Skocz do zawartości

Ceramika czy inne ustrojstwo na stary lakier


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zajmuje sie ktos detailingiem? W sierpniu będę samochodem w Polsce (12 letnie, kolor szary) i chciałbym odświeżyc i zabezpieczyc lakier (zeby się tak nie brudzilo :D) Na aucie mam kilka wgniotek, odpryskow od kamykow i podobnych spraw, takze nie spodziewam sie nie wiadomo czego. Co mozecie polecic na mój lakier? Może jakas firma w Krakowie i okolicach? No i jaki budżet przygotować. Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KR jest kilka firm godnych polecenia. Sam korzystałem z usług jednej, która tania nie jest, ale opinie ma świetne. Aby nie łamać regulaminu Forum ew. info via PW. 

Edytowane przez Dr Zybertowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio korzystałem z usług firmy w Wieliczce poleconej przez znajomego ("zrobili" dla niego trochę aut). Na razie ogarneli wnętrze mojego auta ale w planie mam zrobienie u nich powłoki.

Budżet z tego co się orientuję zależy od stanu nadwozia i rodzaju powłoki. Przy nowym aucie to ~2'500 brutto. Do sfatygowanego auta pewnie z tysiaka albo półtorej trzeba będzie dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche popatrzylem na cenniki roznych firm i chyba ceramika jednak nie ma sensu przy starym aucie :D Byc moze skonczy sie na czyms w rodzaju korekty lakieru plus wosk albo kwarc. Chyba nie chciałbym wydawac wiecej niz te +/-2000...  Jesli mozecie, prosze podeslijcie co to za firmy na priv. ;) Pozdrawiam. 

 

P. S. Jak rozumiem Wasze samochody są nowe? Widać efekt? W sumie z detailingiem mam mało wspólnego, także moje pytania sa dość błahe.. 

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz stary samochód i lubisz "majsterkować" to za dużo mniejsze pieniądze zrobisz to sam. 

 

Jest w Krakowie sklep, w którym możesz kupić wszystkie potrzebne rzeczy, a sprzedawca doradzi ci jak się do tego zebrać. Na yt też jest mnóstwo filmów instruktażowych.

Żeby nie być gołosłownym zrobiłem sam korektę mocno sfatygowanego lakieru. Robiłem to pierwszy raz w życiu. Koszt łącznie z zakupem maszyny polerskiej zmieścił się w ok.  700zł. I zostało mi chemii na kolejne auta. 

 

20180118_133539.thumb.jpg.dae6eef2f3e1d0af3d654da2551e9bee.jpg

20180118_133544.thumb.jpg.3052773f86bbc4031dcbaa1821193df9.jpg

20180118_133532.thumb.jpg.a44ed0137b4c0864d101185d87b00ba4.jpg

 

Dwa popołudnia i wieczory roboty.

 Na aucie jest położony wosk. Koszt ceramiki łatwej do aplikacji to około 300 zł. 

  • Super! 3
  • Lajk 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaką Ty maszynę kupiłeś, że z całą chemią do korekty i zabezpieczenia się w takiej kwocie mieściłeś? Ja 380 zł wydałem na chemię do czyszczenia łącznie z ręczną pianownicą... A wszystkiego nie kupiłem, bo doliczyłbym do tego jeszcze minimum jedną rzecz do czyszczenia + środki do korekty + maszyna i kwota mała nie wyjdzie. O powłoce nawet nie wspominam, chyba że to chinol za 25 zł.

 

Pobawiłem się chwilę w jednym ze sklepów. Ponad 700 zł za kosmetyki, bez maszyny. I to licząc pastę na jedno przejście i quick detailer zamiast wosku.

Edytowane przez siewcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://shiningcar.pl/pl/p/Sicco-Tools-BLR-180-Dual-Action-21mm/3017

 

Chińczyk, ale z gwarancją, na moje potrzeby w zupełności wystarczy. :)

 

Auto umyłem porządnie  na myjni ręcznej, a potem jeszcze raz każdy element osobno przed glinkowaniem.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to był metallic. Był bo 3 godziny po skończeniu roboty przyjechał klient i ... odjechał.  To dziś trochę żałuję tej sprzedaży, bo bardzo fajny był to Forek. 

Panowie ze sklepu zmierzyli mi grubość lakieru i na tej podstawie zalecili rodzaj past i padów. Adres sklepu jest w linku do maszyny polerskiej, który wstawiłem wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 10:44, przemekka napisał:

http://shiningcar.pl/pl/p/Sicco-Tools-BLR-180-Dual-Action-21mm/3017

 

Chińczyk, ale z gwarancją, na moje potrzeby w zupełności wystarczy. :)

 

Auto umyłem porządnie  na myjni ręcznej, a potem jeszcze raz każdy element osobno przed glinkowaniem.

 

ja swego czasu używałem polerki z firmy reklamowanej przez Hołowczyca, dałem za nią nie całe 250 zł chyba i też dawała radę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 10:54, przemekka napisał:

Lakier był w takim stanie, że nawet myjnia automatyczna by mu już nie zaszkodziła. ;) Kilka Subariad zrobiło swoje. 

 

 

 

Odpryski po drobnych kamieniach też miałeś czy tylko jakieś zarysowania? Mój hawk był kiedyś oklejony w plejady i teraz w miejsach gdzie była naklejka lakier jest ladny ale tam gdzie jej nie było... no jak się bliżej przyjrzeć widać wzór naklejki przez drobne odpryski. Zastanawiam się czy jest sens się znowu za to zabierać czy mojemu pomoże już tylko ponowne malowanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier był praktycznie cały w rysach. Odpryski też były, ale ich już nie usuniesz bez lakierowania. Zresztą trudno żeby ich nie było po 11 latach i prawie 280 tyś. km. przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.05.2018 o 23:16, przemekka napisał:

Lakier był praktycznie cały w rysach. Odpryski też były

Być może rozwiązaniem jest zestaw:

folia bezbarwna np 3M na maskę, przedni zderzak + błotniki przód. Na resztę mocna ceramika.

dzwoniłem po paru firmach - oklejenie folią tego co napisałem to jakieś 2 tys + ceramika ( tutaj trudno powiedzieć ile, niemniej jednak jest znacznie mniej do pokrycia więc powinno być taniej )

zakładam że taki zestaw wyjdzie finalnie około 1000 drożej niż sama ceramika - zabezpieczenie lakieru jednak znacznie lepsze ( folia ma grubość 200 mikronów i całkiem dobrą zdolność samoregeneracji )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...