Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Dojazdówka powinna być napompowana na około 4 bary i przy takim ciśnieniu prawie się nie ugina, a więc promień dynamiczny jest niemal równy statycznemu. W oponie normalnej ciśnienie oscyluje około 2 bar i ugięcie takiej opony jest dość znaczne, więc i promień dynamiczny jest sporo mniejszy i duzo z wspomnianej przez Ciebie różnicy znika, więc nie ma problemu.

 

Inna sprawa to to, że w Imprezie piter8500'a nie ma szper i dyfry są bardziej otwarte - np w WRXach również seryjnie jest dojazdówka 135/70 R16 (z tego co pamiętam) i nie ma problemu (a kółka zalecane to 215/45 R17 czyli różnica jeszcze większa)- co innego STI gdzie jest dojazdówka 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie robi marketingu LingLongów, bo pewnie już dawno dostałby bana...

 

a jak sobie dają radę na torze? szybko się ścierają? :twisted::mrgreen: :?:

 

bo jak nie, to mogły by być na weekondowe dręczenia :twisted::twisted::twisted:

 

btw,

 

dlaczego w sklepach internetowych nie ma info, o rancie ochronnym na felgę?

 

widziałem te continental sport contact 2 i nie miały ranty w 16" ciekawe jak jest do 17"

 

aha, w s001 brak rozmiaru 215/55/17

 

bridgestone w ogóle nie przyznaje się do tego rozmiaru w większości produktów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie robi marketingu LingLongów, bo pewnie już dawno dostałby bana...

 

a jak sobie dają radę na torze? szybko się ścierają? :twisted::mrgreen: :?:

 

bo jak nie, to mogły by być na weekondowe dręczenia :twisted::twisted::twisted:

 

btw,

 

dlaczego w sklepach internetowych nie ma info, o rancie ochronnym na felgę?

 

widziałem te continental sport contact 2 i nie miały ranty w 16" ciekawe jak jest do 17"

 

aha, w s001 brak rozmiaru 215/55/17

 

bridgestone w ogóle nie przyznaje się do tego rozmiaru w większości produktów

 

pozdrawiam

Bridgestone robi tylko ER300 Ecopia i ma rant

ContiPremiumContact 2 niestety nie ma rantu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continentale sportcontact3 dokończyły zywota (solidne gumy- polecam) i własnie wskoczył na felgi nowy komplet Toyo PROXES T1-R 215/45R17 91 W- wyglądaja ładnie zobaczymy jak się bedą sprawować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone robi tylko ER300 Ecopia i ma rant

 

dobrze wiedzieć. Chyba jedne z lepszych gum 215/55r17. Straszna susza w tym rozmiarze.

 

pozdrawiam

ER 300 ecopia jest z indeksem W. Jest też w Bridgestonie dostepna wersja nie "ECO" ale z indeksem V - moim zdaniem lepsza od ECO - tylko nie mam 100% pewnośći czy jest z rantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone robi tylko ER300 Ecopia i ma rant

ContiPremiumContact 2 niestety nie ma rantu

lukass, tak a propos rantu ochronnego - czy sa jakiekolwiek oponki w rozmiarze 215/60-R16, posiadajace takowy rant? (pytam z czystej ciekawosci :D )

 

 

p.s. Uniroyalow w dobrej cenie nie dostalem, wiec kupilem Barum Bravuris 2 215/60-16H XL (nie maja rantu :mrgreen: ), ale jeszcze nie mialem okazji przyzwoicie przetestowac ich :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, tak a propos rantu ochronnego - czy sa jakiekolwiek oponki w rozmiarze 215/60-R16, posiadajace takowy rant? (pytam z czystej ciekawosci :D )

Wygląda na to że z największych 7-8 producentów na świecie od tego roku (a dokładnie od czerwca) produkuje takie cudo Conti i jest to ContiEcoContact 5.

No właśnie byłem mega zdziwiony, widząc wymagane ciśnienie dojazdówki. Ale teraz już wszystko rozumiem :).

Któregoś dnia się zbiorę i chyba napiszę takie małe kompedium co jest co w oponie, dlaczego i co tak naprawdę to znaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylismy 205/55/15 Markguma

 

FD1_146.png

 

"Nowe" opony a do 160g ciezarkow na kolo :evil:

 

Pozyczylem kola Marcinowi do Golfa. Niedlugi czas pozniej dzwoni: "Bracie, co to za opony??? Strasznie wyja. Powyzej 80kmh nie da sie rozmawiac" :lol: Kiedys wroca do Legaca, to postaram sie je jak najszybciej upalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylismy 205/55/15 Markguma

 

[ http://www.markgum.com.pl/foto_duze/FD1_146.png ]

 

"Nowe" opony a do 160g ciezarkow na kolo :evil:

 

Pozyczylem kola Marcinowi do Golfa. Niedlugi czas pozniej dzwoni: "Bracie, co to za opony??? Strasznie wyja. Powyzej 80kmh nie da sie rozmawiac" :lol: Kiedys wroca do Legaca, to postaram sie je jak najszybciej upalic.

Niestety takie są uroki nalewk :? Np. moje szutrowe 13" dwie maja małe ciężarki, a dwie po około 80-100g, więc ich nawe nie wyważam. Co do upalania tych opon to na jakąkolwiek precyzję prowadzenia nie licz.

Nalewki to tylko zimowe do śnieżnego upalania, bo są bardzo mięciutkie oraz jak ktoś szuka tanich szutrówek. Reszta to zło, przez duże "Z" :twisted:

 

-- 13 maja 2011, o 10:40 --

 

Któregoś dnia się zbiorę i chyba napiszę takie małe kompedium co jest co w oponie, dlaczego i co tak naprawdę to znaczy :wink:

 

o to to to. Może jutro ? ;)

Dziś jest jutro, ale mam kaca, więc jeszcze nie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-- 13 maja 2011, o 10:40 --

 

Niedźwiedź napisał(a):

lukass napisał(a):

Któregoś dnia się zbiorę i chyba napiszę takie małe kompedium co jest co w oponie, dlaczego i co tak naprawdę to znaczy :wink:

 

 

o to to to. Może jutro ? ;)

 

Dziś jest jutro, ale mam kaca, więc jeszcze nie :mrgreen:

lukass, dziś jest tydzień później :P Weź się w garść i skrobnij ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do WRX Wagon 03 podejdą opony w rozmiarze 205/55/17?

 

na 99% miałem taki rozmiar na zimówkach w wrx'06 i było ok.

 

Nie mniej jednak na zimę taki balon ok, ale na lato i to jeszcze do wrx'a lepiej chyba coś z mniejszym profilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że zakładam Ultra SR i na co dzień wyższa opona delikatnie zmiękczy a do upalania przeznaczam inne koła.

 

Głównie chodzi o tył ponieważ zauważyłem ,że wewnętrzna strona opony jest dosyć blisko kielicha amortyzatora

 

Na zime mam 195/65/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...