Skocz do zawartości

Nieudany remont silnika STI 02 JDM


AMGSTI

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, turdziGT napisał:

Przeciez pojemność jest zależna albo od średnicy cylindrów lub od jego skoku tzn z tej samej średnicy tłoka możesz uzyskać rozne pojemności.

Czy to co napisales oznacza ze do 2.0 mozna głowice od 2,5 założyć i ma to prawo dzialac i nie powodować obracania panewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, AMGSTI napisał:

Czy to co napisales oznacza ze do 2.0 mozna głowice od 2,5 założyć i ma to prawo dzialac i nie powodować obracania panewki?

Na to ci nie odpowiem bo to pytanie do speca siedzącego w silnikach subaru i mającego zdecydowanie ponadprzeciętna wiedzę na ten temat natomiast z czysto technicznego punku widzenia nie jest to takie proste juz nawet abstrahując od średnicy cylindrów.Podstawowa sprawda to kształt komory spalania , i jej wielkość.

Jej rożny kształt wynika z rożnego zastosowania silnika.Co z jej wielkością ? Przeciez wpływa ona na komeresje silnika.Walki ich profil tu juz na prawde drugorzędna sprawa.Zeby zabierać sie do takiej konwersji to juz na prawde musisz mieć pojęcie o tym co robisz a co ważniejsze co chcesz osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lawnoweman napisał:

Na podstawie?

Na podstawie ustawy o prawach konsumenckich o ile dobrze pamiętam (nie znam szczegółów bo prawniczka sie tym zajmuje). Oczywiście dotyczy sytuacji w której jest relacja konsument - przedsiębiorca. Jeśle naprawa była na firmę to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, faza20 napisał:

Ciekawa teoria. Możesz dopytać o podstawę prawną?

To nie teoria a praktyka, którą niestety miałem okazję poznać przy zakupie... drzwi wewnętrznych do mieszkania. Miałem po dwie naprawy (jedna to poprawa montażu, druga to poprawa lakieru) i za trzecim razem przyjechały nowe drzwi. Nie wiem tylko jak to odnieść do naprawy silnika, ale skoro z drzwiami się dało... Tylko, że one nowe były, a naprawiał producent...

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, msi napisał:

To nie teoria a praktyka, którą niestety miałem okazję poznać przy zakupie... drzwi wewnętrznych do mieszkania. Miałem po dwie naprawy (jedna to poprawa montażu, druga to poprawa lakieru) i za trzecim razem przyjechały nowe drzwi. Nie wiem tylko jak to odnieść do naprawy silnika, ale skoro z drzwiami się dało... Tylko, że one nowe były, a naprawiał producent...

 

Tu raczej zadziałała dobra wola producenta a nie prawne zobowiązania.

Ja tu nie widze analogii do tego konkretnego przypadku który rozpatrujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...