Skocz do zawartości

Mile na kilometry


tedimy99

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Jeżeli taki temat już istnieje to bardzo proszę o przeniesienie,a do rzeczy ; czy ma ktoś doświadczenie z przeróbką  prędkościomierza z US na EU?   Pomimo iż skala jest w obu jednostkach to wolałbym aby były tylko km\h. Licznik Sti z czerwonym podświetleniem. Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim czymś Tarcze licznika Subaru Impreza 00-07 MPH na km/h (6809849728) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. tylko czy to będzie tak prosto zamontować to nie wiem. Ma ktoś doświadczenie z powyższym z linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko mówiąc to najprościej zaprojektować swoje zegary w oparciu o oryginalne zegary = skale i zmienić sobie jedynie napisy

lub

sprejem zamalować skalę w milach zostawiając jedynie kilometrówkę.

 

a tak z ciekawości czy rozłożenie skali usa a eu jest takie samo dla samych kilometrów czy inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2017 o 11:58, Tricorno napisał:

 

Krotko mowiac nie ogarna najwazniejszego.

Dokładnie.

 

8 godzin temu, 4444 napisał:

sprejem zamalować skalę w milach zostawiając jedynie kilometrówkę.

Tylko,że km\h są bliżej środka ,jak na zdjęciu poniżej ,które przedstawia mojezegary  .

 

8 godzin temu, 4444 napisał:

krótko mówiąc to najprościej zaprojektować swoje zegary w oparciu o oryginalne zegary

Właśnie będę się kontaktował z firmą z linku ,który zamieściłem w poście wyżej.

20170823_191101.thumb.jpg.7b168d106a0931ff9f74465ea3fda58f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale było jeszcze jedno z możliwych rozwiązań:\

czy  w wersji eu kilometry są tak samo proporcjonalnie rozłożone po obwodzie ?

jeżeli tak to wystarczy cyfer=blat=podkład przełożyć do twojego i rura na fotoradar  w celu weryfikacji.B)  oczywiście w odzieży ochronnej B) = czytaj okularach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się do tego przymierzał, ale pewnie bliżej wiosny. Namierzyłem takich zawodników.
 
http://www.motomax.net.pl/strona-liczniki.html
 
Czy ktoś ich zna?
 
T.
Robiłem u nich outbacka 2012, ale mieli coś nie dopracowane i niestety licznik pokazywał złą prędkość i obroty po zamianie. Być może teraz mają to już poprawione.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/26/2017 at 11:33 AM, 4444 said:

krótko mówiąc to najprościej zaprojektować swoje zegary w oparciu o oryginalne zegary = skale i zmienić sobie jedynie napisy

lub

sprejem zamalować skalę w milach zostawiając jedynie kilometrówkę.

 

a tak z ciekawości czy rozłożenie skali usa a eu jest takie samo dla samych kilometrów czy inne ?

 

na pomysł ze sprayem odpowiem tak, bez obrazy :) :

 

https://www.youtube.com/watch?v=60HGYCzS1m0

 

pytania o rozłożenie skali nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli licznik eu w stosunku do wersji usa ma proporcjonalnie 1:1 rozłożoną skalę to wystarczy skopiować lub przełożyć same cyferblaty.

Wskazówka przemieszcza się tak samo bez programowania a jedynie nad innym tłem.

 

Jeżeli te skale są inaczej rozłożone po obwodzie to najprościej opracować swoją szatę graficzną w dobrej pracowni graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 4444 napisał:

wystarczy skopiować lub przełożyć same cyferblaty.

O tym głównie myślałem , dlatego wkleiłem link w moim drugim poście w ,którym gość dorabia tarcze licznika pod konkretny samochód.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 1.08.2019 o 18:36, kikol78 napisał:

http://www.motomax.net.pl/strona-liczniki.html - znam ale troche z cena w mojej ocenie przesadzaja

Owszem przesadzają, ale niestety mogą sobie na to pozwolić, bo są chyba jedyni w kraju (albo pozostali bardzo dobrze się maskują, bo długo szukałem).

Robiłem u nich WRX 2017 i zmienili zarówno jednostki w panelu klimatyzacji, jak i w liczniku przebiegu i prędkościomierzu. Z tym, że w tej generacji prędkościomierz jest cyfrowy między zegarami i to on został zmieniony, a analogowa tarcza z milami pozostała. Wskazania tego cyfrowego różnią się nieco względem wskazówki - nie zawyża prędkości (wskazania bardziej zbliżone, ale nie identyczne z GPS). Temperatura oleju, średnie spalania i przebiegi, które można ustawić na środkowym wyświetlaczu też oczywiście są w jednostkach metrycznych.

Przy okazji zmiany (która rzeczywiście trwa ok 20-30 min z demontażem i montażem licznika) zagadywałem o wymianę tarczy zegarów na "europejską", pan twierdził, że owszem można, ale w Subaru, to kiepski pomysł bo są bardzo delikatne silniczki wskazówek i jest mała szansa, że po demontażu/montażu będą działać. Oczywiście w związku z konfliktem interesów mogłaby to być jedynie dezinformacja B), ale właściciel zakładu sprawiał wrażenie znającego się na rzeczy, a ilość amerykańskich samochodów na placu przemawiała za jego doświadczeniem w branży.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to ogarniam ten temat:

- wyświetlanie na liczniku przebiegu w km a nie milach (włącznie z przeliczeniem mil na km i ustawienie ich w liczniku)

- na wyświetlaczu centralnym pod szybą

  • wyświetlanie spalania w litrach/100km
  • zasięg w kilometrach
  • temperatura zewnętrzna/oleju w stopniach celciusza
  • wyświetlanie temperatury klimatyzacji w stopniach celciuszy.

Jestem jeszcze na etapie testów języka polskiego w MFD (tym wyświetlaczu na podszybiu). 

 

Jak coś to pw.

mod.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 01:10, Kambol napisał:

Z tym, że w tej generacji prędkościomierz jest cyfrowy między zegarami i to on został zmieniony, a analogowa tarcza z milami pozostała.

 

Mistrzu, ale w cyfrowym zmieniasz sobie to w ustawieniach kompa :D Każdy jest sobie to w stanie zmienić sam, zarówno prędkość, jak i odległości i stopnie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2017 o 15:46, tedimy99 napisał:

Witajcie! Jeżeli taki temat już istnieje to bardzo proszę o przeniesienie,a do rzeczy ; czy ma ktoś doświadczenie z przeróbką  prędkościomierza z US na EU?   Pomimo iż skala jest w obu jednostkach to wolałbym aby były tylko km\h. Licznik Sti z czerwonym podświetleniem. Dzięki za wszelkie sugestie.

Zajrzyj do mojego wątku strona 21 i 22. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 10:45, bombelllooo napisał:

Jak coś to ogarniam ten temat:

- wyświetlanie na liczniku przebiegu w km a nie milach (włącznie z przeliczeniem mil na km i ustawienie ich w liczniku)

- na wyświetlaczu centralnym pod szybą

  • wyświetlanie spalania w litrach/100km
  • zasięg w kilometrach
  • temperatura zewnętrzna/oleju w stopniach celciusza
  • wyświetlanie temperatury klimatyzacji w stopniach celciuszy.

Jestem jeszcze na etapie testów języka polskiego w MFD (tym wyświetlaczu na podszybiu). 

 

Jak coś to pw.

mod.jpg

 

Panowie jestem na świeżo w temacie.

WRX 2017

W zasadzie tylko 3 osoby w Polsce to robią: 

1. Użytkownik bombelllooo, którego zacytowałem - fajny gość ! 

Cena tylko 250 zł - lokalizacja Wrocław 

2. Car Data System 

Cena 450 zł - lokalizacja Wieliczka 

(Dzisiaj robiłem - czas 1h, wszystko OK)

3. motoMax 

Cena 800 zł - lokalizacja Zduńska Wola

 

Jaram się jak dziecko :):):)

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...