Skocz do zawartości

Czorny Legaś BP H6


WaldekW

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowita historia z przywróceniem auta do życia, szacunek za włożoną pracę :bowdown: Daj znać co to za zderzak i dokładka do zderzaka. 

Dzięki, sporo czasu kosztowała mnie ta zabawa ale za każdym razem jak widzę to auto to wiem że było warto
Zderzak to akurat oryginalny od poliftowego spec b, dokładka zaś to zamiennik oryginalnej dokladki STI do tegoż zderzaka. Na eBay można ją znaleźć chyba jeszcze.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WaldekW napisał:


Dzięki, sporo czasu kosztowała mnie ta zabawa ale za każdym razem jak widzę to auto to wiem że było warto emoji16.png
Zderzak to akurat oryginalny od poliftowego spec b, dokładka zaś to zamiennik oryginalnej dokladki STI do tegoż zderzaka. Na eBay można ją znaleźć chyba jeszcze.

A zderzak taki też z ebay'a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zderzak taki też z ebay'a? 


Co jakiś czas szukam zderzaka spec b i nic. Zazdro. Pikna maszyna.


Zderzak upatrzyłem sobie na spalonym specu z coparta. Tego speca kupili ludzie czexa a ja kupiłem od nich ten zderzak i przy okazji maskę bo moja była od diesla
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, WaldekW napisał:

Ciekawa liczba wybiła w weekend na zegarze Legasia. Lekki żal się robi z każdym kilometrem zbliżającym nas do 200 tysięcy. Jakoś fajnie jest widzieć tą jedynkę na początku ;) 

 

B34871FE-4275-4240-AD07-DD1D3EB84B43.jpeg

 

A ile przejechaliście odkąd kupiliście?
Zupełnie nie pamiętam :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A ile przejechaliście odkąd kupiliście?
Zupełnie nie pamiętam
 

130-pare było ale nie pamiętam już dokładnie wiec dla równego rozrachunku powiedzmy, że te 135tysiecy miał jak zaczęliśmy kręcić przebieg, eghm...także tego... 42k wspólnej niezawodnej jazdy za nami
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Jak się Legaś miewa? Chyba wpadły jakieś mody 

Wpadło małe co nieco i muszę w końcu zrobić update tego wątku bo jest co dopisać :) postaram się tu coś do jutra uzupełnić
Btw. Muszę też coś zrobić z tym brakiem powiadomień na tapatalku...
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierałem się do tej aktualizacji stanowczo za długo i tak pewnie coś przeoczyłem.

 

Do rzeczy zatem.

 

Auto otrzymało nowe (używane) zawieszenie które na poprzedniej stronie już z resztą zaanonsowałem. Na przód wleciały rózowe sprężyny STI a tył skręcony aby auto równo siedziało. Jestem zadowolony z rezultatów bo nawet przy pełnym bagażniku tył nie siada jakoś wyraźnie :thumbup:

 

Szybka fotka na zimowych felgach:

00F9EDBD-0266-48C4-8BC5-CAC71D69AFA8.thumb.JPG.3f76bdbc0f9a261871d8948623ac356c.JPG

 

Przydały by się dystanse na zimówki ale to pewnie przed kolejnym sezonem dopiero.

 

a tutaj przy okazji serwisu olejowego i regulacji luzów na maglownicy, razem z @Rafaelo  sprawdziliśmy jak brzmi H6 bez wydechu :D

 

Miał to być przedsmak do zamówionych już dużo wcześniej części wydechu, którego kompletowałem i czekałem na wysyłkę z UK.

a oto jego elementy :D

120E9CAB-D1BE-4A37-AE8E-F3004A5054E7.thumb.JPG.d6d3739c67486e209669894711f5d5d2.JPG

 

Montaż kolektorów ciągle czeka na odpowiedni czas (i budżet) bo planuję zrobić cały układ od nowa. Tymczasem do auta zamontowaliśmy tłumiki końcowe które po dogrzniu już poprawiły dźwięk wydechu na bardzo miło i nisko brzmiący.

 

Kilka fotek z tej operacji i Rafi w akcji :D w następnym poście bo nie pozwala mi wrzucić więcej zdjęć :wacko:

 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0949.thumb.jpg.212dd46ac0565929188568c46bc6f7ed.jpgIMG_0952.thumb.jpg.7d39febac2f3da9f02b755cda3f0f744.jpgIMG_0954.thumb.jpg.df2e6585246f6cc190874be7040d7684.jpg

 

tak to wszystko wyglądało :D wybaczcie jakość zdjęć, telefon to nie aparat a tego drugiego nie mam :)

Niestety śruby nie poradziły sobie z czasem i stawiając opór przy odkręcaniu dwie z czterech trzeba było ciąć.

 

Z dalszych zmian auto dostało kilka gadżetów zakupionych od @Oczkoo15 za które baaardzo dziękuję!

Dokładka STI Genome

IMG_0765.thumb.jpg.7de854a4530db220bda21985956354fd.jpg

 

oraz ostatni z brakujących zestawów dokładek przyprogowych Valance

 

2050001599_IMG_1084copy.thumb.jpg.30692f7affd3f57145359676191aefea.jpg

IMG_1087.thumb.jpg.66c3819a9e69db36c23474acb380dd3e.jpg

IMG_1179.thumb.jpg.6a7c9cbee01d501e46e60bcd3edbb81a.jpg

 

W między czasie auto nabawiło się szkody parkingowej :censored:

IMG_0984.thumb.jpg.ab91070b1cf2c696296f2e5b5dd13030.jpg

którą na szczęści udało się spolerować.

Zostało lekkie wgniecenie w drzwiach ale tym zajmę się przy innej okazji.

 

Na zakończenie, legaś dostał nowe tarcze i klocki. Tutaj znów wielkie podziękowania dla @Oczkoo15 za sugestie odnośnie doboru tarcz i klocków bo zestaw Zimmermann i Galfer poprawił hamowanie diametralnie!

Tutaj fota już po wstępnym dotarciu tarcz i klocków.

IMG_1263.thumb.jpg.f4fc4f4331ee83cc135805b11dd8b6a1.jpg

 

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Herostrates said:

Pięknie działasz. Gdzie chcesz zrobić resztę wydechu?

Planowałem robienie go tu pod Poznaniem w Kalińskim. Interesuje mnie kwestia ewentualnego montażu przepustnicy a wiem, że tam to raczej bez problemu ogarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WaldekW napisał:

Z dalszych zmian auto dostało kilka gadżetów zakupionych od @Oczkoo15 za które baaardzo dziękuję!

 

7 minut temu, WaldekW napisał:

Tutaj znów wielkie podziękowania dla @Oczkoo15 za sugestie odnośnie doboru tarcz i klocków

Nie ma sprawy! :hi:

27 minut temu, WaldekW napisał:

Tymczasem do auta zamontowaliśmy tłumiki końcowe które po dogrzniu już poprawiły dźwięk wydechu na bardzo miło i nisko brzmiący.

Masz masz może nagrany dźwięk jak to teraz brzmi? Bo cały czas mam z tyłu głowy wymianę tylnych tłumików na coś w stylu właśnie STi czy Kakimoto ;)

 

7 minut temu, WaldekW napisał:

IMG_0954.thumb.jpg.df2e6585246f6cc190874be7040d7684.jpg

 

Dopiero teraz zauważyłem dyfuzor przy tylnym zderzaku. Niezły bajer :ok:

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, WaldekW napisał:

Dokładka STI Genome

 

IMG_0765.thumb.jpg.7de854a4530db220bda21985956354fd.jpg

 

Ciekawi mnie jak bardzo taka rozpórka może usztywnić kombiaka..

Mnie tam na jakiejś wielkiej poprawie właściwości jezdnych za bardzo by nie zależało (zwłaszcza, że OBK średnio nadaje się do mocno dynamicznej jazdy ;)) ale  irytuje mnie, jak po zaparkowaniu jednym przednim kołem na krawężniku, klapa z tyłu od razu gorzej się zamyka - u Ciebie jest z tym lepiej po założeniu?

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czekker napisał:

 

Ciekawi mnie jak bardzo taka rozpórka może usztywnić kombiaka..

Mnie tam na jakiejś wielkiej poprawie właściwości jezdnych za bardzo by nie zależało (zwłaszcza, że OBK średnio nadaje się do mocno dynamicznej jazdy ;)) ale  irytuje mnie gdy zaparkuję jednym przednim kołem na krawężniku i od razu klapa z tyłu gorzej się zamyka - u Ciebie jest z tym lepiej po założeniu?

 

Do tego bym polecał tylną rozpórkę, sedany lepiej sobie z tym radzą bo mają przykręconą na stałe tylną kanapę.

 

 

@WaldekW czekamy na więcej zdjęć i filmów, robi się naprawdę ciekawie tutaj (gdzie @Oczkoo15 dorwał środkowe spatsy? poluję już bardzo długo na nie :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Oczkoo15 said:

Masz masz może nagrany dźwięk jak to teraz brzmi? Bo cały czas mam z tyłu głowy wymianę tylnych tłumików na coś w stylu właśnie STi czy Kakimoto ;)

To co mam nagrane to dźwięk zaraz po montażu, na zimnym wydechu który brzmi baaardzo podobnie do oryginału. Tak bardzo, że jak go wówczas testowaliśmy z Rafałem to byłem wręcz lekko zawiedziony. Na szczęści po paru kilometrach dogrzewania zaczął brzmieć dużo przyjemniej ale tego niestety nie mam nigdzie nagranego. Postaram się zrobić taki filmik przy najbliższej okazji.

 

11 minutes ago, Oczkoo15 said:

Dopiero teraz zauważyłem dyfuzor przy tylnym zderzaku. Niezły bajer :ok:

Hehe to już od jakiegoś czasu mam :) Kupiony z Ali za 40zł :)

 

7 minutes ago, czekker said:

po zaparkowaniu jednym przednim kołem na krawężniku, klapa z tyłu od razu gorzej się zamyka - u Ciebie jest z tym lepiej po założeniu?

Nigdy nie zauważyłem tego problemu chociaż staram się nie parkować autem w ten sposób więc ciężko mi tu się odnieść czy przednia górna rozpórka poprawiłąby coś w Twojej sytuacji.

Moje subiektywne odczucia po jej założeniu to był wielki szok! Szok, że kawałek metalu potrafi tak zmienić charakterystykę auta nie tylko podczas dynamicznej jazdy ale chociażby podczas przejazdu przez progi zwalniające czy właśnie zjeżdżanie z krawężników. Ustabilizowany przód w ten sposób nie wykazuje żądnych ruchów w kabinie. Wcześniejsze trzaski plastików czy podszybia podczas pokonywania progów były na tyle wyraźne, że ąz irytujące. Teraz tego kompletnie nie słyszę.

Żeby jednak nie było, że rozpórka to same plusy, jak wpadniesz w dziurę jednym przednim kołem, to poczujesz ją baaardzo wyraźnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WaldekW napisał:
19 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Dopiero teraz zauważyłem dyfuzor przy tylnym zderzaku. Niezły bajer :ok:

Hehe to już od jakiegoś czasu mam :) Kupiony z Ali za 40zł :)

Ooo :o

A ja się zastanawiałem nad dyfuzorem DAMD za 30 razy tyle -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, R4RE said:

 

@WaldekW czekamy na więcej zdjęć i filmów, robi się naprawdę ciekawie tutaj

Sam się przyczyniłeś do tego postępu za co raz jeszcze dziękuję :)

A tu proszę  :) Kilka fotek w letnich butach i po wszystkich dotychczasowych modach:

 

19F84204-2564-4D5C-834A-12636652E8FD.thumb.JPG.a3d3e99bc1328eb18013e9f58153d6e9.JPG

2B8EF212-0EA7-45FD-A4C4-C8EAA4D4EBBC.thumb.JPG.09b657652e50c9689835455db55a001e.JPG

4BD43539-733A-4511-A580-1555DA5818A0.thumb.JPG.ab45611d23f6b3ba22a1fb3fd6be11ac.JPG

  • Super! 14
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czekker napisał:

No tak, ale w kombi poprzeczka przez pół bagażnika pewnie będzie - to już chyba wolę zawsze parkować na równym ;)

 

Rozpórkę tylną górną montuje się przy podłodze, można ją nawet schować pod podłogą (to już zależy od konkretnej rozpórki) 

2uNoU5HS_rasp+bp5.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...