Skocz do zawartości

Forester 2.0 gaz


Filipos

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Filipos napisał:

Wczoraj za gazowalem swojego forestera. Tylko mam pytanie bo na 41l lpg zrobiłem 280km troszkę mało mi się wydaje. Jak u was palą?

U mnie wychodzi 270km z tej samej pojemności zbiornika, tylko ja mam turbo. U Ciebie wydaje mi się że troszkę za duże spalanie, chyba że to jest zbiornik 41l a wchodzi mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem 310km na butli 39litrach  Lpg  . FORESTER SH XT. Średnie spalanie weświetlane na komputerze 10.0l/100km.

14 godzin temu, Filipos napisał:

Wczoraj za gazowalem swojego forestera. Tylko mam pytanie bo na 41l lpg zrobiłem 280km troszkę mało mi się wydaje. Jak u was palą?

Pojeździj trochę tj.1-2kkm i ponownie na sprawdzenie map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości zbiornika, to warto dopłacić te parę zł i poprosić o wstawienie do Forka np. Bormech 75l. Przy "umiejętnej" instalacji zaworu, w zbiorniku mieści się nawet 70 litrów gazu. Trzeba tylko zdjąć górną środkową pokrywkę dna bagażnika i zastąpić ją (niekoniecznie) np. cienką płytą OSB i wanną, która i tak jest mega przydatna, jak ktoś wozi różne dziwne rzeczy. Zasięg na takich 70 litrach to już bardzo, bardzo przyzwoite 450-600 km, w zależności od modelu i stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2018 o 11:07, sebxyz napisał:

Ja tankuję zawsze do pełna mieści się 38 - 40 litrów i wystarcza od 320 do 350 km, zależy od tego czy przelot na trasie, czy miasto.

 

U mnie podobnie, butla 51 dm3, tylko kilometrów robię trochę więcej - bliżej tej drugiej podanej wartości, albo nawet nieco ponad (360 - 400 km)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

280 km na 41 l gazu to trochę za duże zużycie jak na wolnossaka. Moim SG 158 KM na 65 litrach robię ok. 550km. Potwierdzam że duży zbiornik LPG to wygoda. Mam butlę 77l (nominalnie). Co ciekawe, w japońskim samochodzie sprzedawanym w Niemczech z holenderską instalacją LPG, butla jest produkcji polskiej :D Firmy STAKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Daniel2.0 napisał:

280 km na 41 l gazu to trochę za duże zużycie jak na wolnossaka. Moim SG 158 KM na 65 litrach robię ok. 550km. Potwierdzam że duży zbiornik LPG to wygoda. Mam butlę 77l (nominalnie). Co ciekawe, w japońskim samochodzie sprzedawanym w Niemczech z holenderską instalacją LPG, butla jest produkcji polskiej :D Firmy STAKO.

Też mam Holenderską Instalację PRINS, i tez Polską butlę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...