Skocz do zawartości

Impreza 2,5t wciąga olej


Sikooo11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam <Subaru Impreza Wrx hawk 2007r 2,5t> chciałbym się dopytać z czym jest problem dwa dni temu w silniku oleju brak na zimnym silniku  dolałam około 1,5l pojeździłem rano patrzę na zimnym silniku Max na miarce znów pojeździłem rano patrzę oleju brak miarka sucha zapalam auto widzę ze delikatnie chlapie czarnymi kropeczkami po daniu w gazu wypluło fes i delikatnie czarny dymek obstawiam turbo raczej na 99% ale czy może być to coś innego 

EC37D171-4888-4049-AAC2-7F0E7186F8CA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dodam że delikatnie czarny dym pod dodaniu gazu wydobywa się z rury na wolnych normalnie delikatnie chlapie jak mówiłem. Jutro ściągam intercooler. Okaże się 

Wlałam najtańszy olej lotos 10w40 i zobaczymy dziś się przejadę delikatnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem pasuje sprawdzić w sumie troszkę kupci ale nie tak znów bardzo i po daniu gazu czarny dym nie dużo tez ale widać ze jest a jeżeli chodzi o moc hyyy na wyższych obrotach biegach ciągnie a tak ze startu ja wiem szału nie ma :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywala go nie kopci chyba jest wszytko w porządku a check świeci się od dłuższego czasu byłem z nim na kompie wywala Zapłon na 1 i 4 cylindrze właśnie miałem zmienić świecie ale wystąpił ten problem.

6 minut temu, 4mamut napisał:

 

Albo pierścień :(.

Możesz odkręcić kolek wlewowy oleju i zobaczyć czy górą nie go nie wywala. Przy czymś takim powinien wywalić check engine

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie wszystkich 4 świec zapłonowych, z zaznaczeniem z którego cylindra pochodzą.

 

A teraz doczytałem, że wypada zapłon na cyl. więc jak radził Carfit lepiej już autem nie jeździj..

Edytowane przez Gustaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sikooo11 napisał:

Nie wywala go nie kopci chyba jest wszytko w porządku a check świeci się od dłuższego czasu byłem z nim na kompie wywala Zapłon na 1 i 4 cylindrze właśnie miałem zmienić świecie ale wystąpił ten problem.

 

 

To możesz mieć odpowiedź.

Check świeci się bo wcześniej siadła kompresja, telepało silnikiem ? teraz problem się nasilił i wywala olej do wydechu przez nieszczelny pierścień lub pęknięty tłok. Dlatego wypada zapłon.

Wypadanie zapłonu było objawem większej usterki a nie zwykłej świecy.  Obym się mylił :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nerwów poszedłem wszytko posprawdzać teraz na świeżo wzrokowo nie czuć ani nie widać oleju w zbiorniczku z wydechu nie wali biały dym nie czuć straty mocy przynajmniej tak mi się wydaje zgłupieje już nie mam nerwów ...

Oraz spod korka oleju również nic wszytko w porządku 

Obstawiam turbo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sikooo11 napisał:

Z nerwów poszedłem wszytko posprawdzać teraz na świeżo wzrokowo nie czuć ani nie widać oleju w zbiorniczku z wydechu nie wali biały dym nie czuć straty mocy przynajmniej tak mi się wydaje zgłupieje już nie mam nerwów ...

Oraz spod korka oleju również nic wszytko w porządku 

Obstawiam turbo 

Mowimy o dopiero co kupionym WRX w wersji bieda z USA? 

Jak tak, to moze pogadaj i zapytaj sie sprzedajacego o ten stan rzeczy. Cos mi sie wydaje, ze wsadzil Cie na mine z uwalonym silnikiem, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grooby78 napisał:

Mowimy o dopiero co kupionym WRX w wersji bieda z USA? 

Jak tak, to moze pogadaj i zapytaj sie sprzedajacego o ten stan rzeczy. Cos mi sie wydaje, ze wsadzil Cie na mine z uwalonym silnikiem, niestety.

Dokładnie tak o nim mowa. 

W Intercooler widzę jakieś smugi oleju 

W Intercooler widzę jakieś smugi oleju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sikooo11 napisał:

Z nerwów poszedłem wszytko posprawdzać teraz na świeżo wzrokowo nie czuć ani nie widać oleju w zbiorniczku z wydechu nie wali biały dym nie czuć straty mocy przynajmniej tak mi się wydaje zgłupieje już nie mam nerwów ...

Oraz spod korka oleju również nic wszytko w porządku 

Obstawiam turbo 

Objawem padającej turbosprężarki jest  biały dym więc raczej w twoim przypadku to nie turbo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, abecer napisał:

Objawem padającej turbosprężarki jest  biały dym więc raczej w twoim przypadku to nie turbo 

Przed jazdą kopci na biało po jeździe nic normalne spaliny.Na wyższych obrotach pierdnie na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
14 godzin temu, Krzysiek444 napisał:

Z ciekawości, jak się temat zakończył?

Witam po dłuższej przerwie:) 

Sprawdził się najgorszy scenariusz ale po kolei 

Pluła z wydechu olejem konkretnie po wyciągnięciu turbo okazało się że ma cholerne luzy i jest pęknięte. Subi dostała nowe turbo.

W 1/3 problem ustał jak wciągała olej tak wciągała mówię więcej sam nie zdziałam.Auto zostało zaprowadzone do Carfit w Nowym Sączu gdzie okazało się że silnik był na wykończeniu.Przeszło generalny remont mianowicie wylądowała kucizna.

Aktualnie dociera się :)

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...