Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, so_what napisał(a):

Wiem, że są na rynku auta elektryczne, którymi jazda sprawia przyjemność (choć mnie bardziej pociąga prowadzenie w zakrętach, niż imponujące przyspieszenie 0-100 km/h, a więc masa samochodu jest dla mnie istotna).

mnie zaskoczyło jeżdżąc elektrykami jak to potrafi jechać w zakrętach, w porównaniu do spalinowego pojazdu o podobnej masie to totalnie inaczej prowadzące się samochody. W przypadku wspomnianej przez Ciebie Kony to chyba konstrukcja samochodu spalinowego gdzie włożyli silnik elektryczny, więc dla mnie rozwiazanie które czerpie to co najgorsze z elektryka i spalinowego.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nosek kreseczka napisał(a):

Benzynę tankuję 3min. Ładować się trzeba długo.

 

 

Przewiń do 32:40. Nowe EV ładują się już z prędkościami gdzie tankowanie+kolejka na zapłacenie+szybkie siku zaczyna zajmować podobną ilość czasu. 

Wiem że to dopiero auta z górnej półki za chore pieniądze, ale to jest kierunek w którym idą wszystkie EV.

Myślę że wciągu następnych max 5 lat prędkość ładowania nie będzie w ogóle czymś czym będziemy sobie zaprzątać głowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nosek kreseczka napisał(a):

Dynamika w ES jak przesiadam się z forestera jest super. Bardzo daleko do poziomu Tesli, ale kto wykorzystuje 500 koni na co dzień?

To jest ważne co piszesz. Punkt odniesienia ma tutaj duże znaczenie.

Dawno temu przesiadłem się z Fiata CC700 do Punto 1.2 z 60 KM pod maską. To była rakieta na kołach :P 

Do ES wsiadłem z szybkich i bardzo szybkich samochodów i miałem wrażenie że napędza go rozciągnięta guma z majtek. Obiektywnie wszystko co przyspiesza do 100 km/h w mniej niż 10 sek. jest wystarczająco szybkie. 

 

Aktualnie rotuję między Teslą i Megane RS, które ciężko nazwać wolnym samochodem. Jednak w porównaniu z Teslą jakoś to nie jedzie :) 

Edytowane przez matros1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2024 o 13:21, radekk napisał(a):

mnie zaskoczyło jeżdżąc elektrykami jak to potrafi jechać w zakrętach, w porównaniu do spalinowego pojazdu o podobnej masie to totalnie inaczej prowadzące się samochody. W przypadku wspomnianej przez Ciebie Kony to chyba konstrukcja samochodu spalinowego gdzie włożyli silnik elektryczny, więc dla mnie rozwiazanie które czerpie to co najgorsze z elektryka i spalinowego.

Kona to ogólnie w prowadzeniu jest dramat, miałem nową spalinową wersję (co wygląda jak głowa RoboCopa) - nie, nie nie. Solterra przy tym to naprawdę super auto :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, radekk napisał(a):

Mając doświadczenia z Solterrą, wyobrażam sobie jak może wyglądać piekło automaniaka. usłane Konami.. elektrycznymi:biglol:

Co do samej Solterry, to ona straszna nie była, straszne miała multimedia. No i za bardzo Toyotą trąciła, co zdecydowanie mnie nie przekonuje jako posiadacza Subaru :)

Ale by nie było, sam kiedyś jak rozglądałem się za autem i zanim padło na Legacy... to Carina E 2.0d/Avensis 2.0D4D też mi chodziły mocno po głowie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aflinta napisał(a):

Co do samej Solterry, to ona straszna nie była, straszne miała multimedia. No i za bardzo Toyotą trąciła, co zdecydowanie mnie nie przekonuje jako posiadacza Subaru :)

ja obcowałem z tym samochodem 2 dni. Moje podejście było bardzo negatywne, a powiem nawet w jakimś stopniu spodobał mi się ten samochód. Nie dostrzegłem w nim żadnych +, ale też nie było tak jak piszesz że uważam że jest to jakiś zły samochód. Po prostu mi ta forma nie odpowiada, za mało w tym Subaru (ok cała masa Subaru, ale współczesnego:D) a ja nie tego oczekuję. Jakbym musiał się przemieszczać czymś z punktu A do B i celem byłoby tylko przebycie tej drogi to mógłbym wybrać Solterrę. I szła nawet 192km/h (GPS)

 

 

:D

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2024 o 12:18, matros1 napisał(a):

Generalnie elektryki VW zbierają słabe oceny.

 

 

Zakończyliśmy przygodę z elektrykami vw ;) jak to żona określiła forever ;)

Na obwodnicy korek 18proc baterii i po kwadransie pełzania przy 15proc zdechł inaczej zesrał się

Jak zadzwoniła do mnie z relacją to kurcze nie wiedziałem że zna takie przymiotniki

 

tapatalked

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Trzymaj się 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, FOR CVT napisał(a):

Na obwodnicy korek 18proc baterii i po kwadransie pełzania przy 15proc zdechł inaczej zesrał się

Jak zadzwoniła do mnie z relacją to kurcze nie wiedziałem że zna takie przymiotniki

Kup jej taki niezbędnik kierowcy i niech nie narzeka.  :yahoo:

korba.png

Edytowane przez Jaca68
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jakąś kontrrewolucja.

 

"Coraz więcej kierowców samochodów elektrycznych w Niemczech wraca do silników spalinowych przy zakupie kolejnego pojazdu — wynika z danych firmy ubezpieczeniowej Huk Coburg. Wielu Niemców "zdecydowałoby się na samochód elektryczny tylko wtedy, gdyby zostali do tego zmuszeni"

 

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wlasciciele-samochodow-elektrycznych-wracaja-do-diesla-trend-jest-widoczny/n6ej78f,79cfc278

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, euyot napisał(a):

W Niemczech jakąś kontrrewolucja.

 

"Coraz więcej kierowców samochodów elektrycznych w Niemczech wraca do silników spalinowych przy zakupie kolejnego pojazdu — wynika z danych firmy ubezpieczeniowej Huk Coburg. Wielu Niemców "zdecydowałoby się na samochód elektryczny tylko wtedy, gdyby zostali do tego zmuszeni"

 

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wlasciciele-samochodow-elektrycznych-wracaja-do-diesla-trend-jest-widoczny/n6ej78f,79cfc278

 

 

Cytuj dokładniej :D. To "wielu Niemców" to 29 .... % . Z kolei  18 % przy zakupie wzięłoby pod uwagę tylko auta elektryczne (z komentarzem onetu "jedynie"). Obstawiam, że w PL te liczby wynosiłyby odpowiednio 90 i 5 % ;-)

Niemcy maja od cholery ładowarek a EV, szczególnie Tesli jeździ tam od groma. W Berlinie jeszcze 1,5 roku temu było prawie tyle ładowarek ile w całej Polsce. Byłem w Berlinie naszym Ioniqiem przed prawie rokiem i nigdy nawet przez chwilę nie miałem żadnego problemu z dostępem do szybkich ładowarek. Niemcy się "wycofują" bo zniknęły dopłaty, darmowe ładowanie Tesli i inne "bonusy", no i pewnie opłaca im się znowu mieć klekota. Europejskie poszanowanie ekologii jest dużo większe niż w PL, ale bez przesady - wszystko musi się opłacać ;-) 

 

 

A jeśli chodzi o konkrety, to widzieliście Alpine A290 i Renault 5 ? 

Podobają się Wam?

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotruś napisał(a):

A jeśli chodzi o konkrety, to widzieliście Alpine A290 i Renault 5 ? 

Podobają się Wam?

 

Podobają, czekam na jakieś konkretne testy A290 i wybieram się na jazdę próbną. Rozważam go jako następcę Megane RS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piotruś napisał(a):

Cytuj dokładniej :D

Kopiuj wklej plus link do całości. Nie da się dokładniej.

Prawie 1/3 to dużo skoro mają tak dobre warunki.

A Berlin to nie Niemcy jak Warszawa to nie Polska.

;)

 

Skoro dopłaty to jedyny/głowny motywator to też o czymś świadczy.

To konkrety nie religijne marudzenie o ekologii:upside-down-face_1f643-small:

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adi napisał(a):

Tycan 

 

Łykam i takie cuda techniki moim chińskim autkiem z ogranicznikiem prędkości :biglol:

Wracając niedawno z Warszawy wyprzedzałem tego samego Taycana dwa razy na A1 ... 

 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FOR CVT napisał(a):

Blix fakt jestem starym dziadem więc ona prędzej mnie zakopie niż wykopie

Zawsze to taniej i więcej zostanie dla drapieżnego potomstwa  ;) 

 

:biglol: Jakbym czytał o sobie :biglol: 

Wszystko już zabezpieczone, mogę odejść w spokoju ;) 

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...