Skocz do zawartości

elektryczny klucz do kol


niebieskiultras

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że regulacja momentu to na słuch, w swoim (innym model) mam w instrukcji napisane, że jeden udar to 30Nm, czyli po czterech udarach mam teoretycznie 120Nm i po weryfikacji kluczem dynamometrycznym  praktycznie to zgadza się.

Edytowane przez Licho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie klucz z lidla nie nadaje się do niczego.

Rok temu szukałem klucza i po rozpatrzeniu wartośći użytkowych do ceny kupiłem Ryobi one plus.

W sumie z baterią z alle 5Ah i ładowarką wyszło około 7 stów.

Przy temp -15 na jeziorze spokojnie zmienia koła w 4 autach czyli 8 kompletów kół, zakładanie kolca i  kolejna zmiana na zimówki.

Odkręca śruby półosi bez problemu, po dokręceniu tejże śruby na max na próbę wyszło ponad 200Nm.

Bezprzewodowy_klucz_udarowy_Ryobi_18_V_Li-Ion_One_-212207-358460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, koziolek napisał:

Jak dla mnie klucz z lidla nie nadaje się do niczego.

Rok temu szukałem klucza i po rozpatrzeniu wartośći użytkowych do ceny kupiłem Ryobi one plus.

W sumie z baterią z alle 5Ah i ładowarką wyszło około 7 stów.

Przy temp -15 na jeziorze spokojnie zmienia koła w 4 autach czyli 8 kompletów kół, zakładanie kolca i  kolejna zmiana na zimówki.

Odkręca śruby półosi bez problemu, po dokręceniu tejże śruby na max na próbę wyszło ponad 200Nm.

 

Dzięki za info na temat Ryobi.

Przyglądam się ich narzędziom od dłuższego czasu i właśnie to chciałem kupić.

Teraz już mam pewność, że warto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukaswoj napisał:

Dzięki za info na temat Ryobi.

Przyglądam się ich narzędziom od dłuższego czasu i właśnie to chciałem kupić.

Teraz już mam pewność, że warto :D

Chciałem kupić coś tańszego i cieszę się że tego nie zrobiłem, kupiłem w leroy marlin, mam gwarancję, kluczem robię wszystko co się da i zawsze wożę w bagażniku.

Podczas odkręcania śrub tylnego zawieszenia, tylko leciał dym ze śrub, niestety nie dał rady jednej śrubie, poradziłem dopiero 150 cm rurką.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś odkręcałem śruby ręcznie i teraz wiem, że niezależnie jaki  elektryczny czy pneumatyczny, czy klucz profesjonalny czy tani "z Lidla", to bardzo ułatwia pracę i niezależnie co się ma, nie chce się wracać do ręcznej fizycznej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.09.2018 o 12:28, BladeRunner napisał:

Weź pod uwagę że u mnie była to zapieczona nakrętka.

No i wymiana zajmuje wszystkiego 15-20 minut bez wysiłku emoji6.png

Może głośno ale szybko i wygodnie. Jak kto lubi emoji12.png

 

 

chyba produkcja 2017 musiala byc mocniejsza... jeden upolowal mi tesc z tegorocznej gazetki, ale niestety nic nie odkrecil :( ale to jakos zwrotowa sztuka ostatnia sztuka byla w jego lidlu. wczoraj upolowalem w polsce jeszcze nieruszana sztuke na polce. dla pewnosci podlaczylem aku do ladowania... test... klapa nie byl wstanie odkrecic nakretek. wg instrukcji niby osiaga max moment po 30 secondach, ale po 2 minutach odpuscilem, zeby sie nie spalil przypadkiem. Takze dzis druga sztuke oddaje do sklepu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na podstawie wielce satysfakcjonujacego uzytkowania mniej pokaznych kluczy DeWalt pozwolilem sobie na zakup TEGO klucza do kol - bede wymienial kola w 3 autach - zobaczymy jak sie spisze... Recznie daloby rade ale tym cackiem bedzie szybciej i lzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na początku marca byłem w serwisie Subaru (planowy przegląd m. in wymiana płynu hamulcowego) i po 20 dniach przyszedł czas na zmianę kół na letnie i okazało się, że serwis jedną nakrętkę wkręcił krzywo niezgodnie z gwintem. Po odkręceniu 4 śrub, koło na tej jednej szpilce było luźne, czyli jeździłem na 4 dokręconych  śrubach. Próba odkręcenia piątej nakrętki kluczem udarowym na 230V 400NM nic nie dała, terkotka w miejscu, żadnego postępu odkręcania. Próba ręczna siłowa też bez efektu, klucz krzyżakowy do kół wyginał się i bałem się, że on mi strzeli. To wyciągnąłem moje najpotężniejsze działo, czyli klucz na 12V zakupiony w Netto, który do tej pory z każdą śrubą sobie dał radę. Miałem nadzieję że klucz odkręci nakrętkę bo odpuściło z 5mm licząc po obwodzie, ale po ok 20sek urwało szpilkę.

Zrobiłem fotki wysłałem do serwisu i... serwis przyjechał do mnie 100km w jedną stronę i wymienił na miejscu szpilkę w ramach reklamacji :).

Na czym polega niezwykłość klucza z Netto na 12V, że nie ma on częstej terkotki, on rozpędza masę bezwładności przez ok 1-2sek i dopiero wyzwalany jest udar. Niezwykłość polega na tym, że nie zawsze po 1-2 sek wyzwalany jest udar, często rozpędzanie masy przedłuża się do 3 - 4 sekund, czyli masa bezwładności wzrasta do większych obrotów i jak wtedy wyzwoli się udar, to jak na moim przykładzie, jak śruba nie puściła to szpilka nie wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...