Skocz do zawartości

Wyłączenie, automatycznego włączania :p radia


Rekomendowane odpowiedzi

Auto impreza my 2018. Wersja sport. 

Za każdym razem po włączeniu silnika włącza się radioodbiornik. Proszę o informację jak to zdeaktywować.

Dodam, że instrukcje studiowałem. Jeżeli jest tam gdzieś zapis to przepraszam ale mi umknelo. Znalazłem tylko zapis czy ma włączać automatycznie muzyke z pendive lub telefonu ( zewn.. Źródło). Ale radio... Włącza się zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile po rozmowie jeszcze jakoś bym wytlumaczył (włącza całe multimedia), chociaz to glupie wytlumaczenie :P

to włączenie po każdym uruchomieniu silnika jest słabe. Słucham jak to wyłączyć :P

 

Teoche za dużo czynności musze wykonać zanim rusze... Jak sie dużo po mieście jeździ to staje się to uciążliwe. 

 

1) wsiadam, zapinam pasy

2) radio off

3) start stop off

4) ręcznie musze zablokować drzwi, nie ma opcji w multimediach, pewnie trzeba programowac alarm w aso,

5) kiedys musialem jeszcze isr przykleic do sufitu, narazie nie musze, widze ze mocowanie jest innne wiec jest szansa że ta czynnosc nie powróci

6) ust ogrzewnie

7) fotele podgrzewanie on

 

.... Uf mozna ruszyc :)

 

Z chęcią pozbede sie nr 2 i nr 4 :) z reaztą trzeba żyć :P

 

 

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2017 o 21:03, Sebastian.R napisał:

Auto impreza my 2018. Wersja sport. 

Za każdym razem po włączeniu silnika włącza się radioodbiornik. Proszę o informację jak to zdeaktywować.

Dodam, że instrukcje studiowałem. Jeżeli jest tam gdzieś zapis to przepraszam ale mi umknelo. Znalazłem tylko zapis czy ma włączać automatycznie muzyke z pendive lub telefonu ( zewn.. Źródło). Ale radio... Włącza się zawsze. 

 

Dzień dobry,

 

Niestety nie ma możliwości deaktywacji funkcji automatycznego włączania radia podczas włączania silnika samochodu.

Jedyną opcją w tej sytuacji będzie wprowadzenie radia w "stan uśpienia", poprzez wciśnięcie i przytrzymanie gałki głośności do momentu wygaśnięcia ekranu i wyciszenia radia (przy włączonym silniku). Taki stan utrzyma się do kolejnego włączenia silnika lub "wybudzenia" radia poprzez jednorazowe naciśnięcie gałki głośności.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm wg powyżego opisu wynika, że auto pamięta stan w jakim się pozostawiło radio. Wydawało mi się, że włącza radio niezależnie od stanu w jakim pozostawiłem je dzień wcześniej. 

Sprawdzę to. Dziekuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem. Pomimo wylaczenia radia recznie przed wylaczeniem auta... radio nadal wlacza sie po uruchomieniu. Za to ekran jest wygaszony i czarny po odpaleniu samochodu. Ale radio gra. Po ciemku. 

Zdecydowanie upgrade potrzebny. 

9 godzin temu, DZIAŁ TECHNICZNY napisał:

 

Dzień dobry,

 

Niestety nie ma możliwości deaktywacji funkcji automatycznego włączania radia podczas włączania silnika samochodu.

Jedyną opcją w tej sytuacji będzie wprowadzenie radia w "stan uśpienia", poprzez wciśnięcie i przytrzymanie gałki głośności do momentu wygaśnięcia ekranu i wyciszenia radia (przy włączonym silniku). Taki stan utrzyma się do kolejnego włączenia silnika lub "wybudzenia" radia poprzez jednorazowe naciśnięcie gałki głośności.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 

 

Niestety nie jest tak jak dział techniczny opisuje. Radio się włacza zawsze, niezależnie w jakim stanie je pozostawie przed zgaszeniem silnika. 

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian.R napisał:

Niestety nie jest tak jak dział techniczny opisuje. Radio się włacza zawsze, niezależnie w jakim stanie je pozostawie przed zgaszeniem silnika. 

 

Dobrze DT opisuje i zgodnie z Twoimi obserwacjami.

 

3 godziny temu, Sebastian.R napisał:

Taki stan utrzyma się do kolejnego włączenia silnika

...a po włączeniu silnika włączy się też radio. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, zmeczony dzis jestem strasznie.

Głupszej rzeczy dawno w aucie nie widziałem. Rozumiem, żeby pamiętał ostatni stan. Ale żeby ZAWSZE włączał radio? Myslałem, że sławnego przycisku bright nic nie przebije... A jednak znaleźli następce :biglol: 

Dobrze, że automatycznie szyberdachu nie otwiera, powyżej jakiejś temeperatury....

 

Może napiszą poprawke...to jest bankowo bug, bo ekran sie wygasza... Gra z ciemnym ekranem po ponownym uruchomieniu auta (jesli zostawimy wyłaczone wczesniej).

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sebastian.R napisał:

Myslałem, że sławnego przycisku bright nic nie przebije... A jednak znaleźli następce :biglol: 

Dobrze, że automatycznie szyberdachu nie otwiera, powyżej jakiejś temeperatury....

W FXT MY16 (i inne modele Subaru z tą samą centralą multimedialną) radia nie można wyłączyć na wstecznym biegu.

Nazwy stacji są losowo zastępowane fragmentami nazw utworów lub wykonawców.

Klimatyzacja działa tylko gdy ustawiona  temperatura jest niższa lub równa  19,5°C. (wysłałem w tej sprawie dwa maile do centrali z pytaniem - od ponad roku bez odpowiedzi).  ;) :rolleyes::D cóż STM

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karenz napisał:

 

to akurat normalne rozwiązania innych producentów też tak działają.

Z żoną jeżdziliśmy wieloma markami i przyznam że nie spotkałem się z tym nigdy (Toyota, Honda, Ford, BMW, nie chce mi się wymieniać).

Jeśli możesz wymień choć jedną.

Czy znasz cel który mógł przyświecać twórcom? Bo możliwe że przyczyna tkwi w wykorzystanu tych samych elementów wraz z softem.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam radia z nowej Imprezy, ale podejrzewam, że automatyczne włączanie jest wymuszone, bo:

-jest na androidzie i zimny start zajmuje trochę czasu, dlatego system startuje po uruchomieniu pojazdu, by w razie potrzeby był dostępny natychmiast,

-wyświetlacz obsługuje kamerę cofania i ze względów bezpieczeństwa system musi być w gotowości,

-system obsługuje nawigację i sterowanie innymi funkcjami, do których też musi być dostęp w każdej chwili.

O ile dobrze zrozumiałem, to system po uruchomieniu silnika włącza odtwarzanie radia, co rzeczywiście jest głupim rozwiązaniem. Może spróbujcie zmienić źródło odtwarzania np, na "AUX" - jest szansa, że zapamięta ostatnie źródło po restarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to radio ma możliwość ustawienia głośności dla każdego ze źródeł oddzielnie? Może wystarczy na "radiu" dać głośność 0, dla rozmów i innych mediów - większą. Być może to rozwiązałoby problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2018 o 22:00, Sebastian.R napisał:

Gra z ciemnym ekranem po ponownym uruchomieniu auta (jesli zostawimy wyłaczone wczesniej).

No w takim wypadku ekran miałbyś jednak wyłączony.

Nie mniej o ile coś takiego by zadziałało to tylko doraźne rozwiązanie i pewnie update by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebastian.R napisał:

Jako ciekawostke powiem wam, że w ciemnosci jak ekran jest wyłączony to też delikatnie świeci :P

Na czarno z podświetleniem od spodu :P po co? Kto wie.... 

Zasłoń czarnym kartonikiem i po problemie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2018 o 04:14, mechanik napisał:

Czy znasz cel który mógł przyświecać twórcom? Bo możliwe że przyczyna tkwi w wykorzystanu tych samych elementów wraz z softem.

cały alianz  renault-nissan-dacia 

Ponieważ urządzenia maja słabą moc obliczeniową więc działają na zasadzie odbiornika i nadajnika. Tzn po zasilaniu kabla sterującego następuje nadawanie z kamery i wtedy nasz tablet działa wyłączenie jako wyświetlacz.

Tylko w markach premium pozwolono sobie na sygnały cyfrowe i konfiguracje. Natomiast w takim przypadku aplikacja kamery musi być cały czas uruchomiona aby nie było zwłoki jej załączenia w tańszych rozwiązaniach nie ma żadnej aplikacji tylko bezpośrednie nadawania na ekran.

 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1/1/2018 o 02:40, Sebastian.R napisał:

1) wsiadam, zapinam pasy

2) radio off

3) start stop off

4) ręcznie musze zablokować drzwi, nie ma opcji w multimediach, pewnie trzeba programowac alarm w aso,

5) kiedys musialem jeszcze isr przykleic do sufitu, narazie nie musze, widze ze mocowanie jest innne wiec jest szansa że ta czynnosc nie powróci

6) ust ogrzewnie

7) fotele podgrzewanie on

 

.... Uf mozna ruszyc :)

 

;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Sebastian.R nie wiem czy już znalazłeś rozwiązanie problemu z wyłączeniem radia, jeśli nie to spróbuj tak: naciśnij krótko na gałkę głośności, to wyłączy radio i ponownie nie włączy się po odpaleniu auta (wiem że to inne systemy multimedialne i na innym oprogramowaniu, ale miałem podobny problem w modelu XV MY16 i po poszukiwaniach to podziałało, znając konsekwencje Subaru w kontynuacji dziwnych rozwiazań może w nowym modelu jest tak samo). Wyłączenie w jaki kolwiek inny sposób sprawiało ze rado ponownie grało po odpaleniu auta i nawet jesli wyłączany był również ekran (radio grało poprostu ponownie ale już  przy wyłączonym ekranie).

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adamW202 napisał:

@Sebastian.R nie wiem czy już znalazłeś rozwiązanie problemu z wyłączeniem radia, jeśli nie to spróbuj tak: naciśnij krótko na gałkę głośności, to wyłączy radio i ponownie nie włączy się po odpaleniu auta (wiem że to inne systemy multimedialne i na innym oprogramowaniu, ale miałem podobny problem w modelu XV MY16 i po poszukiwaniach to podziałało, znając konsekwencje Subaru w kontynuacji dziwnych rozwiazań może w nowym modelu jest tak samo). Wyłączenie w jaki kolwiek inny sposób sprawiało ze rado ponownie grało po odpaleniu auta i nawet jesli wyłączany był również ekran (radio grało poprostu ponownie ale już  przy wyłączonym ekranie).

 

W sumie to przestalem szukac bo mam wsadzony pendrive i automatycznie sie wlacza zewnetrzne zrodlo audio. 

 

Jak robie tak jak piszesz - to i tak sie wlacza - tyle ze ekran jest wylaczony po ponownym odpaleniu silnika (ale radio gra). No comments :P

Chyba, ze ty mi mute kazesz poprostu nacisnac :) tego nie testowalem przyznam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie mute, poprostu jak raz wcisnę krótko pokrętło głośności to wyłączam tym radio, stacja multimedialna przechodzi wtedy do ekranu z wyborem opcji: pendrive, AM, FM,...itd. Nic już nie gra i nic już się nie włącza po odpaleniu auta. Tyle że tak jest w stacji z roczników 2016 czyli tej bez androida, spróbować warto, najwyżej nie zadziała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...