Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, carfit napisał:

oferta z Polski, niestety mogą tylko zrobić 2% rabatu :( 

 

Bartosz_Salamon_GR_Yaris_2020_11_12_112847.pdf 111 kB · 10 pobrań

 

Ale odpada Ci 3,1% akcyzy, którą musiał byś zapłacić ściągając z Włoch, a która niweluje korzyść z 3% rabatu ich oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, QbaqBA napisał:

 

Ale odpada Ci 3,1% akcyzy, którą musiał byś zapłacić ściągając z Włoch, a która niweluje korzyść z 3% rabatu ich oferty.

Wiem, muszę zobaczyć specyfikacje włoską i końcową cenę , wtedy dokonam wyboru :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, krist napisał:

 

z ciekawości popatrzyłęm na niemiecki konfigurator, z metalikiem i pakietam sportowym kosztuje 37500€, pakiet vip niedostępny, jak we włoszech

a jaki jest VAT w DE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał:

19%, dlatego cały import aut ze stanów przez DE idzie :)

no to rzeczywiście chyba się nie opłaca kupować za granicą 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, carfit napisał:

no to rzeczywiście chyba się nie opłaca kupować za granicą 

 


zawsze jest to tez jakiś bonus przy sprzedaży jak z polskiego salonu. Różnie ludzie patrzą i chyba zawsze możesz jakieś darmowe przeglądy lub akcesoria wynegocjować w pl . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 4mamut napisał:


zawsze jest to tez jakiś bonus przy sprzedaży jak z polskiego salonu. Różnie ludzie patrzą i chyba zawsze możesz jakieś darmowe przeglądy lub akcesoria wynegocjować w pl . 

klamka zapadła zamawiam jutro w Polsce, i biorę rocznik 2021.

rocznik 2020 odbiór 01.02.2021 - 01.03.2021

rocznik 2021 odbiór  01.03.2021 - 30.03.2021

 

  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, carfit napisał:

klamka zapadła zamawiam jutro w Polsce, i biorę rocznik 2021.

rocznik 2020 odbiór 01.02.2021 - 01.03.2021

rocznik 2021 odbiór  01.03.2021 - 30.03.2021

 

Czyli mamy odpowiedź na pytanie postawione w wątku :)

Można zamykać ;)

 

  • Super! 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

klamka zapadła zamawiam jutro w Polsce, i biorę rocznik 2021.

rocznik 2020 odbiór 01.02.2021 - 01.03.2021

rocznik 2021 odbiór  01.03.2021 - 30.03.2021

 


Akurat tego wozu zazdroszczę jak żadnego innego . Super decyzja, jeździłem fiesta ST i naprawdę daje frajdę mimo 2wd . Zima yarisem będziesz miał super mega zabawę . 
A na południu fajnych krętych dróg nie brakuje . 
Jak to ktoś powiedział proste drogi są dla szybkich samochodów kręte dla szybkich kierowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 4mamut napisał:

A na południu fajnych krętych dróg nie brakuje . 

Coś tam pojeżdzę, ale znając mnie to będzie bardziej pod kocem stało :) . Ja RS6 od 16 grudnia 2019 do dziś zrobiłem 2218 km :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

Coś tam pojeżdzę, ale znając mnie to będzie bardziej pod kocem stało :) . Ja RS6 od 16 grudnia 2019 do dziś zrobiłem 2218 km :biglol:


ale jak się przesiądziesz z aygo na yarisa to nawet sąsiedzi się nie zorientują :) 

Pasja do rajdów nie pozwoli go trzymać pod kocem o ile przejazd autostrada odpuścisz to na krętej mokrej kostce czy śniegu trochę go wymłócisz, a ze jest względnie mały tym częściej będziesz się bawił :)

w starym gc8 jak słyszę turbo to jest taki fajny dźwięk ze gaz w podłogę potem te 20 l trochę boli ale banan na gębie jest . 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 4mamut napisał:


ale jak się przesiądziesz z aygo na yarisa to nawet sąsiedzi się nie zorientują :) 

Pasja do rajdów nie pozwoli go trzymać pod kocem o ile przejazd autostrada odpuścisz to na krętej mokrej kostce czy śniegu trochę go wymłócisz, a ze jest względnie mały tym częściej będziesz się bawił :)

w starym gc8 jak słyszę turbo to jest taki fajny dźwięk ze gaz w podłogę potem te 20 l trochę boli ale banan na gębie jest . 

na zimę mam mocnego lanosa z dwoma rodzajami kolców, oby śnieg był :)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4mamut napisał:

Zacząłem szukać ile jest zamówień.  Australia podała ze w pierwszym  dniu było 560 szt 
Ciekawe ile jest w eu czy pl ?

na blogu oficjalnym toyoty napisali jakiś czas temu że na Polskę z 305 sztuk na 2020 sprzedali w ciemno 198 więc nie ma listy kolejkowej. Mnie proponują przy zamówieniu dzisiaj produkcje marzec 21, ale już oddbiór dopiero w czerwcu 21

Edytowane przez krist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://magazynmotomi.pl/2020/07/22/toyota-pokazala-na-filmie-jak-powstaje-gr-yaris/
 
nawet kilka ciekawostek jak fakt ze 200 dodatkowych spawow dla podniesienia sztywność i całkowicie nowa linia montażowa gdzie sporo rzeczy robionych jest ręcznie 

Dlatego zaryzykuje :) zobaczymy jak będzie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, carfit napisał:


Dlatego zaryzykuje :) zobaczymy jak będzie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Radość w dniu odbioru będzie taka jakbyś w 1986 dostal na komunie motorynke  a nie zegarek z melodyjkami :) a niektórzy szczęściarze nawet Wigry 3 wyhaczyli :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna fajna rzeczą jest fakt ze toyota zrobiła ten motor w kwadracie tj średnia tłoka mniej więcej równa się jego skokowi - 87 mm vs 89 mm.

Tak robi audi i zdaje się BMW. 
jak wiecie subaru zrobiło motor nadkwadratowy w którym skok 79mm jest mniejszy niż średnica tłoka 99.5. 
wiele osób uważa ze to jest główna przyczyna awaryjności ej25 względem chociażby ej16 który matematyczne ma najlepszy stosunek skoku do średnicy tłoka. 

 

Wrzucam link z opisem. Kiedyś dzwonił do mnie maniak ze Szczecin i sam budował motory subaru w których przedłużali blok silnika tnąc podłużnice żeby uzyskać kwadrat w silniku. Koleś wiedza bezcenna a ja nie zapisałem jego numeru :( 

https://swiatmotocykli.pl/motocykle/geometria-ukladu-korbowego-magia-kwadratu/#

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wpłacilem zaliczkę , dzięki @krist za wszelkie uwagi i sugestie ! Jednak kupiłem w Polsce . odbiór marzec , produkcja 2021. 

  • Super! 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...