Skocz do zawartości

WRX STI MY11 - niebieski dostojny sedan


Simon WRC

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, filipk93 napisał:

... Ile ty masz tych kompletów już?...

No pewnie tylko te najbardziej potrzebne... ;) 

 

P.S.

(na suche, na mokre, na przesychajace, na lekko wilgotne ale tylko rano, na lekko wilgotne ale popoludniu, zimowe, zimowe z kolcem, zima puch i tzw. monte carlo) :biglol::yahoo: ;)  

@Simon WRC, przepraszam za moje sarkastyczne podejście do życia ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipk93 napisał:

Szymon te walizki co Ci proponowałem, ciągle aktualne :D Ile ty masz tych kompletów już?

Spoko spoko, żona nie ogarnia. Mam 2 garaże, 2 strychy i 4 auta więc ona nie wie co do czego :huh:.

Oficjalnie mam 3kpl. a dla wtajemniczonych 5 :).

 

1 godzinę temu, Tommi1 napisał:

P.S.

(na suche, na mokre, na przesychajace, na lekko wilgotne ale tylko rano, na lekko wilgotne ale popoludniu, zimowe, zimowe z kolcem, zima puch i tzw. monte carlo) :biglol::yahoo: ;)  

@Simon WRC, przepraszam za moje sarkastyczne podejście do życia ;) 

To nie sarkazm, to realia ;).

Tak na poważnie to: lato, zima i 3kpl. do upalania: miękka, średnia, twarda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, filipk93 napisał:

uuuu to czekam na foto ;) A opona jaka na to ?:)

Foto oczywiście będzie ;). Opony te, które miałem na lato kupione w zeszłym sezonie - Michelin Pilot Sport 4, ale to nie ma większego znaczenia, bo to tylko do w miarę komfortowego przemieszczania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Już jestem zapisany na RaceDay w Białej Podlaskiej 16 marca i rozważam puchar Słomczyna tydzień wcześniej. Polecam szczególnie Białą, bo będzie 11km odcinek przejeżdżany 6 razy :o.

 

2 minuty temu, filipk93 napisał:

Jak dojade te moje dunlopy to też pewnie w te Sporty 4 pójdę, za poradą Carfita :) 

Dunlopy są dramatyczne, strasznie hałasują i nic nie kleją :facepalm:. Dlatego właśnie zakupiłem Micheliny od Edwina i polecam. Jak na oponę drogową trzyma całkiem dobrze a i jest znacznie cichsza od Dunlopów.

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Simon WRC napisał:

Dunlopy są dramatyczne, strasznie hałasują i nic nie kleją 

Bez kitu! Przesiadłem się teraz z zimowych Nokianów na letnie dunlopy  to mimo większego profilu te letnie są mniej komfortowe, i głośniejsze  od tych Nokianów. Dramat, wykończe je na SJS i wsadzam Micheliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Dunlopy do STI są specyficzne, ale ja osobiście mam dość dobre wspomnienia po nich - auto się dobrze prowadzi, stabilnie, nie pływa. Fakt, że są trochę głośne i trzeba je dogrzać, żeby przyczepność była (przy słabym rozgrzaniu idealne aby sadzić boki na mieście :) ). Takie odzwierciedlające charakter STI :) . Ale na tradycyjny daily driving lepiej coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sikor44 napisał:

Te Dunlopy do STI są specyficzne, ale ja osobiście mam dość dobre wspomnienia po nich - auto się dobrze prowadzi, stabilnie, nie pływa. Fakt, że są trochę głośne i trzeba je dogrzać, żeby przyczepność była (przy słabym rozgrzaniu idealne aby sadzić boki na mieście :) ). Takie odzwierciedlające charakter STI :) . Ale na tradycyjny daily driving lepiej coś innego

Jak masz dobre doświadczenia, to chyba naprawdę nie jeździłeś na przyczepnej oponie ;). Ja mam takie wspomnienia, że na zlocie w Kielcach w gorący dzień (nie trzeba było dogrzewać) nic a nic nie trzymały, tylko mega piszczały. Spinałem się ile mogłem, jechałem max na co pozwalały i byłem w środku stawki :facepalm:. Istny dramat. A opon trochę w życiu przerobiłem od serii poprzez nalewki, semi slicki po profi rajdowe slicki Pirelli i Michelina, więc wiem co to dobra trakcja :).

 

24 minuty temu, Tommi1 napisał:

Dalej brakuje deszczówek ;) 

Po mokrym nie umiem jeździć :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie z jazdą sportową mam zerowe więc i porównania do profesjonalnych gum nie mam, ale miałem Maxx Sporty RT2 XL w 230-konnym RWD i na co dzień były super. Na zimno przód trzymał wystarczająco a tył fajnie delikatnie uciekał, natomiast po rozgrzaniu kleiły bardzo fajnie na obu osiach, zero pływania i fajne, precyzyjne prowadzenie.

 

Ale to wszystko tylko w mych amatorskich rękach podczas turystycznej jazdy na beskidzkich drogach więc co bardziej doświadczeni w mocniejszym przyciskaniu gazu i w to nieco innych warunkach mogą mieć o nich inne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze sportem tez nie mam nic wspolnego, ale mialem kiedys w FWD ContiSportContact 5 w rozmiarze 225/35 R19, wiec profil naleśnik, kleiły zajebiście. Pewniej sie tym w łuku czułem niż w sti na tych dunlopach. 

Edytowane przez filipk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Subaraka na DUNLOP sp Sport 600 i opona wygląda super ale jest głośna i dość twarda do fun-u jest ok ale czasówki na niej ciężko zrobić i po miesiącu jazdy na codzień szybko zmieniłem na CONTI SPORT. super trzymają na suchym i na mokrym idealnie nadają się do codziennej jazdy  a dunlopy zostawiłem na zabawy na torze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Seryjne STI - ... Nie męczą na trasie (po 600km wysiadłem z auta jakbym dopiero co do niego wsiadł). ...


Jakim cudem przejechałeś 600km bez tankowania?
No chyba, że pasażer Ci tankował a Ty nie wysiadałeś. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jakim cudem przejechałeś 600km bez tankowania?
No chyba, że pasażer Ci tankował a Ty nie wysiadałeś. ;-)
Nigdzie nie napisalem ze 600km bez zatrzymania:D Niestety pod tym wzgledem STI na trase nie jest dobre, po 350km trzeba znalezc stacje z pb98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ptasi0r napisał:

Niestety pod tym wzgledem STI na trase nie jest dobre, po 350km trzeba znalezc stacje z pb98

 

Takie te nowsze STI niby ekologiczne, a tu stare STI z 97 roku tylko 20 koni słabsze robiło mi po trasie bez problemu 550 km na baku, a nieraz to i pod 600 podchodziło  :rolleyes: Bak 60 l. A ile mają GH?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gaceq napisał:

 

Takie te nowsze STI niby ekologiczne, a tu stare STI z 97 roku tylko 20 koni słabsze robiło mi po trasie bez problemu 550 km na baku, a nieraz to i pod 600 podchodziło  :rolleyes: Bak 60 l. A ile mają GH?

na autostradzie z prędkościami 140~150 km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...