udziału (najwyżej raz :D)

Fajny test. Zaraz pójdą komentarze, ze tendencyjny. A, i gdzie Skoda? Karoq czy tez inny Kurak by ich zmiażdżył :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy test jest może i fajny, tyle ze kompletnie nic nie wnosi. Ja poruszając się po mieście 50 na godzinę i po autostradzie trochę szybciej nie będę podjeżdżał pod górki piaskowe. Jak się na stare lata przeprowadzę w Bieszczady to wtedy kupię sobie Hiluxa którym będę wozić siano dla konia. Teraz potrzebuję KOMFORTOWE, ŁADNE, tanie w eksploatacji i dobrze jeżdżące auto. I sorry w Warszawie nie zapowiada się na jakąś zimę stulecia tak żeby był potrzebny do wyjazdu z pod domu najlepszy napęd 4x4.

 

Fakt że mogłem pomylić kiedy miałem to auto, wiem że kupiłem to jako totalną nowość, nawet nie było wielkiego wyboru wyposażenia, wziołem to co stało na placu. A to że im wieszcze brak przyszłości wynika z moich obserwacji, normy spalania zabijają po kolei wszystkie małe firmy. Suzuki ma ten sam problem, ich oferta modelowa z roku na rok się kurczy. Kompletnie zrezygnowali z segmentu SUV, robią teraz jakieś małe autka typu Vitara. Ja naprawdę darzę durzą sympatią Subaru, ale świat zasuwa do przodu i te piękne silniki które miały ich auta nie wrócą. Dzisiaj jedynie europejskie marki robią silniki mocne i trzymające nasze normy. Nie ma co się oszukiwać wolnossące silniki to umierający gatunek. Przy czym VW robi coraz lepsze jakościowo turbo benzynki. (Podobno) mają już dawać rade, pojeździłem Arteonem i Passatem i jestem pod wrażeniem jak to chodzi. Silnik w Alfie Stelvio 280KM ma np w stosunku do VW mega laga i delikatną turbo dziurę ( lub nie doprogramowaną skrzynię). VW super to zestroił. 

Edytowane przez Adam Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam Turlej napisał:

Fakt że mogłem pomylić kiedy miałem to auto, wiem że kupiłem to jako totalną nowość, nawet nie było wielkiego wyboru wyposażenia, wziołem to co stało na placu. A to że im wieszcze brak przyszłości wynika z moich obserwacji, normy spalania zabijają po kolei wszystkie małe firmy. Suzuki ma ten sam problem, ich oferta modelowa z roku na rok się kurczy. Kompletnie zrezygnowali z segmentu SUV, robią teraz jakieś małe autka typu Vitara. Ja naprawdę darzę durzą sympatią Subaru, ale świat zasuwa do przodu i te piękne silniki które miały ich auta nie wrócą. Dzisiaj jedynie europejskie marki robią silniki mocne i trzymające nasze normy. Nie ma co się oszukiwać wolnossące silniki to umierający gatunek. Przy czym VW robi coraz lepsze jakościowo turbo benzynki. (Podobno) mają już dawać rade, pojeździłem Arteonem i Passatem i jestem pod wrażeniem jak to chodzi. Silnik w Alfie Stelvio 280KM ma np w stosunku do VW mega laga i delikatną turbo dziurę ( lub nie doprogramowaną skrzynię). VW super to zestroił. 

A ja wieszczę, że maturę chyba kupiłeś, bo w dobie korekty tekstu w każdym programie robić takie błędy ortograficzne to zaiste nie przystoi...

Dobrze ze są jeszcze takie dziadki jak ja którym 2,5i w OBK wystarcza. Może utrzymamy markę przed nieuchronnym upadkiem? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Adam Turlej napisał:

Powyższy test jest może i fajny, tyle ze kompletnie nic nie wnosi. Ja poruszając się po mieście 50 na godzinę i po autostradzie trochę szybciej nie będę podjeżdżał pod górki piaskowe. [...]

Podjazd pod wzniesienie z luźną nawierzchnią jest rzeczywiście najmniej interesujący jednak wcześniejsze "ćwiczenia" to już wg mnie w zasadzie codzienność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Forester ma świetną trakcję, ale za to Mazda CX-5 ma lepszy komfort. A komfort zawsze zabiera właściwości "sportowe". To trzeba wyważyć co komu potrzebne. Przy czym Forester jest naprawdę trakcyjnie b.dobry jak na ten prześwit i ogólnie wysokość. Ale za to jest to okupione właściwie brakiem wyciszenia, z przodu jest żle, ale pasażerowie z tyłu to mają po prostu przerąbane. A lepsze wyciszenie to waga, konieczność zastosowania miększego zawieszenia itp.... Forester do wspaniałe auto dla kogoś kto mieszka w górach, po Warszawie to nie widzę dla niego zastosowania.

 

Tak tyle że jeśli chodzi o Diselgate to wszyscy są w to umoczeni, tyle że Amerykanie w odwecie przywalili VW. A z tego co wiem to oszukiwali wszyscy lub prawie wszyscy. OBK diesel to mój jedyny i ostatni ropniak jaki miałem. Ja mówię tu o normalnych silnikach benzynowych. Subaru z tego co widzę z ropniaka ucieka, a miał być podobno 6 cylindrowy diesel. Takie przynajmniej pogłoski krążyły w latach 2010. 

Edytowane przez Adam Turlej
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2017 o 23:28, Adam Turlej napisał:

Pojeździłem więcej OBK'iem 2,5 i to jak to auto się zbiera jest po prostu niebezpieczne. Wyprzedzenie czegokolwiek tym klocem to jakaś porażka. Przy 120 na godzinę to nie ma co w ogóle czegokolwiek próbować.

Mistrzu - nie wiem jak Ci dziękować. Myślę, że koledzy z forum bezzwłocznie dołączą.

Jak ja mogłem jeździć takim złomem!?!?!? Toż to ja narażałem życie swoich bliskich! Dziecka, żony!!!  Nigdy sobie tego nie wybaczę. Aż pojawił się Adam Turlej i oświecił mnie błądzącego. Zbawco :bowdown:

Teraz rozumiem, dlaczego Subaru wciska na siłę te szkolenia z bezpiecznej jazdy!!!

Dość tego, życie ważniejsze. Sprzedaję swojego kloca. Da ktoś choć pisiont? 

 

I kupię na pewno Mazdę. Już w zasadzie wpłaciłem zadatek. I to na DWIE od razu na wszelki wypadek ponieważ: 

 

W pierwszych pięciu miesiącach 2015 roku z warszawskich ulic zginęło 67 Mazd 6 najnowszej generacji. Dla porównania w tym samym okresie zaledwie 8 Passatów zmieniło w stolicy właściciela bez jego zgody. Skalę problemu widać dopiero, gdy zestawi się powyższe liczby ze sprzedażą. Z warszawskich salonów dilerskich wyjechało do klientów w tym czasie 280 „szóstek" i 1153 Passaty.

 

Nawet złodzieje wiedzą co dobre!!!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bardzozlymisio napisał:

Mistrzu - nie wiem jak Ci dziękować. Myślę, że koledzy z forum bezzwłocznie dołączą.

Jak ja mogłem jeździć takim złomem!?!?!? Toż to ja narażałem życie swoich bliskich! Dziecka, żony!!!  Nigdy sobie tego nie wybaczę. Aż pojawił się Adam Turlej i oświecił mnie błądzącego. Zbawco :bowdown:

 

Tak jest ;) Dziś zepchnę OBK do Warty, żeby mnie więcej nie narażał na niebezpieczeństwo.

 

A swoją drogą, czyżby Madox reinkarnacja?

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się tak od razu denerwować. Mogę mieć swoje zdanie. Co do tego ze giną Mazdy 6 to był to problem który udało się ponoć uśmierzyć co faktycznie świadczy o tym jakie jest ssanie na ten model. Ale giną praktycznie wszystkie japończyki w Warszawie, bo w Katowicach np. statystyki wskazują na Audi u VW. Więc po prostu trzeba mieć ubezpieczenie + GAPA i tyle. Przy czym ja staram się argumentować moje zdanie. Może i faktycznie nie znam się na samochodach i większość informacji mam z własnych doświadczeń które się ograniczają do przejażdżek paroma modelami i opinii z internetu. Tu sami specjaliści ....

Edytowane przez Adam Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spawalniczy napisał:

Ale my się nie denerwujemy :D

Dokładnie, przecież to jest The Forum, zatem i tak wiadomo, że Skoda jest najlepsza, co potwierdzi niemalże każdy jeden forumowicz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adam Turlej napisał:

Może i faktycznie nie znam się na samochodach i większość informacji mam z własnych doświadczeń które się ograniczają do przejażdżek paroma modelami i opinii z internetu.

 

Otóż to. Wygłaszasz opinie na temat samochodów, którymi się przejechałeś, lub o nich czytałeś. I jeszcze moglibyśmy zrozumieć gdybyś pisał, że np. od Syrenki bardziej podoba ci się Trabant, czy Mazda od Subaru. Nie byłoby w tym nic dziwnego. 

 

Jednak twoje kategoryczne sądy, że Foresterem nie da się jeździć nie uszkadzając sobie narządu słuchu, czy też, że OBK D to torpeda w porównaniu do 2.5 a ten kupują tylko ryzykanci (mówiąc o rodzinny kombi i różnicy przyspieszeń około 1s między 9s a 10s a nie torowym bolidzie i 1 sekundzie między 2,7 a 3,7) są co najmniej śmieszne. 

Zwłaszcza, ze polemizujesz często gęsto z ludźmi, którzy tymi autami przejechali dziesiątki czy setki tysięcy kilometrów, a twoje doświadczenie kończy się na rundce honorowej wkoło ASO. No może oprócz tego diesla z 2007 - przyjmując ryzykowną hipotezę o twoim jego posiadaniu za prawdziwą :) 

 

 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy już spokój Koledze Adamowi. Widać, że zaszczycił nasze skromne Forum rzadkiej klasy ekspert, autorytarnie ferujący wyroki "co jest dobre a co jest złe" i która firma nie wie co robi i zmierza ku zagładzie. Fajnie się to czyta jako humoreski, i nieodparcie skojarzyło mi się z tym memem, choć tematyka odmienna od motoryzacji:

image.jpeg.71c50c2ed17e5fd66e1be500b6a27847.jpeg

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz większość osób ma takie samo pojęcie jak ja, rozumiem że bardzozlymisio masz porównanie do aut innych marek i jesteś pewien ze ta papierowa różnica 1 sek nie ma znaczenia. Bo jakby mam takie odczucia że w trakcie manewrów wyprzedzania te dane katalogowe nie mają się nijak do życia. W OBK nie przeszkadza mi tylko to że jak wyprzedza to robi to nad wyraz leniwie ale głownie to że w trakcie silnik wyje niemiłosiernie maxem obrotów. Rozumiem że OBK może się podobać bo to bardzo użyteczne i duże auto naprawdę fajnie wykończone. Dlatego tym bardziej jestem rozczarowany jego silnikiem. I jeżeli ktoś stawia na dalszym planie osiągi zwłaszcza przy przelotach autostradowych to może to być auto dla niego. I naprawdę nie ma co się zaperzać. Tak sobie dyskutujemy. Zwłaszcza że Subaru Europe mogło by się wziąć za robotę i lobbować za OBK XT. Bo takie auto by było po prostu ideałem. A i cena by była wcale nie wyższa bo teraz 15% procent w cenie to cholerna akcyza.

Edytowane przez Adam Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karma dopadła i mnie... Awaria auta (nie Subaru, tylko rutynowo Volvo) i mój leasingodawca podstawił mi auto "porównywalnej klasy". Otóż porównywalna klasa da V60cc top wersja to.... SUPERB! 1,4, manual, kolor szary w środku gustowna czerń :) 

Powiem tak.... emocje porównywalne do tych doświadczanych podczas obserwacji wzrostu drzewa :) Poza tym: miejsca mnóstwo, cicho, nic nie skrzypi (auto ma przebieg 1300 km, ale ok), bagażnik przepastny, jedzie tak jak z 1,4 (OBK 2,5 to ciężki do okiełznania wulkan mocy przy tym silniczku). Zakładając że zapewne można wyrwać takie coś w okolicach 100-110 k brutto... to dla kogoś kto potrzebuje pojemnego auta do pracy faktycznie lepsze to niż Subaru ;) 

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tsunetomo napisał:

Karma dopadła i mnie...

Normalnie darłbym z Ciebie łacha, ale...

- sam mam Volvo (dzisiaj pogroziło mi palcem - opona przebita)

- miałem służbową Skodę

...zatem karma może dopaść i mnie:wacko: napiszę zatem, że powinieneś się cieszyć, że to okropne Volvo padło i dzięki temu masz możliwość jeździć übersamochodem übermarki aller Zeiten :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sluf napisał:

Normalnie darłbym z Ciebie łacha, ale...

- sam mam Volvo (dzisiaj pogroziło mi palcem - opona przebita)

- miałem służbową Skodę

...zatem karma może dopaść i mnie:wacko: napiszę zatem, że powinieneś się cieszyć, że to okropne Volvo padło i dzięki temu masz możliwość jeździć ubersamochodem ubermarki alle zeiten :)

Haha :)

No do "legendarnej bezawaryjności Volvo" przywykłem :) Lubię nawet te pomarańczowe podświetlane znaczki na desce ;) Gorzej jak do tego przestaje chcieć jechać...

Mimo wszystko wsiadłem do V90 CC i ... gdyby nie przerażenie, że to Volvo, które mam to jest to "stare i dobre" a tym zapewne do domu bym nie dojechał bez lawety, to ... auto jak pode mnie, dużo miejsca w środku, wygodne fotele, solidny prześwit, 4-cylindrowe ale całkiem mocne silniki. Cena - ponoć do grubej negocjacji od cennika. 

Na szczęście leasingodawca podstawił owego SUPERBA i cała magia prysła! Po co mi Volvo jak mogę mieć Skodę, ha?! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wreszcie zrozumiałeś, że Skoda lepsza od Subaru, ale nadal chcesz mieć poczucie przynależności do innego świata :)

 

IMG_0092.JPG

Edytowane przez Tsunetomo
  • Super! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...