Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jaca68 napisał:

Oj długa droga przed elektrykami jeszcze. Z testu wynalazku pod nazwą Peugeot E-TRAVELLER

 

Największym problemem jest planowanie podróży. Nie chodzi jednak tylko o słabo rozwiniętą infrastrukturę szybkich ładowarek w Polsce. Testowany egzemplarz był wyposażony w akumulator o większej pojemności 75 kWh, zamiast standardowych 50 kWh. Po naładowaniu do pełna, co w warunkach domowych zajmuje nawet 47 godzin (!), komputer pokazuje zasięg 300 km. Po przejechaniu 50 km w mieście, przy temperaturze około zera, komputer informuje, że pozostało jedynie 145 km. W trasie zasięg spada jeszcze mniej proporcjonalnie.
:biglol:

jakby realnie te 200 km robił to w dostawczaku nawet by mi tyle starczyło, tylko że nie ma tego w podwyższonej budzie, więc odpada<_< Ale jako van, czyli zakładam że samochód przeznaczony do wojaży z rodziną trochę mało. Jak na baterię 75 kWh mam wrażenie że mały zasięg, nawet ten na papierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, radekk napisał:

Jak na baterię 75 kWh mam wrażenie że mały zasięg, nawet ten na papierze

Taka bateryjka może być dobra w kompakcie. Nie wiem, kto wymyśla taką specyfikację w klockowatym vanie. Jeżeli dodamy do tego zmniejszony zimą zasięg to wychodzi dramat.

 

A tymczasem w Tesli:

 

„Tesle Model S i X po faceliftingu obiecują system inteligentnego wyboru kierunku jazdy, który będzie zgadywał, w którym kierunku chce się udać kierowca. Ale jeśli samochód się pomyli, kierowca zawsze będzie mógł wybrać kierunek przesuwając ikonkę auta na ekranie”

 

lekka paranoja się robi :) 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, krist napisał:

pewnie nie, ale będzie się wkurzał jak co 400 km (?) musi zjechać na tankowanie.

jest na to pewne szybkie rozwiązanie, podjeżdżasz na Orlen, tankowanie max 3 min. , aplikacja OrlenPay nie czekasz w kolejce po hotdogi , płacisz telefonem i do widzenia. Dla mnie genialna sprawa. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zyzol napisał:

Taka bateryjka może być dobra w kompakcie. Nie wiem, kto wymyśla taką specyfikację w klockowatym vanie. Jeżeli dodamy do tego zmniejszony zimą zasięg to wychodzi dramat.

 

tyle że w takim Mercu EQC masz 80 kWh, E-tron 64 albo 86 kWh, więc porównywalne pojemności, gabarytowo też te samochody do zbyt opływowych chyba nie należą, jednak oferują chyba sporo lepsze zasięgi. W tym artykule mowa była o spadku w mieście więc mniemam że z niewielkimi prędkościami, stąd mam wrażenie że dużo idzie w powietrze, a co dopiero jak by wyjechać tym na trasę i pocisnąć choćby 130 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zyzol napisał:

system inteligentnego wyboru kierunku jazdy, który będzie zgadywał, w którym kierunku chce się udać kierowca

życzę powodzenia przy kierowcy kobiecie:biglol:

 

8 minut temu, carfit napisał:

jest na to pewne szybkie rozwiązanie, podjeżdżasz na Orlen, tankowanie max 3 min. , aplikacja OrlenPay nie czekasz w kolejce po hotdogi , płacisz telefonem i do widzenia. Dla mnie genialna sprawa. 

faktycznie brzmi ciekawie, gorzej że jakoś nie mogę się przekonać do tej instytucji i staram się nie dokładać do kolejnych pałacy, jakoś bliżej wspierać mi pewną monarchię i ich pałace, zważywszy jak jakiś rudy i ciemna zaczęli im bruździć:P

Jak to działa? Masz czytniki przy dystrybutorach czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radekk napisał:

faktycznie brzmi ciekawie, gorzej że jakoś nie mogę się przekonać do tej instytucji i staram się nie dokładać do kolejnych pałacy, jakoś bliżej wspierać mi pewną monarchię i ich pałace, zważywszy jak jakiś rudy i ciemna zaczęli im bruździć:P

Jak to działa? Masz czytniki przy dystrybutorach czy jak?

Mi politycznie i obajtkowo ;) też nie po drodze, ale fakt faktem aplikacja działa bezbłednie.  Tankujesz, musisz pobrać aplikacje orlenpay, sparować ją z kartą, robisz zdjęcie kody dystrybutora, i tyle , odjezdasz i FV masz na mailu. Genialna sprawa

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

jest na to pewne szybkie rozwiązanie, podjeżdżasz na Orlen, tankowanie max 3 min. , aplikacja OrlenPay nie czekasz w kolejce po hotdogi , płacisz telefonem i do widzenia. Dla mnie genialna sprawa. 

od czasu jak usłyszałem, "przyjacielu, szukają sobie ch do d" to już defininitywnie Orlen został dla mnie jedynie toaletą publiczną.

A od tygodnia to patrzę na stacje benzynowe i myślę, to są te miejsce na które kiedyś jeździłem, ale kompletnie nie pamiętam po co :D Mgła covidowa chyba

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krist napisał:

od czasu jak usłyszałem, "przyjacielu, szukają sobie ch do d" to już defininitywnie Orlen został dla mnie jedynie toaletą publiczną.

A od tygodnia to patrzę na stacje benzynowe i myślę, to są te miejsce na które kiedyś jeździłem, ale kompletnie nie pamiętam po co :D Mgła covidowa chyba

No to masz swój osobisty problem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, carfit napisał:

Mi politycznie i obajtkowo ;) też nie po drodze, ale fakt faktem aplikacja działa bezbłednie.  Tankujesz, musisz pobrać aplikacje orlenpay, sparować ją z kartą, robisz zdjęcie kody dystrybutora, i tyle , odjezdasz i FV masz na mailu. Genialna sprawa

to faktycznie fajne. Ja mam kartę paliwową i faktura przychodzi jedna zbiorcza co miesiąc. Tyle że muszę dymać do tej kasy, jedynie chociaż NIPu nie muszę podawać, nawet mam rabat od l więc dodatkowo jakiś plus. Ale jak tak jak kilka dni temu trafił się koleś z dwoma pieskami co kawkę ale mleczko sojowe, jak zapłacił to jednak jeszcze ciasteczko, jak już w kasie nabił to ciasteczko to ten uznał że jeszcze coś by zjadł, tylko nie wie co więc pójdzie zobaczyć co mają i czy kurczak jest wegański, a coś bez glutenu, jaglane, itp (więc k* w między czasie nie mogłem zapłacić zanim się zdecyduje) to myślałem że go rozniosę, rowerem bym szybciej dojechał do celu.

 

7 minut temu, bikeman1 napisał:

Czasami tylko trochę to dziwnie wygląda jak celuję telefonem ( aparatem ) w dystrybutor, a z drugiej strony stoi jakaś kobitka i myśli że to jej cykam fotkę :biglol:

następnym razem jak jakąś fajną zobaczę przy dystrybutorze to bez wahania będę robił, najwyżej powiem że myślałem że apką mogę zapłacić:mrgreen:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy obecnym aucie zmieniłem stację na orlen bo jest ich najwięcej

a jak w trasie jadę i cisnę bardzo ostro to rezerwa potrafi mi się zapalić po przejechaniu +300km więc jakbym tankował na jakimś BP czy innym shellu to jazda i planowanie trasy wyglądała by pewnie jak elektrykiem (chcąc tankować w jednej sieci)

a wolę trzymać się z tankowaniem jednej sieci

muszę przetestować rozwiązanie z płaceniem przy dystrybutorze, choć ostatnio bardzo mało jeżdżę mam auto prawie 2 lata i przebieg to 15,5kkm

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skwaro napisał:

Na Circle K i stacjach Carrefoura też można płacić aplikacją, za chwilę ma się też pojawić apka dla BP. 

tylko tam nie ma paliwa 98 ( innego nie uznaje )  dlatego nie odwiedzam tych stacji. Jak będzie na BP apka to super. 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

tylko tam nie ma paliwa 98 ( innego nie uznaje )  dlatego nie odwiedzam tych stacji. Jak będzie na BP apka to super. 

Na Circle K jest, na Carrefourze nie wiem bo nie bywam. Też czekam na BP bo zazwyczaj na nich tankuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skwaro napisał:

Na Circle K

O to chyba jakaś nowość, kiedyś była owszem, potem była 95 zwykła i z jakimś dodatkiem marketingowym, więc przestałem jeździć, muszę zobaczyć bo nie byłem chyba z dwa lata, a mam pod nosem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, carfit napisał:

O to chyba jakaś nowość, kiedyś była owszem, potem była 95 zwykła i z jakimś dodatkiem marketingowym, więc przestałem jeździć, muszę zobaczyć bo nie byłem chyba z dwa lata, a mam pod nosem. 

to jest 98. 95 na dystrybutorze to jest ich marketing żeby ludzie częściej brali, bo sam napis 98 podbno odstraszał, na zasadzie ja jezdze tylko na 95. A tu ma "lepsze" 95. Taką informację mam od kierownika lokalnej stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kubanow napisał:

ja przy obecnym aucie zmieniłem stację na orlen bo jest ich najwięcej

a jak w trasie jadę i cisnę bardzo ostro to rezerwa potrafi mi się zapalić po przejechaniu +300km więc jakbym tankował na jakimś BP czy innym shellu to jazda i planowanie trasy wyglądała by pewnie jak elektrykiem (chcąc tankować w jednej sieci)

ja tankuję tylko na BP i bynajmniej nie mam jakiegoś planowania tras, w Navi jedynie patrzę gdzie po drodze mam i na która jechać. Nie pamiętam kiedy na jakiejś innej się musiałem tankować.

Do Orlenu zraziłem się kilka lat temu, kiedy zimą koparka odmówiła posłuszeństwa akurat jak raz została zalana Orlenowskim paliwem, lejąc z BP albo Shella, nigdy problemów nie było. Od tego czadu staram się omijać szerokim łukiem również w samochodzie, co najwyżej w trasie coś zjeść, czy toaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, carfit napisał:

Mi politycznie i obajtkowo ;) też nie po drodze, ale fakt faktem aplikacja działa bezbłednie.  Tankujesz, musisz pobrać aplikacje orlenpay, sparować ją z kartą, robisz zdjęcie kody dystrybutora, i tyle , odjezdasz i FV masz na mailu. Genialna sprawa

Działa genialnie. Niestety ;-)

 

[EDIT] I mała poprawka, odnośnie sposobu korzystania z aplikacji. Nie tyle robisz zdjęcie kodu z dystrybutora, co w ramach aplikacji wybierasz "Zapłać". Aplikacja skanuje kod QR z dystrybutora, wykorzystując do tego oczywiście obiektyw telefonu. Zatwierdzasz płatność (można biometrycznie) i po wszystkim. Dostajesz potwierdzenie płatności i, w razie zaznaczenia tej opcji, z automatu FV e-mailem. Ktoś miał świetny pomysł i bardzo dobrze go zrealizował. Szkoda, że nie można tak kupić np. płynu do spryskiwaczy.

Edytowane przez so_what
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę czytać jak kaleczycie język polski. Paliwo tankuje się z instrubutora...przecież.

 

BTW też jestem fanem Orlen Pay, do pełni szczęścia brakuje jednej zbiorczej faktury na koniec miesiąca. Tak kiedyś było w samoobsługowych Neste. A wracając do wątku to pewnie GreenWay też ma taka usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta cała ostatnia strona wątku" jakie auto elektryczne". Taka w sam raz na temat :):):)

Wygląda jak dywersyjny atak hakerski na wątek, w stylu najazdu MateuszWwa na "Skoda lepsza od Subaru" albo dawno temu Miałkiego na "Estetów"...

Przynajmniej jest wesoło :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to teraz waętek finansowy, dzisiaj pojechałem do Rzeszowa, tam i z powrotem 200km, większość tempomat 140 na A4. W skócie, licząc w taryfie G11 (a nie tańszej dwustrefowej, i nie licząc pradu z paneli) kosztowało to 28 złotych. Ta sama jazda moim poprzednim funcarem RS5 kosztowała by mnie ok 150 złotych przy dzisiejszych cenach paliwa. Moja wewnętrzna sknera jest szczęśliwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, krist napisał:

dobra, to teraz waętek finansowy, dzisiaj pojechałem do Rzeszowa, tam i z powrotem 200km, większość tempomat 140 na A4. W skócie, licząc w taryfie G11 (a nie tańszej dwustrefowej, i nie licząc pradu z paneli) kosztowało to 28 złotych. Ta sama jazda moim poprzednim funcarem RS5 kosztowała by mnie ok 150 złotych przy dzisiejszych cenach paliwa. Moja wewnętrzna sknera jest szczęśliwa :D

watpie zebys rs5 jechal na tempomacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kubanow napisał:

watpie zebys rs5 jechal na tempomacie

miałem, adaptacyjny nawet. Przy 140 palił koło 14, wiec to by się zgadzało. Druga sprawa, RS5 było strasznie głośne, przynajmniej przy takich 140 w Tesli jest o dziwo cichutko bo w sieci narzekają że słabo wygłuszona. Audi strasznie szumiało na wysokosci linii dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...