Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, skwaro napisał(a):

do bagażnika wrzuć worki z cementem

Jak latałem dawno, dawno temu Lado 2105 to zimą żeby mieć lepsza trakcje wozilem worek że zbożem w bagażniku;) Bez tego nawet na zimówkach jakikolwiek podjazd był wyzwaniem. Ale za to jak się nią latalo bokami, poldki mogły się schować :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miki84 napisał(a):

Jak latałem dawno, dawno temu Lado 2105 to zimą żeby mieć lepsza trakcje wozilem worek że zbożem w bagażniku;) Bez tego nawet na zimówkach jakikolwiek podjazd był wyzwaniem. Ale za to jak się nią latalo bokami, poldki mogły się schować :thumbup:

to prawda, w latach 80-tych wszyscy kierowcy o zacięciu sportowym mówili o Ładach 1500 i później 2105/7 że konieczny jest worek cementu w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to szukam następcy STi, tzn już następców było wielu :P teraz przesiadam się z X5M F85 i szukam czegoś podobnego. Ma być SUV.

 

Budżet do 400 000 PLN


Auto na około 3 lata, roczny przebieg 15 000 km. Zależy mi na ładnym bulgocie V8 dobrych osiągach, rozsądnej awaryjności i łatwości późniejszej odsprzedaży.

 

Takie auta rozważam:

 

1/ Porsche Cayenne Turbo / GTS III Generacja
Znalazłem fajny egzemplarz na ceramice 2018 r ale z przebiegiem 140 000 km i teoretycznie roczną gwarancją. Bać się takiego przebiegu, są jakieś słabości?

 

2/ Maserati Levante GTS / Trofeo
Jest GTS do kupienia z małym przebiegiem, 2019 r., ale z USA po niedużej szkodzie, natomiast wiadomo bez gwarancji. Jest to trochę egzotyk, nie wiem jak z awaryjnością, warto się nad nim pochylić? 

 

3/ Range Rover SVR
Jest jeden w budżecie z przebiegiem 80 000 km ale 2016. Znowu trochę egzotyk, nie mam pojęcia jak z awaryjnością.

 

4/ Porsche Macan GTS
Mam na oku egzemplarz z 2021r. z gwarancją i minimalnym przebiegiem. Trochę przymały ale do przełknięcia bo zapewne najlepiej się prowadzi. Na minus tylko V6

 

Jakieś rady, inne pomysły?

Edytowane przez marcinJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcinJ napisał(a):

 

3/ Range Rover SVR
Jest jeden w budżecie z przebiegiem 80 000 km ale 2016. Znowu trochę egzotyk, nie mam pojęcia jak z awaryjnością.

Mam odrobinę starszego Sporta, ale dużo się nie zmieniło w temacie. Podstawa to pełna historia serwisowa bo najmniejszy problem idzie w tysiące złotych. A że elektryki w tym aucie jest naprawę ogrom to ma się co psuć. Szczególnie bym zwrócił uwagę na zawieszenie. Te auta nie trawią wręcz serwisu w niedoświadczonych rękach i wszelkich zamienników, wszystko się mści bardzo szybko. No i do powazniejszych robót trzeba podnosić nadwozie, co kosztuje. Ważne też żeby olej w silniku był wymieniany regularnie co 10kkm a nie jak producent podaje co 20k i w skrzyni co 60kkm nie jak wg producenta wcale. Bo to też się szybko mści i lecą panewki, a remont silnika to 40-50k :) A tak poza tym rewelacyjne auto, które pojedzie wszędzie :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi on przypomina złote czasy tuningu lat 90, gdzie co druga Corsa czy syfik w jajku były w takim kolorze. Koniecznie z toną plastiku i siatexu w zderzakach :)

 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał(a):

Mi on przypomina złote czasy tuningu lat 90, gdzie co druga Corsa czy syfik w jajku były w takim kolorze. Koniecznie z toną plastiku i siatexu w zderzakach :)

 

 

Ostatnio widzę sporo zielonych aut, jakoś wpadają mi w oko ;)

RS3 niestety dla mnie za drogie, ale taką Foką to bym chętnie jeździł

 

test-Ford-Focus-ST-2.3-EcoBoost-facelifting_-1.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcinJ napisał(a):

No dobra to szukam następcy STi, tzn już następców było wielu :P teraz przesiadam się z X5M F85 i szukam czegoś podobnego. Ma być SUV.

 

Budżet do 400 000 PLN


Auto na około 3 lata, roczny przebieg 15 000 km. Zależy mi na ładnym bulgocie V8 dobrych osiągach, rozsądnej awaryjności i łatwości późniejszej odsprzedaży.

 

Takie auta rozważam:

 

1/ Porsche Cayenne Turbo / GTS III Generacja
Znalazłem fajny egzemplarz na ceramice 2018 r ale z przebiegiem 140 000 km i teoretycznie roczną gwarancją. Bać się takiego przebiegu, są jakieś słabości?

 

2/ Maserati Levante GTS / Trofeo
Jest GTS do kupienia z małym przebiegiem, 2019 r., ale z USA po niedużej szkodzie, natomiast wiadomo bez gwarancji. Jest to trochę egzotyk, nie wiem jak z awaryjnością, warto się nad nim pochylić? 

 

3/ Range Rover SVR
Jest jeden w budżecie z przebiegiem 80 000 km ale 2016. Znowu trochę egzotyk, nie mam pojęcia jak z awaryjnością.

 

4/ Porsche Macan GTS
Mam na oku egzemplarz z 2021r. z gwarancją i minimalnym przebiegiem. Trochę przymały ale do przełknięcia bo zapewne najlepiej się prowadzi. Na minus tylko V6

 

Jakieś rady, inne pomysły?

Jaguar F-Pace SVR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 12:12, marcinJ napisał(a):

o dobra to szukam następcy STi, tzn już następców było wielu :P teraz przesiadam się z X5M F85 i szukam czegoś podobnego. Ma być SUV.

 

Budżet do 400 000 PLN


Auto na około 3 lata, roczny przebieg 15 000 km. Zależy mi na ładnym bulgocie V8 dobrych osiągach, rozsądnej awaryjności i łatwości późniejszej odsprzedaży.

 

Takie auta rozważam:

 

1/ Porsche Cayenne Turbo / GTS III Generacja
Znalazłem fajny egzemplarz na ceramice 2018 r ale z przebiegiem 140 000 km i teoretycznie roczną gwarancją. Bać się takiego przebiegu, są jakieś słabości?

 

2/ Maserati Levante GTS / Trofeo
Jest GTS do kupienia z małym przebiegiem, 2019 r., ale z USA po niedużej szkodzie, natomiast wiadomo bez gwarancji. Jest to trochę egzotyk, nie wiem jak z awaryjnością, warto się nad nim pochylić? 

 

3/ Range Rover SVR
Jest jeden w budżecie z przebiegiem 80 000 km ale 2016. Znowu trochę egzotyk, nie mam pojęcia jak z awaryjnością.

 

4/ Porsche Macan GTS
Mam na oku egzemplarz z 2021r. z gwarancją i minimalnym przebiegiem. Trochę przymały ale do przełknięcia bo zapewne najlepiej się prowadzi. Na minus tylko V6

 

Jakieś rady, inne pomysły?

Edytowane 23 godziny temu przez marcinJ

 ja niestety żadnym z powyższych nie jeździłem, ale z ciekawości spytam da się Levante Trofeo w tym budżecie kupić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, eddie_gt4 napisał(a):

 

Ostatnio widzę sporo zielonych aut, jakoś wpadają mi w oko ;)

RS3 niestety dla mnie za drogie, ale taką Foką to bym chętnie jeździł

 

test-Ford-Focus-ST-2.3-EcoBoost-facelifting_-1.jpg

 

Gdzieś pisałem. Zanim znalazłem obk na placyku to zamowiłem Focusa ST tyle że Race Red i kombi. Po dwóch tygodniach od złożenia zamówienia jednak anulowali moje zamówienie. 

Teraz widzę że się pojawiają jakieś pojedyńcze sztuki na stokach. Do produkcji jednak wciąż nie można zamówić. Robią gotowe konfigi. 

 

A myślę że to byłby ciekawy wóz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie ?  wiem, że gusty są różne ale jak Wam się widzą takie srebrne felgi w czerwonym stelvio, fajnie wyglądają?  - kiedyś mi nie leżały, a teraz robie renowacje i czarne mi się znudziły, a te srebrne mnie korcą - poniżej moją na ciemnografitowych .... 

 

image.png.b182b6e76fdcb692e3af86c722e2b59f.pngimage.png.57bf54b4c2a23031cdebeef3dabe77e6.pngimage.thumb.jpeg.9aa503f417e21cb95ac09bac2f462056.jpegimage.thumb.jpeg.4e096a6296de2828b39dc3ba860d5d8e.jpeg

Edytowane przez jaszyn
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaszyn napisał(a):

Co sądzicie ?  wiem, że gusty są różne ale jak Wam się widzą takie srebrne felgi w czerwonym stelvio, fajnie wyglądają?  - kiedyś mi nie leżały, a teraz robie renowacje i czarne mi się znudziły, a te srebrne mnie korcą - poniżej moją na ciemnografitowych .... 

 

image.png.b182b6e76fdcb692e3af86c722e2b59f.pngimage.png.57bf54b4c2a23031cdebeef3dabe77e6.pngimage.thumb.jpeg.9aa503f417e21cb95ac09bac2f462056.jpegimage.thumb.jpeg.4e096a6296de2828b39dc3ba860d5d8e.jpeg

 

Białe? Gunmetal?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaszyn napisał(a):

Co sądzicie ?  wiem, że gusty są różne ale jak Wam się widzą takie srebrne felgi w czerwonym stelvio, fajnie wyglądają?  - kiedyś mi nie leżały, a teraz robie renowacje i czarne mi się znudziły, a te srebrne mnie korcą - poniżej moją na ciemnografitowych .... 

 

 

Ja bym zrobił jeszcze inaczej :)

5hVrTUw0pQgVpksNakMAMsfoe_skkqR3uX9bwH-1VoQ.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...