Jump to content

Mile na kilometry

tedimy99
 Share

Recommended Posts

Witajcie! Jeżeli taki temat już istnieje to bardzo proszę o przeniesienie,a do rzeczy ; czy ma ktoś doświadczenie z przeróbką  prędkościomierza z US na EU?   Pomimo iż skala jest w obu jednostkach to wolałbym aby były tylko km\h. Licznik Sti z czerwonym podświetleniem. Dzięki za wszelkie sugestie.

Dnia 16.08.2017 o 11:24, Tricorno napisał:

Czy ktoś ich zna?

Dzisiaj dzwoniłem i niestety tylko korekta stopni i zmiana wyświetlanego przebiegu z mil na kilometry a prędkościomierza nie ogarną.

On 23.08.2017 at 6:50 PM, tedimy99 said:

Dzisiaj dzwoniłem i niestety tylko korekta stopni i zmiana wyświetlanego przebiegu z mil na kilometry a prędkościomierza nie ogarną.

Krotko mowiac nie ogarna najwazniejszego.

krótko mówiąc to najprościej zaprojektować swoje zegary w oparciu o oryginalne zegary = skale i zmienić sobie jedynie napisy

lub

sprejem zamalować skalę w milach zostawiając jedynie kilometrówkę.

a tak z ciekawości czy rozłożenie skali usa a eu jest takie samo dla samych kilometrów czy inne ?

Dnia 25.08.2017 o 11:58, Tricorno napisał:

Krotko mowiac nie ogarna najwazniejszego.

Dokładnie.

8 godzin temu, 4444 napisał:

Tylko,że km\h są bliżej środka ,jak na zdjęciu poniżej ,które przedstawia mojezegary  .

8 godzin temu, 4444 napisał:

krótko mówiąc to najprościej zaprojektować swoje zegary w oparciu o oryginalne zegary

Właśnie będę się kontaktował z firmą z linku ,który zamieściłem w poście wyżej.

20170823_191101.thumb.jpg.7b168d106a0931ff9f74465ea3fda58f.jpg

Ale było jeszcze jedno z możliwych rozwiązań:\

czy  w wersji eu kilometry są tak samo proporcjonalnie rozłożone po obwodzie ?

jeżeli tak to wystarczy cyfer=blat=podkład przełożyć do twojego i rura na fotoradar  w celu weryfikacji.B)  oczywiście w odzieży ochronnej B) = czytaj okularach.

Będę się do tego przymierzał, ale pewnie bliżej wiosny. Namierzyłem takich zawodników.

http://www.motomax.net.pl/strona-liczniki.html

Czy ktoś ich zna?

T.
Robiłem u nich outbacka 2012, ale mieli coś nie dopracowane i niestety licznik pokazywał złą prędkość i obroty po zamianie. Być może teraz mają to już poprawione.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3000 przy użyciu Tapatalka

On 8/26/2017 at 11:33 AM, 4444 said:

krótko mówiąc to najprościej zaprojektować swoje zegary w oparciu o oryginalne zegary = skale i zmienić sobie jedynie napisy

lub

a tak z ciekawości czy rozłożenie skali usa a eu jest takie samo dla samych kilometrów czy inne ?

na pomysł ze sprayem odpowiem tak, bez obrazy :) :

https://www.youtube.com/watch?v=60HGYCzS1m0

pytania o rozłożenie skali nie rozumiem.

• 2 weeks later...

Jeżeli licznik eu w stosunku do wersji usa ma proporcjonalnie 1:1 rozłożoną skalę to wystarczy skopiować lub przełożyć same cyferblaty.

Wskazówka przemieszcza się tak samo bez programowania a jedynie nad innym tłem.

Jeżeli te skale są inaczej rozłożone po obwodzie to najprościej opracować swoją szatę graficzną w dobrej pracowni graficznej.

11 godzin temu, 4444 napisał:

wystarczy skopiować lub przełożyć same cyferblaty.

O tym głównie myślałem , dlatego wkleiłem link w moim drugim poście w ,którym gość dorabia tarcze licznika pod konkretny samochód.

• 1 year later...
W dniu 1.08.2019 o 18:36, kikol78 napisał:

http://www.motomax.net.pl/strona-liczniki.html - znam ale troche z cena w mojej ocenie przesadzaja

Owszem przesadzają, ale niestety mogą sobie na to pozwolić, bo są chyba jedyni w kraju (albo pozostali bardzo dobrze się maskują, bo długo szukałem).

Robiłem u nich WRX 2017 i zmienili zarówno jednostki w panelu klimatyzacji, jak i w liczniku przebiegu i prędkościomierzu. Z tym, że w tej generacji prędkościomierz jest cyfrowy między zegarami i to on został zmieniony, a analogowa tarcza z milami pozostała. Wskazania tego cyfrowego różnią się nieco względem wskazówki - nie zawyża prędkości (wskazania bardziej zbliżone, ale nie identyczne z GPS). Temperatura oleju, średnie spalania i przebiegi, które można ustawić na środkowym wyświetlaczu też oczywiście są w jednostkach metrycznych.

Przy okazji zmiany (która rzeczywiście trwa ok 20-30 min z demontażem i montażem licznika) zagadywałem o wymianę tarczy zegarów na "europejską", pan twierdził, że owszem można, ale w Subaru, to kiepski pomysł bo są bardzo delikatne silniczki wskazówek i jest mała szansa, że po demontażu/montażu będą działać. Oczywiście w związku z konfliktem interesów mogłaby to być jedynie dezinformacja B), ale właściciel zakładu sprawiał wrażenie znającego się na rzeczy, a ilość amerykańskich samochodów na placu przemawiała za jego doświadczeniem w branży.

Edited by Kambol

Jak coś to ogarniam ten temat:

- wyświetlanie na liczniku przebiegu w km a nie milach (włącznie z przeliczeniem mil na km i ustawienie ich w liczniku)

- na wyświetlaczu centralnym pod szybą

• wyświetlanie spalania w litrach/100km
  • zasięg w kilometrach
  • temperatura zewnętrzna/oleju w stopniach celciusza
  • wyświetlanie temperatury klimatyzacji w stopniach celciuszy.

Jestem jeszcze na etapie testów języka polskiego w MFD (tym wyświetlaczu na podszybiu). 

Jak coś to pw.

mod.jpg

W dniu 2.08.2019 o 01:10, Kambol napisał:

Z tym, że w tej generacji prędkościomierz jest cyfrowy między zegarami i to on został zmieniony, a analogowa tarcza z milami pozostała.

Mistrzu, ale w cyfrowym zmieniasz sobie to w ustawieniach kompa :D Każdy jest sobie to w stanie zmienić sam, zarówno prędkość, jak i odległości i stopnie :D

2 godziny temu, palmall napisał:

Mistrzu, ale w cyfrowym zmieniasz sobie to w ustawieniach kompa

Mistrzu, niestety nie w każdym modelu jest taka opcja. W WRX VA nie da się tego konfigurować w menu. ;)

W dniu 6.08.2017 o 15:46, tedimy99 napisał:

Witajcie! Jeżeli taki temat już istnieje to bardzo proszę o przeniesienie,a do rzeczy ; czy ma ktoś doświadczenie z przeróbką  prędkościomierza z US na EU?   Pomimo iż skala jest w obu jednostkach to wolałbym aby były tylko km\h. Licznik Sti z czerwonym podświetleniem. Dzięki za wszelkie sugestie.

Zajrzyj do mojego wątku strona 21 i 22. Powodzenia.

W dniu 2.08.2019 o 10:45, bombelllooo napisał:

Jak coś to ogarniam ten temat:

- wyświetlanie na liczniku przebiegu w km a nie milach (włącznie z przeliczeniem mil na km i ustawienie ich w liczniku)

- na wyświetlaczu centralnym pod szybą

• wyświetlanie spalania w litrach/100km
  • zasięg w kilometrach
  • temperatura zewnętrzna/oleju w stopniach celciusza
  • wyświetlanie temperatury klimatyzacji w stopniach celciuszy.

Jestem jeszcze na etapie testów języka polskiego w MFD (tym wyświetlaczu na podszybiu). 

Jak coś to pw.

mod.jpg

Panowie jestem na świeżo w temacie.

WRX 2017

W zasadzie tylko 3 osoby w Polsce to robią: 

1. Użytkownik bombelllooo, którego zacytowałem - fajny gość ! 

Cena tylko 250 zł - lokalizacja Wrocław 

2. Car Data System 

Cena 450 zł - lokalizacja Wieliczka 

(Dzisiaj robiłem - czas 1h, wszystko OK)

3. motoMax 

Cena 800 zł - lokalizacja Zduńska Wola

Jaram się jak dziecko :):):)

• Like 1
  • Upvote 1