Skocz do zawartości

Policja i decybele


Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zlapala mnie milicja i zabrala dowod za to ze mam wrx a na przelocie. Chce jezdzic tym autem bez obaw zawistnych policjantow o moj dzwiek takze prosze, powiedzcie mi co mam zrobic by uczynic moj wydech na tyle cichym by sie policja nie [edycja moderatora].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prze-lipa.

 

Również latam na przelocie i mimo bardzo częstych rutynowych kontroli (policja niezwykle interesuje się moim samochodem), jeszcze nigdy nie było tematu głośnego wydechu. Mam nadzieję, że tak zostanie, bo przypierwszym spotkaniu z decybelomierzem również pożegnam się z dowodem rejestracyjnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na wkładce spełnia normy ale pytanie czy jak zatrzymają i powiem, że założę to coś da:)


Sposób jest jeden KAMERA .

raz wykonywałem pomiar hałasu według prawodawstwa i nie da się tego zrobić na ulicy .

Nie chodzi wcale o hałas tła ale o wyznaczenie konta i odległości od wylotu wydechu . 

bzdura niestety, mają prawo zabrać na podstawie domniemania, że jest za głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jesteś pewny jak na nikły poziom swojej wiedzy , fale dźwiękowe są odczuwalne przez każdego inaczej zależnie od wieku płci oraz stanu bębenków . Dlatego wprowadzono system pomiarowy aby się nikomu nie wydawało ...

Wystarczy tylko wspomnieć że człowiek różne zakresy częstotliwości odczuwa w różnym stopniu . 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest jeden KAMERA .

wydrukować i egzekwować 

http://dydaktyka.polsl.pl/ptp-wt/instrukcje/halas_zew_pojazdow.pdf

Pomiary pewnie nie były przeprowadzone.Dowód został zatrzymany na podstawie "podejrzeń" i to zapewne "uzasadnionych". ;)

Kamera i znajomość przepisów i prawa,może się przydać przy odwołaniu od takich decyzji czy skardze,ale dowodu nie uratuje przed zatrzymaniem.Policjanci mają często prawo i przepisy w głębokim poważaniu,albo ich nie znają. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, i mają mieć prawo podejrzenia od tego jest stacja by to sprawdziła za policjanta, nie potrzebuje on profesjonalnego sprzętu może mieć swoje widizimisię i tyle


co lepsze mi napisał jak zabrał, że on nie twierdzi, że jest za głośny ale podejrzewa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, i mają mieć prawo podejrzenia od tego jest stacja by to sprawdziła za policjanta, nie potrzebuje on profesjonalnego sprzętu może mieć swoje widizimisię i tyle

co lepsze mi napisał jak zabrał, że on nie twierdzi, że jest za głośny ale podejrzewa :P

ale za badanie to już Ty będziesz musiał zapłacić  :toobad:  :toobad:  :evil:  :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo jesteś pewny jak na nikły poziom swojej wiedzy

A Ty z kolei przeceniasz swoją wiedzę, bo faktycznie dowód rej można stracić na podstawie podejrzeń, że jest zbyt głośny (policjant wcale nie musi robic pomiarów).

 

 

co mam zrobic

Wyciszyć na tyle, by przeszedł przegląd. A na przyszłość, jeśli policjant zabierze, to do kilku godzin można przyjechać z karteczką od diagnosty, że pojazd spełnia normy i dowodzik oddają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma przelot na jednym tłumiku ;) i raz zdarzyła mi się kontrola pod pretekstem głośnego wydechu, która zakończyła się małą pogadanką i zachwytem jak to boxer ładnie chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kontrola pod pretekstem głośnego wydechu, która zakończyła się małą pogadanką i zachwytem jak to boxer ładnie chodzi. 
Bo nie trafiłeś na policjanta w spódnicy. Z takimi to bywa różnie, dlatego profilatycznie należy wozić ze sobą jakieś słodkiego szczeniaka, kotka, albo kwiatuszek... 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos z Was w stanie mi wskazac taki tlumik? Policjantka po podejsciu do miejsca zatrzymania zatknela uszy zrobila mine jakby sie zesr*la i zaapelowala o wylaczenie bo ja glowa boli. Widac skutki przyjmowania feministek do milicji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos z Was w stanie mi wskazac taki tlumik? Policjantka po podejsciu do miejsca zatrzymania zatknela uszy zrobila mine jakby sie zesr*la i zaapelowala o wylaczenie bo ja glowa boli. Widac skutki przyjmowania feministek do milicji

Najpierw zmierz sobie na stacji, ile naprawdę decybeli wydobywa się z Twojego obecnego.

Miałem kiedyś wydech, który wydawał się bardzo "głośny" Jak się okazało, mieścił się w normie. Wykonałem specjalnie 3 badania na dwóch różnych stacjach, bo sam nie mogłem uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś wydech, który wydawał się bardzo "głośny" Jak się okazało, mieścił się w normie. Wykonałem specjalnie 3 badania na dwóch różnych stacjach, bo sam nie mogłem uwierzyć.

Alex ale to przecież był seryjny tłumik, to czego się spodziewałeś

 

A co do cichych 3" tłumików to ja w Evo miałem końcowy od MG Motorsport, który był względnie cichy. Robią na zamówienie różne cuda, wystarczy zapytać. Ja u siebie zmieniłem specjalnie z HKS Supper Dragger który na pomiarach miał tyle co startujący odrzutowiec.

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najpierw zmierz sobie na stacji, ile naprawdę decybeli wydobywa się z Twojego obecnego. Miałem kiedyś wydech, który wydawał się bardzo "głośny" Jak się okazało, mieścił się w normie.

Dokładnie tak ! Warto zrobić sobie badanie głośności zgodnie z norma przy użyciu sonometru. Przykładowo mój wydech przy niskich obrotach jest relatywnie cichy. Ryczy dopiero powyżej 3500obr. Pomiar na stacji wykonuje się, o ile dobrze pamiętam, przy 3000obr. (do sprawdzenia). Może się zatem okazać, że po prostu spełnia normę i nic nie trzeba kombinować.

 

Co do policjantek to niestety jedyna nieprzyjemna kontrola jaką miałem w życiu była właśnie z udziałem pani policjantki. Z panami kontrole z reguły przebiegały w spokojnej i pokojowej atmosferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...