Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, NonPhixion napisał:

Ogólnie zastanawiam się nad polityką Lexusa. Wycofali IS-a, a wprowadzili ES-a, który jest tak jakby Camry

IS tańszy od ES a chyba droższy w produkcji - napęd na tył.

I kto tu sprytnie zarabia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jaca68 napisał:

IS tańszy od ES a chyba droższy w produkcji - napęd na tył.

I kto tu sprytnie zarabia? 

Trochę racji masz, że RWD jest droższe w produkcji niż FWD. Szczerze powiem, jeżdżę dosyć dużo, głównie po Śląsku i jak nowe Camry jeszcze czasem trafię to ES-a widziałem może raz i to jeszcze oklejonego, że dealerski...

 

@Tsunetomo i jeszcze jest ten nieszczęsny CT, który od 10 lat wygląda tak samo :-D Hitem jest to, że teraz nówkę w salonie można kupić taniej niż 3-4 letnie auta z rynku wtórnego.

 

... chyba mają dzisiaj parcie na Lexa => https://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/testy/news-lexus-is-to-juz-ostatnia-szansa-by-go-kupic,nId,5100430

 

Rabat zacny z 191k na 140k.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sąsiadka jeździ nową 4 - cała czarna (oczywiście BeeMKa ;)) - powiem Wam, że "ładne cacko" :)... zaraz obok stoi 8 sąsiada i mówiąc szczerze imho BMW robi jedne z najładniejszych samochodów na rynku - sylwetki odpowiedników Mercedesa czy Audi mają gorsze proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Michał Krupa napisał:

Sąsiadka jeździ nową 4 - cała czarna (oczywiście BeeMKa ;)) - powiem Wam, że "ładne cacko" :)... zaraz obok stoi 8 sąsiada i mówiąc szczerze imho BMW robi jedne z najładniejszych samochodów na rynku - sylwetki odpowiedników Mercedesa czy Audi mają gorsze proporcje.


 

Jako miłośnik BMW mogę tylko napisać ze 4ka nie ma żadnego stylistycznego podejścia do C coupé czy A5. 
 

Jest brzydkie i tyle... 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW poszło w jakas nikomu nie zrozumiała stronę. Jak widac do kogoś tam trafiają tym nowym designem ale to chyba margines bo dla większości fanów czy tez przeciwników marki sa po prostu brzydkie. Wiadomo wszystkich nigdy sie nie zadowoli ale ten ten margines to zdecydowanie za mało. W moim skromnym zdaniem ten bóbr jeszcze sie jakos broni w nadwoziu sedan tak jak M3 natomiast coupe czy M4 jest po prostu tragiczne i to nawet nie bóbr jest tu problemem a linia boczna. To auto poza widokiem prosto w tył nie ma ani jednego dobrego kata , jest po prostu tragiczne. Moze to byc najlepsze auto na świecie ale wygla je po prostu dyskwalifikuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 11:44, chojny napisał:


 

Jako miłośnik BMW mogę tylko napisać ze 4ka nie ma żadnego stylistycznego podejścia do C coupé czy A5. 
 

Jest brzydkie i tyle... 

Ładne to jest 911 czy aston martin, ferrari 812 czy nawet nowa toyota supa a te 2-drzwiowe sedany (zwane dumnie coupe) z długimi odwłokami dla mnie osobiscie sa brzydkie, pomijając już ze są kompletnie nie praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@turdziGT a widziałeś je "na żywo"?

Pytam bez złośliwości czy podtekstów, tylko z ciekawości, że tak powiem zawodowej ;)

Znowu obejrzałem to auto i nie jest to oczywiście Aston Martin ale imho trudno je tak jednoznacznie uznać za nieakceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 20:18, GRAF napisał:

Ładne to jest 911 czy aston martin, ferrari 812 czy nawet nowa toyota supa a te 2-drzwiowe sedany (zwane dumnie coupe) z długimi odwłokami dla mnie osobiscie sa brzydkie, pomijając już ze są kompletnie nie praktyczne.

No ciężko porównywać auta projektowane jako stricte sportowe, 2-osobowe z dziwnymi silnikami umieszczonymi w dziwnych miejscach z 2-drzwiową wersją sedana. Do tej pory raczej każda wersja coupé BMW prezentowała się lepiej od odpowiadającego jej 4-drzwiowca. I o to w tym chodzi. W tym obecnym jest, jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zyzol napisał:

Do tej pory raczej każda wersja coupé BMW prezentowała się lepiej od odpowiadającego jej 4-drzwiowca. I o to w tym chodzi. W tym obecnym jest, jak jest

 

Teraz zwykła 3ka z pakietem i większymi kołami wygląda jak milion dolców, do czego kupa 4ka nie ma żadnego podejścia.

 

Obchodziłem 4ke i szukałem kąta, z którego mi się to auto spodoba i... nie znalazłem. 3ka jak nie spojrzysz jest naprawę bardzo ładna, szkoda że ją z tyłu odchudzili w porównaniu do F30, bo F30 miała naprawdę skowyrną dupkę.   :evil2:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię, że M3 jest zdecydowanie ładniejsza od M4, ale nawet w przypadku "trójki" to nie jest to. Poprzedni model M3 F80 totalnie rozłożył mnie na łopatki i po prostu chciałem je mieć, a jedyną przeszkodą wówczas był zbyt cienki portfel :) Dzisiaj nie odczuwam żadnych emocji w związku z nowym modelem, może jedynie ulgę iż nie jest źle jak myślałem że będzie :) Klientem BMW na chwilę obecną raczej nie zostanę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Michał Krupa napisał:

@turdziGT a widziałeś je "na żywo"?

Pytam bez złośliwości czy podtekstów, tylko z ciekawości, że tak powiem zawodowej ;)

Znowu obejrzałem to auto i nie jest to oczywiście Aston Martin ale imho trudno je tak jednoznacznie uznać za nieakceptowalne.

Widzalem na ulicy juz pare razy. Przod mnie sie nie podoba z oczywistych powodów tak jak i linia boczną. Ma po prostu złe proporcje zreszta dokładnie ten sam problem ma seria 8. Jedynie patrząc prosto w tył jest ok. To przynajmniej moje zdanie.

Z samochodami jest troche inaczej niz np z architektura czy sztuka gdzie moza dopatrywać sie głębi i taki czy inny design moze z czegoś wynikać. 

Bryla samochodu ma sie podobać od pierwszego wejrzenia. Jezeli przez chwile masz sie zastanawiać i próbować przekonać sam siebie i  doszukiwać sie elementów na poparcie tego ze jednak cos tam jest ładne to znaczy ze jest to kiepski design.

Edytowane przez turdziGT
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pencilpaul napisał:

Podzielam opinię, że M3 jest zdecydowanie ładniejsza od M4, ale nawet w przypadku "trójki" to nie jest to. Poprzedni model M3 F80 totalnie rozłożył mnie na łopatki i po prostu chciałem je mieć, a jedyną przeszkodą wówczas był zbyt cienki portfel :) Dzisiaj nie odczuwam żadnych emocji w związku z nowym modelem, może jedynie ulgę iż nie jest źle jak myślałem że będzie :) Klientem BMW na chwilę obecną raczej nie zostanę. 

Dokładnie patrzysz na auto i chcesz je mniec.To znaczy ze jest po prostu ładne.

Jest mnóstwo przykładów na pograniczu ktore mimo wszystko działają ale BMW w tym wypadku to wyjątkowo spaprało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...