Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, jaszyn napisał:

Czy w przypadku kolizji ubezpieczyciel nie bedzie robił problemów. z odszkodowaniem ? bo chyba takie opony nie są legalnie dopuszczone ? 

oczywiście że będzie i mam tego pełną świadomość, te opony są nie dozwolone ! 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jaszyn napisał:

Ok, zakazany owoc lepiej smakuje ;)

No taka prawda, dlatego na dojazdówkach w góry gdzie nie ma śniegu czy lodu, jadę jak stary dziadek nie przekraczając nawet 50km/h . Ale jak już wjedziesz w śnieg i lód, to jest taki grip że ciężko uwierzyć, ja się długo musiałem przestawić i zaufać oponie, ale to jest nieprawdopodobne uczucie, trzeba tylko wszystkie systemy wyłączyć, esp, abs. Nie sprawdzając/mierząc oczywiście, ale droga hamowania ze 100-0, na blokach, moim zdaniem jest krótsza jak w lecie na asfalcie. 

Minusem że zmieniam skrzynię biegów częściej jak olej w silniku :biglol:

Edytowane przez carfit
  • Haha 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

No taka prawda, dlatego na dojazdówkach w góry gdzie nie ma śniegu czy lodu, jadę jak stary dziadek nie przekraczając nawet 50km/h . Ale jak już wjedziesz w śnieg i lód, to jest taki grip że ciężko uwierzyć, ja się długo musiałem przestawić i zaufać oponie, ale to jest nieprawdopodobne uczucie, trzeba tylko wszystkie systemy wyłączyć, esp, abs. Nie sprawdzając/mierząc oczywiście, ale droga hamowania ze 100-0, na blokach, moim zdaniem jest krótsza jak w lecie na asfalcie. 

Minusem że zmieniam skrzynię biegów częściej jak olej w silniku :biglol:

Może bym i zmienił na takie ale mnie zniecheca troche ta wymiana skrzyni biegów :lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

A mam takiego niepozornego złoma;) 330KM/500Nm, którym jezdzę tylko w zimie na kolcu, a w lecie przyozdabia plac w firmie :), ale daje tyle frajdy z jazdy w zimie, że wszystkie moje zabawki które miałem i mam sa zwyczajnie słabe :) 

 

IMG_8882.jpg

IMG_8839.jpg

Gdzie takie złomiki dają,  też chcę :) tylko nie wiem czy udzwigne ta skrzynię :biglol:

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FilipeK napisał:

ale skrzynia z wrxa 5mt, że tak pada?:)

to już chyba 4 skrzynia i 2x tylni dyfer, a nie wiem czy zrobiłem z 5 tys. km przez 4 lata :biglol:. Ale ten wóz naprawdę lekko nie ma :mrgreen: ;). Silnik przynajmniej to totalna petarda !!!. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, turdziGT napisał:

Ja p.... utrzymanie droższe niz nowego RS6 :biglol:

nie jest tak najgorzej, ceny używanej to ok 2 tys. 

 

9 minut temu, turdziGT napisał:

Co tam masz pod maska ? 2.0 czy 2.5 ?

2.5 tylko zrobiony od podstaw wg. mojej specyfikacji w celach testowych. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Wole zdecydowanie to i moze byc nawet 2 min. wolniejsze na ringu 

 

Sound ON ! 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczekaj aż wyjdzie 992 GT3 RS a potem jeszcze niech Manthey Racing doda do niego literki MR :)

 

 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 11:57, carfit napisał:

oczywiście że będzie i mam tego pełną świadomość, te opony są nie dozwolone ! 


Halo policja? Proszę przyjechać na forum Subaru :D 

Tak z ciekawości bo zawsze mnie to intrygowało - jak długo takie opony wytrzymują na asfalcie. Można jeździć(pomijając zerową przyczepność) czy niszczą się bardzo szybko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kukson napisał:

A jeździ bądź jeździł ktoś na krótkim kolcu typu nokian hakkapeliitta 8? ciekaw jestem jak to w codziennym użytku się sprawdza.

Nawet zwykła Hakka na drogowym kolcu to niebo a ziemia nawet w porównaniu do nordyckiej konwencjonalnej zimówki ktora to znow jest przepadcia do kontynentalnej zimówki. Kolec z kolei nie działa w innych warunkach gdzie nie ma lodu i zmrożonego śniegu wiec to kompromis.

 

Tymczasem pare zdjęć z weekendu.

 

Screenshot_20210218-134333_Gallery.jpg

Screenshot_20210218-134517_Gallery.jpg

Screenshot_20210218-134434_Gallery.jpg

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turdziGT napisał:

 Kolec z kolei nie działa w innych warunkach gdzie nie ma lodu i zmrożonego śniegu wiec to kompromis.

 

 

 

Głównie o takie warunki chodzi bo zanim dojadę do miasta to trzeba przedostać się po lodzie i zmrożonym śniegu przez ponad 20km w jedną stronę tylko czy jakoś mega nie utrudniają w jeździe po czarnym jak w miasto się wjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, NonPhixion napisał:

Z boxem po torze? Nie chciało Ci się go ściągać czy sprawdzałeś ile wytrzyma? Teoretycznie większość boxów w instrukcji ma info, że do 130km/h powinno się je użytkować...

Nie chciało mnie się ściągać bo w ten weekend w góry jadę zresztą nie jeździliśmy szybciej niż 130 na głównej prostej bo auto nawet nie dało rady się napędzić do tej prędkości bo tak było slisko. Poza tym pomyślałem sobie ze taki kombiak bedzie fajnie wyglądał latając bokami z biksem i faktycznie wzbudzał duże zainteresowanie i dużo uśmiechów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kukson napisał:

Głównie o takie warunki chodzi bo zanim dojadę do miasta to trzeba przedostać się po lodzie i zmrożonym śniegu przez ponad 20km w jedną stronę tylko czy jakoś mega nie utrudniają w jeździe po czarnym jak w miasto się wjedzie.

Na mokrym i suchym asfalcie jest gorsza przyczepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NonPhixion napisał:

Teoretycznie większość boxów w instrukcji ma info, że do 130km/h powinno się je użytkować...

seriooo? :blink:

 

dobrze, że na naszym starym InterPAcku tego nigdzie nie napisali. stare pudło z grubego laminatu kupowane w 94 roku - trzyma sie do dziś a zaliczyło tyle wyjazdów z prędkością ponadnormatywną, że aż dziw, że sie nie urwał. Zwyczajowa przelotowa 180kmh to norma a rekord pyknął lekko ponad 200kmh ale już było mocno głośno. Model tak stary, że google nawet nie odnajduje grafiki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ajax napisał:

Tak z ciekawości bo zawsze mnie to intrygowało - jak długo takie opony wytrzymują na asfalcie. Można jeździć(pomijając zerową przyczepność) czy niszczą się bardzo szybko? 

Jak mam być szczery to nie wiem :) ale nie widać specjalnego zużycia ani wypadania kolców. Fakt że unikam asfaltu jak tylko mogę, albo staram sie jezdzić w koleinach śniegowo/lodowych. Jutro chyba ostatnie jazdy na kolcu, bo śnieg u nas spływa w oczach :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STIFF napisał:

seriooo? :blink:

 

dobrze, że na naszym starym InterPAcku tego nigdzie nie napisali. stare pudło z grubego laminatu kupowane w 94 roku - trzyma sie do dziś a zaliczyło tyle wyjazdów z prędkością ponadnormatywną, że aż dziw, że sie nie urwał. Zwyczajowa przelotowa 180kmh to norma a rekord pyknął lekko ponad 200kmh ale już było mocno głośno. Model tak stary, że google nawet nie odnajduje grafiki

 

No serio :-)

 

Wiem, że thule miało jakiś model, w którym instrukcja pozwalała na prędkość do 160km/h, ale nie wiem czy jeszcze go sprzedają.

 

Poza tym cześć krajów nie pozwala na szybsze podróżowanie z boxem niż 100 km/h np. Austria i Francja.

 

Inna kwestią jest to ile box wytrzyma, bo pewnie i 300km/h można z nim lecieć... Od znajomego wiem, że nawet mała prędkość może zaszkodzić gdy np. suvem wjedziesz do garażu z boxem na dachu to dach później wygląda jak otwarta konserwa, a box na śmietnik :-D Dodam, że kombi z boxem się mieściło hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, turdziGT napisał:

Nie chciało mnie się ściągać bo w ten weekend w góry jadę zresztą nie jeździliśmy szybciej niż 130 na głównej prostej bo auto nawet nie dało rady się napędzić do tej prędkości bo tak było slisko. Poza tym pomyślałem sobie ze taki kombiak bedzie fajnie wyglądał latając bokami z biksem i faktycznie wzbudzał duże zainteresowanie i dużo uśmiechów :)

W Top Gear jeździli z ziomkiem na krześle przymocowanym do dachu. Mozna zatem i z boksem, fantazja nie zna granic :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NonPhixion napisał:

Z boxem po torze? Nie chciało Ci się go ściągać czy sprawdzałeś ile wytrzyma? Teoretycznie większość boxów w instrukcji ma info, że do 130km/h powinno się je użytkować...

a w praktyce rozpędziłem się z thule outbackiem do ponad 200 na autobahnie, i nie było żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...