Skocz do zawartości

Gaz w Tribece


Wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Z całym szacunkiem ... ale gaz - nie tylko w Tribeca'e ale w jakimkolwiek aucie m-ki Subaru - IMO - żenada.

 

Na szczęście dealerzy subaru w europie zachodniej nie podzielają twojego zdania :wink:

 

http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec ... 2/__1.html

http://www.greencarsite.co.uk/GREENNEWS ... rsions.htm

 

[ Dodano: Pon Lut 22, 2010 2:38 pm ]

Witam Was.

Mam pytanie odnośnie zamontowania gazu w Tribece, czy jest to trafiony pomysł na wprowadzenie oszczędności, czy macie może w swoich samochodach zamontowany, jak to się spisuje itp? Z góry dzięki za ewentualne podpowiedzi

 

Skontaktuj się z użytkownikiem Jako. Ma dużą wiedzę w temacie LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas, znam Tribecę na gazie MY06-7 i ponoć jeździ, MY08-9 nie znam nikogo. Tylko wg mnie pytanie gdzie zbiornik i jak duży (zamiast koła dojazdowego :idea: :?: ). Na gazie to będzie palić pewnie ze 20l LPG/100km czyli tankowanie co 100-150km :idea: :?: Dla mnie byłaby to męka ale dla oszczędności można wiele znieść..

 

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 1:36 pm ]

Ale zdrugiej strony gdybym miał płacić 8 GBP za wjazd do centrum codziennie jak w Londynie to gaz jest niezłym rozwiązaniem (eko i zwolniony z tej opłaty.. zgodnie z ww. linkiem - niezłe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę od znajomego kupić taką Tribecę US MY08 3.6 i ciekaw jestem ile to rzeczywiście pali?

Zależy od stylu jazdy i miejsca (Wa-wa korki - mało ekonomicznie..) = wtedy możliwe i 14-15 l/100km jeśli krótkie odcinki i zima.. :idea:

W wakacje widać wyraźną poprawę - jakieś 12l/100km bez specjalnego oszczędzania gazu..

Trasa jest do zrobienia na 21-22mpg nawet z obciążeniem i trzymając 140km/h czyli < 11l / 100km a spokojniej to i do 10 można zejść ale <10 w trasie to już sztuka lub rechot wokoło :twisted:

Trochę pomagają syntetyczne płyny zimą.. bo OEMowe zimą wg mnie mocno zawodzą :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3.0 US spec pali w mieście około 18 litrów pb95 / pb98 i jakoś nie chce wciągać mniej. Może to kwestia dojazdów do pracy? (mam około 7 kilometrów) Najnowszy wynik to 11,8 mpg.

Nasuwają mi się trzy pytania:

1. Czy jednostka 3.6 w połączeniu z nowszą (lepszą i szybszą) skrzynią od tej w 3.0 jest mniej paliwożerna?

2. Czy do 3.0 można lać Pb98 i czy skutkuje to opłacalnie mniejszym spalaniem?

3. Czy jest upgrade softu silnika i skrzyni do modeli US 06-07?

PS. Podziwiam Twoje wyniki spalania wlyszkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jednostka 3.6 w połączeniu z nowszą (lepszą i szybszą) skrzynią od tej w 3.0 jest mniej paliwożerna?

wydaje mi się że tak ale to trzeba byłoby przez jednego kierowcę na tych samych odcinkach a obu typach auta porównać...

 

Najnowszy wynik to 11,8 mpg.

dramat jak dla mnie... ok. 10mpg kiedyś miałem jadąc wyłącznie w korku po 1-2m stop itd... przejechałem minimum konieczne do pomiaru i tak wyszło.. w innych warunkach musiałbym nieźle katować.. :idea:

 

Czy jest upgrade softu silnika i skrzyni do modeli US 06-07?

http://techinfo.subaru.com/html/reprogr ... isting.pdf :idea:

chyba nic co mogłoby zdecydowanie pomóc ws. spalania.. :cry:

 

Czy do 3.0 można lać Pb98 i czy skutkuje to opłacalnie mniejszym spalaniem?

u mnie było kiedyś wręcz odwrotnie ale chyba 3.0 były właśnie wyłącznie do paliw "premium" w US i była wieeeelka burza o to... stąd 3.6 potrafią łykać co popadnie.. :wink:

 

[ Dodano: Nie Mar 07, 2010 11:54 pm ]

Może to kwestia dojazdów do pracy? (mam około 7 kilometrów)

Właściwie to czym się przjmować przy takich przebiegach... :idea: :?: Jesli w ogóle jest sens takich pomiarów :idea:

Gdyby paliła tyle w trasie i jeździłbyś 50kkm rocznie to już byłoby przykro... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Podziwiam Twoje wyniki spalania wlyszkow...

 

Ja też :)

Już o tym tu korespondowaliśmy, aż wlyszkow załączył foto :) 30mpg

Moja Tribeca 3.6:

- w mieście 18-20 l/100km

- na trasie (autostrada 140km/h) 14-15 l/100km

- na trasie 100km/h (kolumna aut, bez wyprzedzania etc) 12-13l/100km

10-11 uzyskałem testowo na prostym odcinku, 80km/h, prawie nie dodając gazu :))

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w mieście 18-20 l/100km

- na trasie (autostrada 140km/h) 14-15 l/100km

- na trasie 100km/h (kolumna aut, bez wyprzedzania etc) 12-13l/100km

sporo.. ale może zależy od stylu jazdy :idea: :?: chociaż ja bardzo rzadko bywam wyprzedzany.. no, może STI'ajom daruję :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ... ale gaz - nie tylko w Tribeca'e ale w jakimkolwiek aucie m-ki Subaru - IMO - żenada.

 

Świat się zmienia czy tego chcesz czy nie !

Przejżyj ile aut na LPG i CNG jest wystawionych na targachw Genewie.

 

Tanie spalanie, mniej zanieczyszczen co w tym jest "żenada" ????

:?: :?: :!:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat napisał/a:

Z całym szacunkiem ... ale gaz - nie tylko w Tribeca'e ale w jakimkolwiek aucie m-ki Subaru - IMO - żenada.

 

 

 

Świat się zmienia czy tego chcesz czy nie !

Przejżyj ile aut na LPG i CNG jest wystawionych na targachw Genewie.

 

Tanie spalanie, mniej zanieczyszczen co w tym jest "żenada" ????

 

widzisz, dla niektórych ilość spalanej beznyny jest wyznacznikiem pozycji społecznej :)

niestety Subaru jest dokładnie takim samym samochodem jak inne, ale niektórzy tego nie akceptują ;)

Wojtas, masz wątek o LPG, gdzie JAKO się udziela, pewnie on najszybciej pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat napisał/a:

Z całym szacunkiem ... ale gaz - nie tylko w Tribeca'e ale w jakimkolwiek aucie m-ki Subaru - IMO - żenada.

 

 

 

Świat się zmienia czy tego chcesz czy nie !

Przejżyj ile aut na LPG i CNG jest wystawionych na targachw Genewie.

 

Tanie spalanie, mniej zanieczyszczen co w tym jest "żenada" ????

 

widzisz, dla niektórych ilość spalanej beznyny jest wyznacznikiem pozycji społecznej :)

niestety Subaru jest dokładnie takim samym samochodem jak inne, ale niektórzy tego nie akceptują ;)

Wojtas, masz wątek o LPG, gdzie JAKO się udziela, pewnie on najszybciej pomoże.

Gdyby jeszcze z sensem tą benzynę spalali :mrgreen: A nie od świateł do świateł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Tribeca 3.6:

- w mieście 18-20 l/100km

- na trasie (autostrada 140km/h) 14-15 l/100km

- na trasie 100km/h (kolumna aut, bez wyprzedzania etc) 12-13l/100km

10-11 uzyskałem testowo na prostym odcinku, 80km/h, prawie nie dodając gazu :))

 

A moja Beka 3.0:

- w mieście podobnie (b. krótkie odcinki, jednorazowo po około 7 km) 18-20 l/100km

- ostatnio na trasie 2x 180 km (120-140km/h, dynamiczna jazda, z wyprzedzaniem na manualu) 12,5 l/100km - uwierzyłem, że ten smok może czasem mało palić :)

A już niedługo wymiana oleju i filtrów, może jeszcze trochę spadnie spalanie. Ale w sumie i tak najmniej pali jak stoi na parkingu :mrgreen:

Co do gazu, to na pewno go nie zamontuję, ponieważ przy moich niskich przebiegach (500 km / mies.) instalacja zwróci się za jakieś 20 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
PS. Podziwiam Twoje wyniki spalania wlyszkow...

 

Ja też :)

Już o tym tu korespondowaliśmy, aż wlyszkow załączył foto :) 30mpg

Moja Tribeca 3.6:

- w mieście 18-20 l/100km

- na trasie (autostrada 140km/h) 14-15 l/100km

- na trasie 100km/h (kolumna aut, bez wyprzedzania etc) 12-13l/100km

10-11 uzyskałem testowo na prostym odcinku, 80km/h, prawie nie dodając gazu :))

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Ja mam niemal identycznie, no może poza tym, że jak ostatnio otworzylem firmę jakieś 8km od domu to spalanie na mieście spadalo do 16 (dluższe odcinki i silnik zdąża się nagrzać do porządanej temperatury), a na trasie potrafię zejśc nawet do 9,5 przy spokojnej jeździe (okolo 100/110 km/h - jak mialem dużo punktów to się nauczylem tak jeździć ;p), ale normalnie na trasie to jest okolo 11-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Ale zdrugiej strony gdybym miał płacić 8 GBP za wjazd do centrum codziennie jak w Londynie to gaz jest niezłym rozwiązaniem (eko i zwolniony z tej opłaty.. zgodnie z ww. linkiem - niezłe)

 

 

Tak, tylko ze to jakos nie zawsze dziala z gazem zalozonym w Polsce :lol:

A tu krzycza minimalnie 2k funtow za instalke...

Stacji w Londynie to jest i owszem dosc sporo ale jak sie pojedzie - szczegolnie gdzies w kierunku Szkocjii to juz cienko z gazem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Polecam stronkę: http://www.gaz-tech.pl/kalkulator.htm

 

Łatwo mozna policzyć - wszystko na temat.

Założyłem 3 tyg. temu, instalka ze zbiornikiem w miejscu koła, lepsze japońskie wtryski i dodatkowo wymiana świec= razem 4600 pln.

jest to moje ( a właściwie żony ) 4 auto na LPG i żadnych rozczarowań.

Kiedy się zwróci to sobie policzcie.

A że jazda na LPG, to przypominam sobie tylko na stacji, jak już w zbiorniku pełno, a i w portfelu sporo zostało.

 

Gaz do dechy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...