Skocz do zawartości

Webasto - używka do Forestera S-Turbo


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

Po wypolerowaniu samochodu i remapie u Jako (238KM/330Nm) nadszedł czas na modyfikacje "komfortowe"

Zima nadchodzi. Indianie 3lata chrust zbierają więc dodałem na pomysł ogrzewania postojowego.

Wiadomo nowe Webasto kosztuje tyle ile Forester z 2001 roku ale na znanym portalu aukcyjnym jest multum używek.

W sumie do 1000 pln można coś znaleźć.

Problem w tym że kompletnie się na tym nie znam.

Może ktoś coś doradzi... Podeśle linka do dobrej oferty i wskaże co robić..

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sredniaq napisał:

Jak mieszkasz w domu i masz na zewnątrz gniazdko 230V to zawsze możesz rozważyć instalację DEFA: grzałka bloku silnika, termowentylator do kabiny itp.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie, nie mieszkam w domu.

Też jestem zaciekawiony tematem od początku posiadania samochodu, dorzucę kilka pytań.

Jakie części są potrzebne do kompletu?

Które z nich muszą być bezwzględnie nowe, bo się zużywają?

Komu dać zarobić na montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na czym Tobie zależy, bo ogrzewanie postojowe można mieć "mokre" i "suche". Te pierwsze ogrzewa cały układ chłodzenia silnika, a te drugie służy właściwie tylko do ogrzania wnętrza auta, a więc silnik pozostaje zimny. Osobiście dla mnie idealnym rozwiązaniem jest ogrzewanie "mokre", bo rozgrzewa już silnik. A więc w sytuacji gdy dojeżdżamy codziennie do pracy, ustawiamy załączenie webasto na powiedzmy 5.00 rano, silnik jest nagrzewany, my schodzimy do auta o 6.00 rano a tam już ciepło i można jechać. Jak dla mnie ma to niesamowicie dobry wpływ na stan silnika, bo olej już jest wstępnie podgrzany, więc pierwsze uruchomienie silnika nie jest tak szkodliwe.

 

Samemu można zamontować, nie jest to straszna filozofia. Grunt żeby mieć komplet gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Webasto, to jedyne czego żałowałem, to tego, że nie założyłem go wcześniej ;-). Genialne rozwiązanie! Mam tzw."mokre" ze sterowaniem z pilota, bez programatora. Silnik częściowo rozgrzany, ciepło w środku i szyby odparowane. Naprawdę warto! Ja akurat zakładałem nowe, ale przy okazji w zakładzie, w którym to robiłem powiedzieli mi, że w ogóle nie zakładają używanych, bez względu na to ile kto chce zapłacić, chociaż mają dużo takich zapytań. Podobno nie jest tak prosto założyć używaną instalację aby działała bezproblemowo. Dla nowych firma Webasto przygotowuje całą procedurę pod konkretne urządzenie i samochód. w moim przypadku, faktycznie działa bez zarzutu 3 rok. Piszę o tym, żebyś się zastanowił jednak nad zleceniem takiego montażu komuś kto to robi na co dzień.

jeśli nie masz garażu z możliwością podłączenia grzałek elektrycznych (dużo tańsze rozwiązania), to gorąco polecam ogrzewanie postojowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam webasto z modułem GSM - jeszcze wygodniejsze rozwiązanie (tylko trzeba pilnować żeby karta sim nie wygasła). Szkoda tylko że moja wersja ma tylko interfejs "dzwoniony" - nowsze mają już support do apki androidowej...

Zejść z górskiego szlaku w zimie i wsiąść do ciepłego samochodu z czystą szybą - sama przyjemność :). W kabinie sterowanie to malutka przycisko-kontrolka - świeci się jak działa ogrzewanie - i umożliwia włączenie/wyłączenie (z takimi samymi parametrami jak skonfigurowane przez telefon).

 

marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotruś napisał:

Podobno nie jest tak prosto założyć używaną instalację aby działała bezproblemowo. Dla nowych firma Webasto przygotowuje całą procedurę pod konkretne urządzenie i samochód.

 

Dlatego najlepiej kupić nowy zestaw montażowy, a wykorzystać używane najdroższe elementy (agregat, pilot) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotruś napisał:

Dla nowych firma Webasto przygotowuje całą procedurę pod konkretne urządzenie i samochód. w moim przypadku, faktycznie działa bez zarzutu 3 rok. Piszę o tym, żebyś się zastanowił jednak nad zleceniem takiego montażu komuś kto to robi na co dzień.

jeśli nie masz garażu z możliwością podłączenia grzałek elektrycznych (dużo tańsze rozwiązania), to gorąco polecam ogrzewanie postojowe ;-)

Elektryczne odpada bo to rozwiązanie tylko "pod dom" wyjedziesz gdzieś i pozamiatane...

Webasto nowe to mniej więcej 4k pln... 30 % wartości auta ... 

Znalazłem dziś kompletny nieużywany zestaw za 1500 pln... tylko gdzie to zamontować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczne odpada bo to rozwiązanie tylko "pod dom" wyjedziesz gdzieś i pozamiatane...
Webasto nowe to mniej więcej 4k pln... 30 % wartości auta ... 
Znalazłem dziś kompletny nieużywany zestaw za 1500 pln... tylko gdzie to zamontować ?
Jak nieużywany, to może nie będzie problemu, żeby ktoś się podjął montażu. Znajdź firmy z Twojej okolicy, zapytaj... Na pewno warto spróbować ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 24.10.2017 o 12:01, Piskoor napisał:

Elektryczne odpada bo to rozwiązanie tylko "pod dom" wyjedziesz gdzieś i pozamiatane...

Webasto nowe to mniej więcej 4k pln... 30 % wartości auta ... 

Znalazłem dziś kompletny nieużywany zestaw za 1500 pln... tylko gdzie to zamontować ?

Udało się Webasto zamontować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...