Skocz do zawartości

Korekcyjne z polaryzację, gdzie i za ile?


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Używam nakładek polaryzacyjnych bo mam lekką krótkowzroczność (na tyle, że przeszkadza w jeździe i na plaży) i o ile w samochodzie jest w miarę ok, o tyle wychodzenie w tym to to nieco słaby (lub mało estetyczny) pomysł ;) .

 

Nie doszukałem się jakiegoś szczególnego info o kosztach takich soczewek a z tego co się orientuję to jest to do zrobienia. Ktoś może polecić jakiegoś optyka (może być sklep online) gdzie można sobie coś takiego wykonać? Jaki to jest w ogóle koszt? Wiadomo, że dużo zależy od samej soczewki ale u mnie akurat jest prosto bo bez cylindrów i -1, -1,5 ale i tak musiałbym się na nowo do nich przebadać.

 

Swojego czasu miałem fotochromy, ale raz, że polaryzacji brak, a dwa, że jeszcze laska i by mnie zaczęli przez jezdnię przeprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić okulary z magnetyczną nakładką. Po założeniu nie do odróżnienia od zwykłych przeciwsłonecznych.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piskoor napisał:

Można kupić okulary z magnetyczną nakładką. Po założeniu nie do odróżnienia od zwykłych przeciwsłonecznych.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki. Miałem ale nie zdawało egzaminu w ruchu, nakładka odpadała, potem była porysowana i ot urok i funkcjonalność przepadały. Znalazłem serwis https://www.iokularnicy.pl/ ale bieda z oprawkami. Chociaż tam jakąś cenę orientacyjną za soczewki widać, ale nie ma chyba jednak jak na żywo bo przyciemnienie nie jest sobie równe a i oprawki o ile model mniej znany ciężko dobrać w nomen omen ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sławek1 napisał:

Są nakładki (różne), które się nakłada na okulary bazowe. Mam i korzystam i jest więcej niż ok.

Takie nakładane z polaryzacją obecnie używam w aucie, ale jw. Do ruchu i rekreacji nie specjalnie widzę to rozwiązanie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Knurek1111 napisał:

Gdybys poszukiwał okularów z polaryzacją do sportu to polecam np.:

http://www.arctica.pl/p203/okulary-sportowe-arctica-S-148

Dzięki, miałem (chyba nawet ten sam model, albo bardzo podobny) spoko ale teraz przydałoby się coś co podpasuje też pod garnitur ;) 

 

56 minut temu, tom76 napisał:

Na forum wędkarskim jerkbait.pl jest kolega, który spokojnie ci takowe przygotuje http://jerkbait.pl/topic/74642-okulary-polaryzacyjne-z-korekcją/

Super! O coś takiego chodziło, ciekawe jak z aktualnością tematu, ale przyjrzę się temu bliżej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamul napisał:

Super! O coś takiego chodziło, ciekawe jak z aktualnością tematu, ale przyjrzę się temu bliżej :) 

Sama jestem ciekawa, szczególnie, że ten optyk jest z mojego miasta :huh: chyba się tam zarejestruję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawiorowo, ale warto. Używam od 10 lat do sportu wariant z korekcją, fotochromatyczne, nie do zajechania ... szkła czyściutkie, bez rysy. A nie mają lekkiego życia ;) Po licznych przygodach w zasadzie nie wiem jak można je uszkodzić.

http://www.rxsport.co.uk/categories/Prescription-Sunglasses/Oakley-Prescription-Sunglasses/

 

Co ważne, w Oakley są montowane soczewki korekcyjne, a nie wkładki korekcyjne! Oczywiście są także wersje polaryzacyjne, bi-focal, astygmatyzm, sportowe, cywilne etc. Mnóstwo wariantów. Sklep też polecam, bardzo rzetelni wyspiarze ;) 

 

To tak w ramach uzupełnienia tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subleo napisał:

Kawiorowo, ale warto. Używam od 10 lat do sportu wariant z korekcją, fotochromatyczne, nie do zajechania ... szkła czyściutkie, bez rysy. A nie mają lekkiego życia ;) Po licznych przygodach w zasadzie nie wiem jak można je uszkodzić.

http://www.rxsport.co.uk/categories/Prescription-Sunglasses/Oakley-Prescription-Sunglasses/

 

Co ważne, w Oakley są montowane soczewki korekcyjne, a nie wkładki korekcyjne! Oczywiście są także wersje polaryzacyjne, bi-focal, astygmatyzm, sportowe, cywilne etc. Mnóstwo wariantów. Sklep też polecam, bardzo rzetelni wyspiarze ;) 

 

To tak w ramach uzupełnienia tematu ;)

Wygląda na to, że fajna sprawa jak ktoś potrzebuje G-Shocka wśród okularów ;) 

 

Czy komuś udało się 

11 godzin temu, tom76 napisał:

tu zarejestrować? Albo ma jakiś inny kontakt do Pana optyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamul napisał:

tu zarejestrować? Albo ma jakiś inny kontakt do Pana optyka?

Zarejestrowałam się i wysłałam PW, czekam na odpowiedź, chcę go odwiedzić osobiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aga napisał:

Zarejestrowałam się i wysłałam PW, czekam na odpowiedź, chcę go odwiedzić osobiście ;)

Hmm mi coś rejestracja "utyka" ale zobaczę jeszcze. Czekam nie mniej na jakiś feedback jak to wygląda na żywo, także napisz proszę co wyszło z tego jak coś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamul napisał:

Hmm mi coś rejestracja "utyka" ale zobaczę jeszcze. Czekam nie mniej na jakiś feedback jak to wygląda na żywo, także napisz proszę co wyszło z tego jak coś :) 

W wątku są zdjęcia widoczne dopiero po zarejestrowaniu się. Dam znać oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sławek1 napisał:

A w trakcie wchodzenia na stację i podniesienia klapek do góry retro look gwarantowany ;) wiem bo teraz tego używam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Aga napisał:

@kamul, jadę tam w przyszłym tygodniu, dam znać i jakieś zdjęcia poglądowe spróbuję zdobyć ;)

Ekstra :), jakby dało radę ogarnąć jakiś bezpośredni (nie koniecznie przez forum, którego jeszcze przez chwilę nie użyję :P) kontakt to byłbym wdzięczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłam, zostawiłam dwie oprawki. Jedne będą z polaryzacją i lustrem, drugie zwykłe, plusy (w soczewkach niestety już nie widzę z bliska małych literek i szczegółów). Jak odbiorę (prawdopodobnie w przyszłym tygodniu) to wrzucę zdjęcia moich okularów. W przeciwieństwie do większości okularów korekcyjnych z polaryzacją moje oprawki nie są sportowe ;)

Kontakt bardzo sympatyczny, tak że polecam :) to miejsce istnieje w rzeczywistości :P , właściciel bardzo w porządku, miejsce małe ale nie chodzi o to, by to był wielki salon ;)

Doświadczenie w robieniu takich szkieł jest, bo robi tych okularów dość dużo. A że ja jestem ciekawska, to już wiem jak się te szkła robi i z ilu warstw się składają :D Oglądałam okulary sportowe gotowe do wysyłki, z polaryzacją, -4,5, nie wyglądały na tyle dioptrii ;)

 

Zdjęć nie robiłam, ale dużo zdjęć jest na forum wędkarskim, tylko trzeba się tam zarejestrować ;) a moja historia jak do niego trafiłam, urzekła :lol:

 

Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam je od wczoraj, testowanie w trakcie ;)

Wczoraj było pochmurno, dzisiaj bardzo słonecznie. Jestem bardzo zadowolona, polecam :)

Zdjęcia dzisiaj robione.

Lustro jest takie, że można makijaż poprawiać :D

Aczkolwiek oczy też można dojrzeć mimo tego lusterka ;)

Szkła są dość masywne, ale polaryzacyjne są zawsze grubsze. Tu -2 i -2,5 ;)

 

 

IMG_20180516_113623.jpg

IMG_20180516_113830.jpg

IMG_20180516_112741.jpg

IMG_20180516_112755.jpg

IMG_20180516_112915.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...