Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, no właśnie o takie spostrzeżenia mi chodziło. Naturalnie nie mam złudzeń, że Haldex jest namiastką 4x4, jednak po przejechaniu 50k km, często w górach (skąd pochodzę i po śniegu) stwierdzam, że nie jest to najgorsze rozwiązanie, choć nie mogę porównywać do napędu subaru po kilku przejażdżkach Forkiem po suchym asfalcie.

 

petronews, wielu producentów aut robi teraz globalizacyjne wymiany know-how, części i rozwiązań. Od wielu lat lexus udaje, że to nie toyota itepe więc nie jest to wynalazek VAGa. Zobacz na francuzy, jest wiele modeli, które niczym sie nie różnią poza znaczkiem i detalami. Subaru też nie jest firma filantropów, którzy ida przeciw komercyjnym trendom - najlepszy przykład to diesel w subaru.

A żeby być scisłym w Haldexie zmienia sie olej co 60k km, więc nie jest to jakiś straszny wydatek, ani zmowa spiskowa.

 

W ciągu 50k km Octavią Scout, nie musiałem nic w niej robić. Leję ON, zmieniam olej i dolewam płynu do spryskiwacza i jeżdże. To może cieszyć, chyba każdy się zgodzi. Z tego co czytam Subaru nie jest najbardziej bezawaryjnym autem na świecie - czy to naprawdę tak wygląda? Jak jest na codzień, po zakupie nowego Subaraka przez powiedzmy 100k km? Nie wiem czy na forum jest ktoś kto ma diesla z takim przebiegiem, ale zapytam jak ten silnik wytrzymuje codzienne użytkowanie i jak jest z jego DPF-em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam bajke

 

dawno dawno temu, pewnego dnia, maly chlopczyk z malego miasta włączyl sobie w telewizorze pewien program, nazywal on sie euro-sport i widzial tam jak duzo roznych panow jezdzi prawdziwymi resorakami, chlopczykowi najbardziej sie podobal taki jeden..niebieski z gwiazdkami bo zawsze byl pierwszy..

kiedy chlopec dorósł, zaczał zarabiac pieniązki to postanowil kupic sobie prawdziwego resoraka, przypomnial sobie o takim samochodzie z gwiazdkami ktorego kiedys ogladal w telewizji... bardzo chcial go miec ale... chlopczyk mial juz zone, dzieci i musial miec troszke wiekszego resoraka z gwiazdkami wiec kupil sobie...

chlopczyk od tego momentu jest bardzo szczesliwy i dumny...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam bajke

 

dawno dawno temu, pewnego dnia, maly chlopczyk z malego miasta włączyl sobie w telewizorze pewien program, nazywal on sie euro-sport i widzial tam jak duzo roznych panow jezdzi prawdziwymi resorakami, chlopczykowi najbardziej sie podobal taki jeden..niebieski z gwiazdkami bo zawsze byl pierwszy..

kiedy chlopec dorósł, zaczał zarabiac pieniązki to postanowil kupic sobie prawdziwego resoraka, przypomnial sobie o takim samochodzie z gwiazdkami ktorego kiedys ogladal w telewizji... bardzo chcial go miec ale... chlopczyk mial juz zone, dzieci i musial miec troszke wiekszego resoraka z gwiazdkami wiec kupil sobie...

niebieskiego superba kombi w dieslu... :twisted: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam bajke

 

dawno dawno temu, pewnego dnia, maly chlopczyk z malego miasta włączyl sobie w telewizorze pewien program, nazywal on sie euro-sport i widzial tam jak duzo roznych panow jezdzi prawdziwymi resorakami, chlopczykowi najbardziej sie podobal taki jeden..niebieski z gwiazdkami bo zawsze byl pierwszy..

kiedy chlopec dorósł, zaczał zarabiac pieniązki to postanowil kupic sobie prawdziwego resoraka, przypomnial sobie o takim samochodzie z gwiazdkami ktorego kiedys ogladal w telewizji... bardzo chcial go miec ale... chlopczyk mial juz zone, dzieci i musial miec troszke wiekszego resoraka z gwiazdkami wiec kupil sobie...

niebieskiego superba kombi w dieslu... :twisted: :wink:

i na koniecznie 15" bo wtedy komfort wiekszy i ryzyko uszkodzenia felgi minimalne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzozlymisio, dobrze prawisz, marketingowe "kręcenie" jest ogólnoświatowym trendem już od wielu, wielu lat, ale myślę, że niektórzy znajdują się w nim zachowując wdzięk i dobry smak – dla mnie dobrym tego przykładem jest właśnie subaru boxer diesel, który nie kwalifikuje się pod zasadę "najmniejszej liniii oporu". Szkoda za to, że odpuścili drzwi bez ramek…

Jednak koniec końców, z tego co piszesz okazuje się że Skoda daje radę… Co do nowych subaru to nie mam pojęcia jak wygląda ich eksploatacja, bo jestem 2 ligii do tyłu… Wiem tylko,ze nowe subaru stylistycznie nie podobają mi się tak jak stare, jednak mam nadzieje że mechanicznie nadal jest to subaru. Kupuj, a za parę lat, już po dotarciu, może ustawie się w kolejce potencjalnych drugich właścicieli ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petronews, faktem jest niezbitym, że Subaru nie nabyło diesla od koncernu, który je produkuje i ma doświadczenie - czyli nie użyli gotowca, a przyłożyli sie do stworzenia boxera diesla i to takiego, który wzbudza szacunek i cieszy sie dobrą opinią między innymi za kulture pracy, rozwijanie mocy i osiągi. A to wzbudza mój szacunek i sprawia, że interesuje się marką. Rozumiem wasze zamiłowanie do marki z raczej abstrakcyjnych powodów - z podobnych powodów od lat jeżdże na twardych zawodniczych slalomowkach, bo tak mnie nauczyli i nikt mnie nie przekona, że samojeżdżące narty allaround są lepsze (choć kolana powoli szepcza 'puknij sie w łeb dziadu"). Jednak zakup subaru w moim przypadku będzie decyzją która oprze sie na argumentach: najlepszy napęd w cywilnych osobówkach 4x4, niebanalna marka, dobry silnik (może?)........ staram sie zebrać ich jak najwięcej, bo na pewno Subaru nie jest wypasione w środku i raczej przypomina radiomagmetofon Kamasonik dostępny na początku lat 90 niż obecne wygodne auta. Co do liniii nadwozia nowe Legacy i outback raczej przypominają nadmuchane Ranault Talia (najbrzydsze auto na świecie) niż rasowe linie Alfy lub francuzów czy niemieckich aut. Ogólnie mam wrażenie, że to obecny trend w Japonii czyli zawody jak wyprodukować najbrzydsze auto na ziemi - bo jak sie na przykład porówna Celicę sprzed lat do obecnej to ta dzisiejsza wygląda jak zabawka i to lichej jakości. No ale to moje subiektywne odczucia i każdy może uważać inaczej. Zatem jeśli kupię subaru to nie dlatego, że jest ładne czy wypasione - tylko dlatego, że oferuje to coś czego nie mają inne auta w tym Skoda.

Ładną i wypasioną miałem Toyote Avesis 2.2 D Cat - nigdy więcej choćbym miał wrócic do mojego RS126p WRX STI, GTI, OPC, AERO, Turbo kaszlaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem moje subaru kilka lat temu, bo jakiś nieszczęśnik dał mi się nim przejechać inei było innej opcji.

 

 

ale tak naprawde, naprawde, to kupiłem subaru bo ma fajne forum.

 

-- 25 lis 2010, o 15:12 --

 

...i ludzie sobie machają. machali.

 

...i zagadują.

 

...i prowokuje do poznania, co tam w środku siedzi, że to tak za...suwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nikt mnie nie przekona, że samojeżdżące narty allaround są lepsze (choć kolana powoli szepcza 'puknij sie w łeb dziadu")

 

bo nie są :mrgreen: kto w ogóle chciałby Cie przekonywać że czarne jest czarne :mrgreen: dokładnie tak samo jest z subaru :mrgreen: tylko o wiele gorzej bo spotykasz się z tym na codzień a nie tylko od czasu do czasu na stoku :mrgreen:

 

 

ps. mi kolana juz dawno powiedzialy slalomówkom pa pa :mrgreen: i dlatego jezdze na parapecie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. mi kolana juz dawno powiedzialy slalomówkom pa pa i dlatego jezdze na parapecie

 

to tak jakbyś się przesiadł z subaru do skody i to 1000MB - nie gadam z tobą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marro napisał(a):

ps. mi kolana juz dawno powiedzialy slalomówkom pa pa i dlatego jezdze na parapecie

 

 

to tak jakbyś się przesiadł z subaru do skody i to 1000MB - nie gadam z tobą

 

 

no po kilku sezonach na desce powiem tak: wiekszą frajdę z jazdy sprawia mi tylko jazda bokiem w STI :mrgreen:

 

-- 25 lis 2010, o 14:51 --

 

Chyba że na takim parapecie jak mój, bo cóż może być lepszego niż ciężki, 13letni frirajdowy burton na twardym zawieszeniu

 

podpowiem nieśmiało: masażystka .... po zejściu ze stoku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie będę ukrywał swojego rozczarowania - goscie jeżdżą Subaru, bo są rządni wrażeń, a suwają sie na parapetach po stoku? Maskra jakaś - żadna deska nawet zrobiona w CCCP z tytanu nie da takiej dynamiki i pałera jak narty, że o predkości nie wspomnę. I zamiast kosić po stromym to wy zgarniacie sineg ze stoku. Chcecie zabawy - krótkie mocno taliowane, od biedy slalomowki starczą i body-carving wam polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie będę ukrywał swojego rozczarowania - goscie jeżdżą Subaru, bo są rządni wrażeń, a suwają sie na parapetach po stoku? Maskra jakaś - żadna deska nawet zrobiona w CCCP z tytanu nie da takiej dynamiki i pałera jak narty, że o predkości nie wspomnę. I zamiast kosić po stromym to wy zgarniacie sineg ze stoku. Chcecie zabawy - krótkie mocno taliowane, od biedy slalomowki starczą i body-carving wam polecam :)

 

No bo ty facet nigdy na dupie z Kasprowego nie zjechałeś i zdziwko Cię bierze . :P

Spróbuj raz a się przekonasz :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie będę ukrywał swojego rozczarowania - goscie jeżdżą Subaru, bo są rządni wrażeń, a suwają sie na parapetach po stoku? Maskra jakaś - żadna deska nawet zrobiona w CCCP z tytanu nie da takiej dynamiki i pałera jak narty, że o predkości nie wspomnę. I zamiast kosić po stromym to wy zgarniacie sineg ze stoku. Chcecie zabawy - krótkie mocno taliowane, od biedy slalomowki starczą i body-carving wam polecam :)

Ale to nie nasza wina, że jeździsz po stokach gdzie widać głównie początkujących :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zakładamy sie - kto ostatni z Palenicy, stawia browar - możecie jechać trasa rodzinną jak wolicie

Skoda? :shock: :shock: :shock:

 

-- 25 lis 2010, o 16:39 --

 

Odpowiadajac na pytanie zasadnicze to pierwsze Subaru kupilismy bo w tej cenie byly co najwyzej... Skody :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...