Skocz do zawartości

Pytania do Moderatorów


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. :)

Próbowałem wkleić link do filmu z YT i jak wklejam http to nie widać go w ogóle, a jak wklejam https to widać link a nie, tak jak wcześniej okienko z YT.

 

Druga rzecz. Jak klikam na link do  ostatnio otwieranej  strony w danym dziale (po prawej stronie strony głównej) np. Forum organizacyjne - po prawej pytania do moderatorów - to strona się nie ładuje. Jeśli klikam najpierw np. w forum organizacyjne, a następnie wybieram z listy odpowiedni link to nie ma problemu. Czy to jest problem z moją przeglądarką, czy z silnikiem forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Problem wciąż występuje:
post-28162-0-17365200-1482785818_thumb.jpg

 

Czy to jest problem z moją przeglądarką, czy z silnikiem forum.

Chyba coś u Ciebie nie tak, bo u mnie się wszystko otwiera...

 

Strona posiada zadeklarowany bbcode dla youtube.com i wszystko gra. Sprawa ma się troszkę inaczej kiedy wrzucisz skrócony adres, czyli youtu.be, ponieważ ów adres nie jest zadeklarowany. Wynikiem tego jest to, że adres youtube.com wyświetla automatycznie obraz, a youtu.be tylko adres.

Edytowane przez noyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do AFLINTA :

Zablokowałeś mnie i dałeś ostrzeżenie za podanie adresu serwisu, który nie jest oficjalnie ASO, ale wykonuje najpoważniejsze naprawy na zlecenie ASO SUBARU POINT ŁÓDŹ.Ignorujesz  moje PW, więc zapewne nie starczy Ci odwagi odpowiedzieć na forum, ale chciałbym sprawdzić, mój ty dzielny ORMO-wcu forumowy.

 

 
  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@SUBORO
PW czytam wszystkie, odpisuję na niektóre.
Jak sam zauważyłeś (na PW), nie czytałeś dokładnie regulaminu jaki zobowiązałeś się przestrzegać akceptując warunki korzystania z  tego forum. Gdybyś przeczytał go dokładniej to wiedziałbyś, że na forum oficjalnie i publicznie można polecać tylko ASO:

 

Z regulaminu

§3. Umieszczanie treści

    3.    Niedopuszczalne jest umieszczanie na Forum treści oraz łączy do treści:

        m.    związanych z prowadzeniem działalności komercyjnej w zakresie motoryzacji,

         n.    związanych z promowaniem działalności konkurencyjnej wobec Gospodarza,

 

Nie ma tu przy tym znaczenia, czy ktoś jest podwykonawcą ASO czy nie jest. Najważniejszy jest fakt, że nie jest to ASO podlegające pod SIP tylko niezależny warsztat, który samodzielnie jak najbardziej jest już konkurencją (zwykły przepływ pieniądza o tym świadczy). Z treści Twojego PW wynikało, że jesteś w posiadaniu większości tych informacji, więc zadawane przez Ciebie pytanie uznałem za retoryczne i nie wymagające dalszego komentarza. 

 

Odnośnie prób obrażania mnie na PW i publicznie nie będę komentował.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odnośnie prób obrażania mnie na PW i publicznie nie będę komentował.

Nie było moim zamiarem obrażanie ! Porównanie do ormowca może nie jest miłe, ale oddaje charakter pewnego typu osobowości - nazwijmy go "niespełniony żandarm" - obezwładniająco rozkoszne poczucie władzy. Reakcja nie adekwatna do sytuacji. Kapujesz ?  O to mi chodziło. Ale rozumiem (bez ironii) że porządek na forum musi być. Tylko że ja w dobrej wierze działałem, a nie z pobudek merkantylnych ! żeby gość unikał właśnie tego aso, bo to go tylko ustawi negatywnie do marki Subaru.

  • Do kitu 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie było moim zamiarem obrażanie ! Porównanie do ormowca może nie jest miłe, ale oddaje charakter pewnego typu osobowości - nazwijmy go "niespełniony żandarm" - obezwładniająco rozkoszne poczucie władzy. Reakcja nie adekwatna do sytuacji. Kapujesz ?

Powyższe tłumaczenie wygląda jak dowcip o dyplomacji :toobad:  

Na forum nikt nie broni wypisać negatywnej opinii o ASO - oczywiście trzeba umieć to czymś sensownym podeprzeć.

Jak bardzo chcesz wskazać komuś drogę do innego warsztatu to jest od tego PW - taka mała niepisana zasada znana pośród forumowiczów ze znacznie mniejszym stażem od Twojego. 

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Porównanie do ormowca może nie jest miłe,

Nie, nie jest miłe - jest chamskie i na niewiarygodnie niskim poziomie, świadczy też, że pojęcia nie masz na czym polega praca moderatora i zgodnie z zasadą "nie znam się, to się wypowiem" napisałeś coś za co powinieneś wylecieć z The Forum bez możliwości powrotu. Innymi słowy, są okazje żeby swoimi słowami nie wyjść na ostatniego buraka, Ty tę okazję przegapiłeś...

Pozdrawiam

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

napisałeś coś za co powinieneś wylecieć z The Forum bez możliwości powrotu. Innymi słowy, są okazje żeby swoimi słowami nie wyjść na ostatniego buraka,

Chyba faktycznie przesadziłem. Tymczasem moderator Afinta zniósł to ze spokojem i zareagował z klasą -  zdecydowanie zasługuje na szacunek i proszę go jeszcze raz o wybaczenie za moje grubiaństwo.  W przeciwieństwie do cytowanego ochotniczego obrońcy (znów to ormo ;) , sorki), co to nie bawi się w subtelności tylko zaraz od buraków wyzywa i ręce go świerzbią do linczowania. SUBARYTA, daruj sobie ten zwrot "pozdrawiam", bo to mega-żałosna hipokryzja :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem wciąż występuje:

Bo wciąż masz "www" w adresie. Spróbuj bez: http://forum.subaru.pl/... 

 

Wciąż google ma się domyślać? Może warto w takim razie zaktualizować adresy w google? Dla osób wchodzących z www przekierowanie na bez www. Tak samo miało by się to z https i http.

 

P.S Kiedy wchodzę,np. z telefonu i przeglądam forum - jest ok. Kiedy wchodzę na swój profil i z niego w temat, który wcześniej skomentowałem - wyrzuca w.w komunikat.

Edytowane przez noyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wciąż google ma się domyślać? Może warto w takim razie zaktualizować adresy w google? Dla osób wchodzących z www przekierowanie na bez www. Tak samo miało by się to z https i http.

Problem jest znany i czeka w kolejce, niestety są też inne komplikacje wymagające tutaj pierwszeństwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewygodny temat, ale jak wiadomo warto rozmawiać ;)

 

Co jakiś czas wpada do działu sprzedam oferta na super-chruper-okazja pojazd od forumowicza z kilkunastoma postami.

Prawie natychmiast pojawiają się 'polecacze' (znam, widziałem, cudo od miłośnika marki itd) i zadymiają temat.

Jak się okaże, że polecane cudo to wyklepany przystanek zaczyna się zaklinanie rzeczywistości i typowe tłumaczenia 'nie wiedziałem że wcześniej to był trup'.

Dlaczego łamana jest zasada stu postów?

Dlaczego nie są usuwane posty osób 'wspomagających' sprzedaż?

Czy osoby przyłapane na próbie oszustwa są usuwane z forum?

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego łamana jest zasada stu postów?

 

Czasami mamy miękkie serce i chcemy pomóc jak ktoś ładnie poprosi ale obiecuje, że temat ten zostanie poruszony na mającym się odbyć niedługo spotkaniu. Generalnie aby nie pomagać. 

 

 

 

Dlaczego nie są usuwane posty osób 'wspomagających' sprzedaż?

 

To wyrażanie opinii na temat samochodu i generalnie wierzymy, że te opinie są pomocne w podejmowaniu decyzji czy warto się samochodem, rzeczą zainteresować czy nie. Jeżeli ktoś na podstawie anonimowej opinii z internetu podejmuje decyzje o zakupie to w sumie kupującego pieniądze i decyzja. Żaden z moderatorów nie będzie jeździł po świecie sprawdzać samochodów. 

 

 

 

Czy osoby przyłapane na próbie oszustwa są usuwane z forum?

 

Pytanie jest dość ogólne ale tak, były przypadki gdzie na wniosek innych użytkowników blokowaliśmy dostęp do forum.

 

Biorąc pod uwagę forumowe historie gdzie jednego dnia człowiek człowieka broni, rękę by dał sobie uciąć a chwilę później jedzie po nim jak po łysej kobyle to... cóż, życie nie jest idealne a The Forum nie jest wyjątkiem na świecie, trafiają do nas różni ludzie. 

 

Wątki "problemowe" są dostępne w archiwum działu K/S, można sobie poczytać różne historie.  

 

 

Co jakiś czas wpada do działu sprzedam oferta na super-chruper-okazja pojazd od forumowicza z kilkunastoma postami. Prawie natychmiast pojawiają się 'polecacze' (znam, widziałem, cudo od miłośnika marki itd) i zadymiają temat. Jak się okaże, że polecane cudo to wyklepany przystanek zaczyna się zaklinanie rzeczywistości i typowe tłumaczenia 'nie wiedziałem że wcześniej to był trup'

 

 

Wyczulonym polecam przycisk "zgłoś" a kupującym zdrowy rozsądek i porządne sprawdzenie co chcą kupić... ale dorosłym nie trzeba chyba tego tłumaczyć co?  ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięx.

Pytania zadałem bazując na doświadczeniach z forum pewnej niemieckiej marki, gdzie przez jakiś czas moderowałem.

Skala oszustw w ogłoszeniach była ogromna i nawet chcieliśmy zamknąć dział sprzedaży.

W przypadku niszowej w sumie marki wydawało mi się że będzie inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy aktualnie tylko 100 postów jest wymogiem, by umieścić ogłoszenie, ale dorzuciłbym jeszcze np. roczny staż na forum. Oczywiście w żaden sposób nie eliminuje to opisanych tu akcji, jednak zawęża grono wystawiających. No i wystawianie nie swoich samochodów/przedmiotów w imieniu koleżanki/kolegi - również warte rozwagi.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i wystawianie nie swoich samochodów/przedmiotów w imieniu koleżanki/kolegi - również warte rozwagi.

 

Z regulaminu:

 

 

4.    Dział Sprzedam służy do wystawiania rzeczy własnych. Nie dotyczy forumowiczów upoważnionych wcześniej przez Gospodarza bądź autoryzowanych przedstawicieli salonów / serwisów Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym forum jest ten sam problem z działem sprzedaż .  To ludzie przez  własną głupotą dają się oszukiwać . Można tylko dodać propozycje aby transakcje powyżej np 100 zl odbywały się za pomocą allegro .

Teoretycznie nawet na forum zawierana jest umowa kupna i sprzedaży ale na pewno łatwiej egzekwować swoje prawa przez allegro . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zgody moderatorów na umieszczenie w dziale Sprzedam nie swojego auta (w tym żony!!!! - do weryfikacji dowody rejestracyjne):

 

 

4.    Dział Sprzedam służy do wystawiania rzeczy własnych. Nie dotyczy forumowiczów upoważnionych wcześniej przez Gospodarza bądź autoryzowanych przedstawicieli salonów / serwisów Subaru.

ale

 

 

2.    Subaru Import Polska sp. z o.o. wraz siecią dilerską są zwani poniżej Gospodarzem.

 

 

O ile moderator nie ma PEŁNOMOCNICTWA do reprezentowania SIP Sp. z o.o.  to udzielając takiej zgody łamie regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile moderator nie ma PEŁNOMOCNICTWA do reprezentowania SIP Sp. z o.o.  to udzielając takiej zgody łamie regulamin.

 

 

:huh:

 

No faktycznie... eh ten regulamin...  :(

 

 

Całe szczęście Gospodarz o tym pomyślał i nie tylko wyraził zgodę ale oddał w ręce moderatorów zarządzanie The Forum co zostało obwieszczone stosownym zapisem w Regulaminie.  

 

 

 

13.    Forum jest zarządzane przez zespół moderatorski wyłoniony z grona Forumowiczów (zwany Moderatornią). Jeśli kiedykolwiek odniesiesz subiektywne wrażenie, że Moderatornia się myli... to jest to tylko subiektywne wrażenie.

 

 

:) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...