Skocz do zawartości

elektryczny klucz do kol


niebieskiultras

Rekomendowane odpowiedzi

ja oglądając EricTheCarGuy trochę napaliłem się na takie zabawki,

pech chciał że przypadkiem trafiłem na jakąś promocję w markecie i zakupiłem klucz udarowy AEG o taki  

15216.jpg

pierwsza zmiana kół już za mną i do teraz nie miałem już okazji go użyć 

generalnie bardzo fajne narzędzie, ale tylko do zmiany kół nieopłacalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie załączonym przez Chojnego jest taki klucz, jak ja mam i tak samo go używam - poluzować (mam do tego długi i solidny klucz), potem klucz elektryczny i podobnie z powrotem (potem dynamometryczny). Ten elektryczny daje radę sam, ale pierdzi tak długo i głośno, że lepiej ręką.

Ale jednego nie radzę - na filmie jest pokazane wkręcanie śruby prosto z klucza, bez wkręcenia palcami - to nie jest dobry pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat.

Co nieco się wypowiem, bo mam i używam Bosch GDS 18 V-Li HT

 

boschjpg_anprrhs.jpg

 

Odkręca jak i przykręca koła w mgnieniu oka, używam na pojeżdżawkach jak i w garażu - super sprzęt!

Nie trzeba dokręcać ręcznie, lub luzować przed odkręcaniem.

Zapakowany w L-BOXXa zajmuje mało miejsca w bagażniku.


aaa, dodam jeszcze, że bateria wytrzymała już kilkanaście zmian kompletów kół i nadal się trzyma ok (bez ładowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym błędem . i to o dziwo również doświadczonych mechaników, jest stosowanie zbyt cienkiego przewodu

 

na to już nie patrze (w robocie) bo szef całe zycie przerobił w mostostalu. W kazdym razie wszystko działa. Na tym samym kompresorze i przewodach mam porównania:

 

- Mighty Seven, nówka, wali jak wściekły, na 1 pomału odkręca większość kół, na 2 odkręca większość kół, na 3 przy dokręcaniu pewnie ukręci srube :P

-Ingresoll Rand, przechodzone, odkręcaja prawie wszystko, zawieszenia itd, jedynie mają problem z kołami dokręcanymi "poskacz po kluczu zeby mi koło nie odpadło" gdy cisnienie troche opadnie.

- młot z kasto -j.w w poprzednim poście: coś tam puka ale niczego nie odkręca :mellow: moc na max. Może ma jakąś zwężke albo magiczną śrubke ,ale nie mam głowy i czasu sie tym zająć

 

Także odradzam. Wziałem go do roboty własnie zeby był z niego jakiś użytek/ przekonać sie ,że coś mamy z kompresorem/przewodem na garażu....

Nope <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Mighty Seven, 

M7 to Tajwański producent narzędzi pneumatycznych - pierwsza liga

 

-Ingresoll 

 

 

Również bardzo dobre narzędzie 

- młot z kasto -

najczęściej "sieciówki" są tyle wart ile kosztują, chociaż czasami zdarzają się wyjątki

 

I jeszcze jedno

Aby klucz długo był sprawny i silny nie ma przeproś - trzeba smarować  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wspominał, żeby nie kupować pneumata bez dobrego kompresora. W przyszłym roku chcę kupić kompresor do garażu do domowych zastosowań. Myślałem o jakimś Maktek SKY 100 zdaje się zasilany 230V. Wystarczy to do klucza pneumatycznego, jakiegoś pistoletu do malowania i innych podstawowych narzędzi? Czy przewód 1/4" wystarczy czy jednak większy przekrój?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednego nie radzę - na filmie jest pokazane wkręcanie śruby prosto z klucza, bez wkręcenia palcami - to nie jest dobry pomysł...

 

Tak, tak, mój błąd, to były pierwsze zabawy po zakupie. Teraz załapuje zawsze z ręki i wkręcam wkrętarką a dokręcam dynamometrycznym.

 

 

ale tylko do zmiany kół nieopłacalne

 

Jak trzeba w ciągu weekendy zmienić ze 3-4 komplety w ograniczonym czasie to bardzo pomaga no i tryk, tryk, tryk robi ale bez bziii niestety   ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Nie. Akumulatorowy od dziś w ofercie b7388cc6572ab17ff1150f4a83f36677.jpg&key=655a24ad7b8c0fdd9cbbc9c985d07e3c45be0d686b8abb94e2bc4a62e76d9edd

Ile to kosztuje? Mam inny, użyty może 2 razy, ale śruby trzeba popuszczać. Niby nic, a jednak. Rozumiem, że ten odkręca śruby dokręcone kluczem dynamometrycznym bez problemu. Czy tak?

Już znalazłem cenę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o elektrodobra, to ja lubię takiego kolegę z Kanady oglądać o ksywce AVE.

Ten nie testuje ile to śrubek odkręci czy jak grubą deskę przetnie bo wiadomo nawet szajz jak nowy to będzie działał.

Rozbiera od razu na drobne, mówi co z czego zrobione i wylicza co po kolei wysiądzie w maszynce.

Przy okazji jak kto majsterkowny to się może sporo naumieć.

Co ja już elektronarzędzi ponaprawiałem zainspirowany filmikami.. a kiedyś bał bym się dotknąć tylko do serwisu od razu :]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...