Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, FOR CVT napisał(a):

 

 

Co ty za wersje bieda proponujesz, brakuje podstawowej opcji:

 

porsche.jpeg.3201e5b375823b7750dc3326d1468d25.jpeg

 

 

Dopiero w Cayenne masz jako opcja, w 911 w standardzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, matros1 napisał(a):

 

No nie wiem. Ja celuję w golasa bez takich dodatków:

 

image.png.9a8ec5c576afbb56d00f0e7a73fe6e8f.png

No przecież mówię że w standardzie, w sensie built-in, always on, przyciski nie są potrzebne :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zyzol napisał(a):

Ten trzeci ekran nijak nie komponuje się z pozostałymi

 

Może to już droga ku odwróceniu trendów. By ekran pasażerowi nie zasłaniał drogi ;) 

Ale fakt, jakoś to wszystko niezgrabnie wygląda.

 

Coraz więcej się słyszy, że ludzie mają dosyć ekranozy. NCAP już  się włącza do tej retoryki. Małymi kroczkami, ale jest szansa, że zablokuje się te szaleństwo.

 

Tak na zdrowy rozsądek. 

W pracy wielu z nas spędza 8 godzin przed ekranem. Następnie po niej, a i w trakcie również spoglądamy na ten mniejszy, kilkucalowy.

Później, również w domu już się od niego nie odrywamy , nawet podczas czynności domowych, jak wspólny posiłek, wielu z nas gapi się w telefon.

Jadąc metrem, tramwajem, pociągiem- niemal wszyscy nosy w telefonach.

I teraz nasze nowe samochody muszą mieć te ekrany niemal dookoła. 

Szaleństwo.

A świat poza ekranem też potrafi być fajny...fajniejszy nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adi napisał(a):

A świat poza ekranem też potrafi być fajny...fajniejszy nawet.

 

Ja tak właśnie żonie tłumaczę potrzebę zakupu klasyka. Że mnie od tych ekranów oczy bolą i muszę na wskazówki sobie popatrzeć :P 

image.thumb.png.fb5c4fc79f046e8b046819a2d1cce9b5.png

 

Edytowane przez matros1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zyzol napisał(a):

IMG_3008.thumb.jpeg.23560408c3dace4abf35b992a09bce35.jpeg
 

Coś tu nie pykło z ekranozą. Ten trzeci ekran nijak nie komponuje się z pozostałymi. Środkowa konsola piano black jak z jakiejś Toyoty. 


Ekran pasazera jest dodatkowa opcja. Mozna zamowic auto bez niego. 

Generalnie wnetrze E-Trona przypomina auto ;) 

 

 

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pani w Lexusie się popisała.:facepalm:

Ale co jest tu zastanawiające, chyba nawet utrwalające mit, to wycena szkody na 2 mln.

Jak elektryk ma wypadek, to naprawa pewnie kosztuje ze dwa razy tyle co jest wart.

A to tylko szkoda parkingowa 3 auta poobijane i zniszczony słupek ładowarki warty kilkanaście tysięcy zł.:facepalm:

 

https://www.facebook.com/reporterwawa/videos/1394850714731117/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adi napisał(a):

Tu pani w Lexusie się popisała.:facepalm:

Ale co jest tu zastanawiające, chyba nawet utrwalające mit, to wycena szkody na 2 mln.

Jak elektryk ma wypadek, to naprawa pewnie kosztuje ze dwa razy tyle co jest wart.

A to tylko szkoda parkingowa 3 auta poobijane i zniszczony słupek ładowarki warty kilkanaście tysięcy zł.:facepalm:

 

https://www.facebook.com/reporterwawa/videos/1394850714731117/

Te dwa miliony to bzdury pismaków. W innym miejscu widziałem milion, ja bez kozery dam pięć. A wycenę szkód to dopiero będzie robił ubezpieczyciel jak dostanie wszystkie papiery. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, skwaro napisał(a):

Te dwa miliony to bzdury pismaków

 

No właśnie, utrwalają mit.

Aż dziw bierze, że nie pisali o przygotowanych zastępach straży pożarnej, na wypadek kataklizmu, spowodowanego pożarem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adi napisał(a):

 

No właśnie, utrwalają mit.

Aż dziw bierze, że nie pisali o przygotowanych zastępach straży pożarnej, na wypadek kataklizmu, spowodowanego pożarem. 

W komentarzach już jest sraczka na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, matros1 napisał(a):

Tak. Wynika to z wielu powodów, jednak przede wszystkim dlatego że uważam EV za zdecydowanie lepszy dupowóz niż ICE. Od zakupu Tesli, moja cała spalinowa flota głównie stoi.

 

dokładnie tak samo u mnie, przez chwilę miałem 3 auta ! 2 ICE + 1 BEV 

ostatecznie w ciągu ostatniego roku jedynym ICE jaki mi został zrobiłem może 30 km "żeby się nie zastał"

 

polecam BEV osobom które mają możliwość lądować się ze swojego gniazdka bo warto się oswoić z jazda BEV a przy takim zasilaniu koszty użytkowania rekompensują zakup dobrego BEV

 

 

 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell to Sell Off 1,000 Gas Stations to Expand EV Charging

image.thumb.png.9ebdc0f82c193bee5510de19611ed971.png 

 

Shell ogłosił plany sprzedaży około 500 swoich lokalizacji detalicznych każdego roku w 2024 i 2025 roku, mając na celu dostosowanie się do rosnącego zapotrzebowania na opcje ładowania pojazdów elektrycznych (EV).

 

https://teslanorth.com/2024/03/19/shell-sell-1000-gas-stations-expand-ev-charging/

 

image.png.3e5f8da5ec016c2b3db6ee1ce04f8d68.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2024 o 17:49, skwaro napisał(a):

I zaraz będę miał PV i wi=0, więc szach i mat :P

Zaraz to ja będę miał reaktor fuzji jądrowej do ogrzewania domu. Na obecną chwilę nie masz PV :OO:

A nawet jak będzie PV to wi nie będzie zero, chyba że pójdziesz w magazyny i off grid. 

Jak brakuje argumentów merytorycznych to zaczynamy ad personam: a to ten wariat foliarz i denalista klimatyczny, cokolwiek napiszę to bzdury. :yahoo:

 

W dniu 18.03.2024 o 18:03, skwaro napisał(a):

Jaca chce tylko za wszelką cenę udowodnić że globalne ocieplenie to mit, że nie mamy na to wpływu i że nie ma sensu nic robić w tym temacie.

A ja tylko obnażam absurdy polityki klimatycznej, zielonego ładu, straszenia nas zagładą

np.

Rok 2023 został uznany za najcieplejszy w historii pomiarów. Średnia temperatura w okolicach poziomu wyznaczonego przez Porozumienie Paryskie, czyli cieplej o 1,5 - 1,7 stopnia. I co? Gdzie te katastrofy które miały nastąpić?

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2024 o 18:37, ketivv napisał(a):

natomiast istotna kwestia, nie ma szans żebyśmy wszyscy używali biomasy, to jest możliwe dla skromnego % naszych potrzeb, pomijając to co wydziela się z kominów lokalnie

Ty dalej o utopii a ja o świecie realnym tu i teraz. W programie czyste powietrze nadal można dostać dofinansowanie do kotła na biomasę. Co więcej pompy ciepła tracą na popularności a kotły na biomasę zyskują, wklejałem tu na forum kilka tygodni temu.

image.thumb.png.25c09d3e1b6400757d0926485c7cb0de.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Zaraz to ja będę miał reaktor fuzji jądrowej do ogrzewania domu. Na obecną chwilę nie masz PV :OO:

A nawet jak będzie PV to wi nie będzie zero, chyba że pójdziesz w magazyny i off grid. 

Jak brakuje argumentów merytorycznych to zaczynamy ad personam: a to ten wariat foliarz i denalista klimatyczny, cokolwiek napiszę to bzdury. :yahoo:

 

Bo piszesz. Jestem w trakcie dopinania szczegółów instalacji z magazynem. Przy założeniu 50% autokonsumpcji EP wychodzi 31kWh/m2/rok. Ale dobrze wiesz że to sztuczny parametr, bo kluczowy dla zużycia energii jest Ek nie Ep. A ten mam na podstawie zużycia za ostatnie 12 miesięcy (tak, wiem, musi być więcej) na poziomie 16kWh/m2/rok. Pochwalisz się swoim EP i Ek? 

35 minut temu, Jaca68 napisał(a):

 

Rok 2023 został uznany za najcieplejszy w historii pomiarów. Średnia temperatura w okolicach poziomu wyznaczonego przez Porozumienie Paryskie, czyli cieplej o 1,5 - 1,7 stopnia. I co? Gdzie te katastrofy które miały nastąpić?

To nie jest absurd polityki klimatycznej, tylko fakt. Nasilenie gwałtownych zjawisk pogodowych, będących wynikiem zmian klimatu dzieje się tu i teraz, jest obserwowane na całym świecie. Ale wiąże się to z tym że nadal nie odróżniasz co to pogoda, a co klimat i jakie jedno na drugie ma wpływ. Przykładów tego było aż nadto. Więc tak, foliarz i denalista klimatyczny jest właściwym określeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skwaro napisał(a):

Przy założeniu 50% autokonsumpcji EP wychodzi 31kWh/m2/rok. Ale dobrze wiesz że to sztuczny parametr

Dobrze wiem że sztuczny, ale klasy energetyczne budynków będą przyznawane na podstawie EP.

Kolejny absurd polityki klimatycznej, ale ty tego nie chcesz dostrzec. 

 

16 minut temu, skwaro napisał(a):

To nie jest absurd polityki klimatycznej, tylko fakt.

Fakt medialny. :biglol:

https://krolowasuperstarblog.wordpress.com/2024/01/01/najgoretszy-rok-dziesiec-ekstremalnych-zjawisk-pogodowych-w-2023-r/

 

Ojej ale się działo.

Wcześniej też się działo:

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2023-01-28/poznaj-najbardziej-zabojcze-zjawiska-pogodowe-lista-ktora-wywoluje-ciarki-na-plecach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Dobrze wiem że sztuczny, ale klasy energetyczne budynków będą przyznawane na podstawie EP.

Kolejny absurd polityki klimatycznej, ale ty tego nie chcesz dostrzec. 

Nie, że EP jest absurdem pisałem wielokrotnie, dlatego spytałem o EK Twojego domu, żeby Ci pokazać że przy grzejnikach i tradycyjnym sposobie ich napedzania nie masz szans osiągnąć takiej efektywności energetycznej jak podłogówka + fotowoltaika + pompa ciepła. Jakbyś się nie starał. A Ty właśnie to kwestionujesz. 

12 minut temu, Jaca68 napisał(a):

No i sam widzisz, i już te dwa artykuły pozwoliły Ci zakwestionować to, nad czym naukowcy spędzili długie godziny i tylko na tej podstawie uważasz że wiesz lepiej od nich. Więc moim zdaniem określenie jak najbardziej słuszne :P

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, skwaro napisał(a):

EK Twojego domu, żeby Ci pokazać że przy grzejnikach i tradycyjnym sposobie ich napedzania nie masz szans osiągnąć takiej efektywności energetycznej jak podłogówka + fotowoltaika + pompa ciepła.

Ale ja nigdy nie pisałem że mogę, więc nie wiem czemu mi to chcesz udowadniać.

ja tylko napisałem że przy kotle na biomasę będę miał EP niższe niż zestaw podłogówka + pompa ciepła bez PV.

W napisałem tak bo sugerowałeś że będę zdzierał klepki by uzyskać dobrą klasę energetyczną budynku.

A ty zmieniasz temat i udowadniasz że mylę się w stwierdzeniu które nigdy nie padło. :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaca68 napisał(a):

Ale ja nigdy nie pisałem że mogę, więc nie wiem czemu mi to chcesz udowadniać.

ja tylko napisałem że przy kotle na biomasę będę miał EP niższe niż zestaw podłogówka + pompa ciepła bez PV.

W napisałem tak bo sugerowałeś że będę zdzierał klepki by uzyskać dobrą klasę energetyczną budynku.

A ty zmieniasz temat i udowadniasz że mylę się w stwierdzeniu które nigdy nie padło. :OO:

Nie, to nie ja zmieniam temat, od początku rozmowa była o efektywności energetycznej, a Ty z całego posta wybrałeś sobie tylko jeden z powodów, dlaczego warto iść w transformację. Klasa energetyczna jest tylko tematem pobocznym, dla której swoją drogą sposób liczenia szybko się zmieni właśnie powodu obecnie absurdalnego sposobu liczenia Ep. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...