Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Przy agresywanej jezdzie o to Ci chodzi?? ale sa plusy tych opon napewno mniejsze opory toczenia a w tym i spalania:) i napewno na polskich drogach z koleinami tez lepiej sie jezdzi:) wiec chyba warto wstawic 205??

Czesc Wam!

Mam Outbacka 2,5 (2005) na niemieckiej rejastracji. W papiery samochodu wpisane są (z niemiecka dokładnością) tylko jedne opony 205/60R16 86H.

Gdy istnieje możliwość zamiany urzędy niemieckie dopuszczają inne opony z podaniem ich zamiennego rozmiaru.

W przypadku mojego Outbacka takiego zamiennika nie ma. Samochód prowadzi się doskonale w każdych warunkach pomimo (przez niektórych ignorowanych) opon całorocznych. Mimo to gdy się zetrą założę po dobrym komplecie na każdą porę roku. Oczywiście w rozmiarze jak powyżej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geolandery sa do dupy starlem je po 10 000km . Potem mialem Turanza ER300 225/45/17 sa wysmienite w zakretach i trzymaja drogi jak przyklejone sa za to bardzo twarde i glosne ale to zalezy w duzej mierze od asfaltu. Po 30 000 terz sie starly na flankach, srodek ma jeszcze 4mm.

Jak to zauwzylem to bylo juz za pozno. Ustawilem zbieznosc na 0 oraz cisnienie na 2,7 bara no i przestaly sie bardziej scierac. No ale juz jest za pozno. W poniedzialek zakladam Pirelli P7 215/55/17 po ktorych spodziewam sie wiecej komfortu no in na mokrym sa tez bardzo dobre co dla mnie jest decydujace no suchym do kazde sa dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos Ty zalorzyl przecierz takich nie wolno :evil: .

Ja od wczoraj jezdze na 215/55/17 Pirelli P7 i musze powiedziec na suchym trzymaja tak samo jak ER300, na mokrym jeszcze nie wiem ale wedlug testow sa nawet leprze. Komfort z pewnoscia nieprownywalnie na plus (wybieranie dziur) przy tak samo pewnym trzymaniu w zakrecie, no nie so takie bezposrednie ale to po pewnym czasie stalo sie denerwujace no i w piatek jade do Ostrody (1200km) . Glosnosc w kabinie chyba taka sama trudno powiedziec. Wskazania km/h pokrywaja sie z GPS no moze o 5 Km/h wjecej ale nie jak wczesniej o 15-20 przy 160. Spalane mi od razu podskoczylo z 10 do 11 l/km (na waswietlaczu) ale to chyba chwilowy wynik mojej radosci z testowania. Wedlug mnie 215/55/17 do jedynie sluszny rozmiar dla 17-tek sa o 2 cm grubsze od 225/45/17 albo 205/50/17. Jak oni to zhomogolowali to dla mnie zagatka przeciez to calkiem inna srednica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celna uwaga, ale chyba powinna byc skierowana raczej do panów z FHI niz do mnie. Oponki 215/45/17 to rozmiar zalecany dla modelu 2008. Wszystko zgodnie z nalepka umieszczona na ramie samochodu i instrukcja obsługi.

... wiec o co kaman, my friend :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłuję uszczknąć kolejne dziesiąte sekundy na torze Poznań, a że moje Potenzy RE 070 ostanio mocno straciły na grubości, kupuję nowe R-888. Seryjny rozmiar to 215, ale różnica w cenie jest nieznaczna, więc jeżeli coś to da to mogą być 225 - ma to sens?

Zastosowanie - tor Poznań a następnie na koniec żywota opon ( pewnie krótkiego ) - Ułęż.

Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanę przy tych co są, zwłaszcza że auto będzie wnet na sprzedaż, zastanawiałem się jeszcze nad slikami, może ktoś zna jakiś kontakt np. do Lublina? Tam ponoć można je kupić w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja :!:

Powiedzcie mi jak to jest z zamianą opon, przy wymianie z letnich na zimowe i odwrotnie :?:

Chodzi mi czy prawy przód na prawy tył, czy na krzyż, czy może nie zmieniać wcale... :?:

 

Kiedyś miałem przednionapędówkę i tam w instrukcji było pokazane jak przemieniać by się równo zużywały i co ciekawe, zapas też był używany.. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest z zamianą opon, przy wymianie z letnich na zimowe i odwrotnie :?:

Chodzi mi czy prawy przód na prawy tył, czy na krzyż, czy może nie zmieniać wcale... :?:

 

z tego co kojarzę to w instrukcji jest to opisane i taką rotacje Subaru też zalec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...