Skocz do zawartości

elektryczny klucz do kol


niebieskiultras

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie klucze elektryczne (odpowiednik pneumata) sa coś warte ? Taki klucz głównie potrzebny mi do odkręcenia zawiasu czy półosi.

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa do kół. Oba tanie. Zasilany z gniazda zapalniczki jest nic nie wart. Akumulatorowy Einhell 18V przyspiesza wymianę kół, ale moje chude ramię daje większy moment - tyle że prądem szybciej idzie.

 

Tylko, że to taniocha. Jeśli narzędzia z bateriami litowo jonowymi są o tyle lepsze, co droższe, to jest nadzieja. Na tanie jednak nie licz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie ustrojstwo bez aku na kabel ? Niby maja max moment(wg producenta) do 700nm

 

Albo takie pneumaty np z castoramy za 200-300zl sa cos warte ?

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojciec kupił elektryczny na kabel, nie podam Ci marki ,ale jakaś średnia półka. Ukręciłem w Mikrze szpilke :wacko:

 

jak w robocie kręce pneumatem, to jakiś taki jest "miękciejszy", tym elektrycznym mam wrażenie ,że nie wiesz kiedy śruba sie ukręca.

ale siłe ma, nawet bym powiedział że mocniejszy niż mój przechodzony Ingresoll na warsztacie...

edit: nie kupuj pneumatów na luft jak nie masz dobrego kompressora. Młot też musi być jakiś lepszy. Własnie dlatego ojciec kupił elektrycznego ,bo powietrzny miał za małe ciśnienie. Z tego co widze w robocie mamy 8bar ,a jak spada do 6 to już ciężko koła odkręcić...

a młot z Castoramy odkręca tylko gdy kompresor kończy nabijać, gdy spadnie poniżej 8 bar jest bezużyteczny <_<

 

Druga sprawa czy mówisz o grzechotce pneumatycznej czy o "młocie" do kół (i innych śrub też, ale Ciiicho :P )

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Albo takie pneumaty np z castoramy za 200-300zl sa cos warte ?

 

śrubę trzeba popuścić ręcznie i dokręcić również. Samo wkręcanie i wykręcanie będzie szybsze niż ręczne :)

W moim subaru juz 2grzechotki i jeden klucz połamałem przy odkręcaniu ręcznie. Musialbym chyba kupic grzechotkę 1cal by cokolwiek odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie ustrojstwo bez aku na kabel ? Niby maja max moment(wg producenta) do 700nm

 

Używanie w warsztacie samochodowym narzędzi pneumatycznych jest dużo bezpieczniejsze

Skutki przerwania, naderwania przewodu elektrycznego to jednak inna bajka niż powietrznego  ;)

Albo takie pneumaty np z castoramy za 200-300zl sa cos warte ?

tyle ile kosztują tyle są warte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga sprawa czy mówisz o grzechotce pneumatycznej czy o "młocie" do kół (i innych śrub też, ale Ciiicho :P )

"młot" mi potrzebny :P ale nie taki jak do tira . Wystarczy mi do 1000nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

. Własnie dlatego ojciec kupił elektrycznego ,bo powietrzny miał za małe ciśnienie. Z tego co widze w robocie mamy 8bar ,a jak spada do 6 to już ciężko koła odkręcić...

 

a młot z Castoramy odkręca tylko gdy kompresor kończy nabijać, gdy spadnie poniżej 8 bar jest bezużyteczny <_<

Podstawowym błędem . i to o dziwo również doświadczonych mechaników, jest stosowanie zbyt cienkiego przewodu

Pneumat potrzebuje powietrza ok 200-300 l/min, jak widzę wężyk podłączony pod kompresor 500 L to już wiem co mi będzie chłop gadał

Panie słaby ten klucz  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A takie ustrojstwo bez aku na kabel ? Niby maja max moment(wg producenta) do 700nm

 

Używanie w warsztacie samochodowym narzędzi pneumatycznych jest dużo bezpieczniejsze

Skutki przerwania, naderwania przewodu elektrycznego to jednak inna bajka niż powietrznego ;)

Wiem cos o tym ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@niebieskiultras, moja rada jest taka

Jeżeli masz możliwość(miejsce) to olej temat aku

Zestaw kompresor 50/100 L + dobry klucz (oczywiście mogę Ci taki sprzedać :D ) i będziesz robił robotę

Miejsce mam problemem sa fundusze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu, w ramach eksperymentu, zakupiłem taki klucz udarowy na kablu w Juli. Kosztował coś ok 100-150zł i dla mnie to świetna rzecz. O ile ze względu na obawę o stan gwintów przykręcam nakrętki ręcznie, o tyle do odkręcania kół czy elementów hamulcowych jest mega. Zdarzało się, że zdejmując zaciski kombinowałem niemiłosiernie (brak podnośnika) z młotkiem, rurą etc, a i tak kończyło się na bluzgach, poobracanych łbach śrub i krwi. Dziś to samo robię w moment i bez problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego ? :D

http://allegro.pl/klucz-do-kol-32-33-przekladniowy-4000nm-1-64-i6459750642.html?bi_s=ads&bi_m=p2,3&bi_c=172722


Ja swego czasu, w ramach eksperymentu, zakupiłem taki klucz udarowy na kablu w Juli. Kosztował coś ok 100-150zł i dla mnie to świetna rzecz. O ile ze względu na obawę o stan gwintów przykręcam nakrętki ręcznie, o tyle do odkręcania kół czy elementów hamulcowych jest mega. Zdarzało się, że zdejmując zaciski kombinowałem niemiłosiernie (brak podnośnika) z młotkiem, rurą etc, a i tak kończyło się na bluzgach, poobracanych łbach śrub i krwi. Dziś to samo robię w moment i bez problemów.

właśnie mi zależy na tym by ułatwić sobie pracę bo naprawdę czasem nerwy mam takie przez te stare śruby że mam ochotę pociąć wszystko diaksem albo palnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@niebieskiultras, moja rada jest taka

Jeżeli masz możliwość(miejsce) to olej temat aku

Zestaw kompresor 50/100 L + dobry klucz (oczywiście mogę Ci taki sprzedać :D ) i będziesz robił robotę

@szamot

Czy ja dobrze zrozumialem ,ze prowadzisz dzialalnosc polegajaca na sprzedazy kluczy ? Daj jakies Pw z oferta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@@niebieskiultras, moja rada jest taka

Jeżeli masz możliwość(miejsce) to olej temat aku

Zestaw kompresor 50/100 L + dobry klucz (oczywiście mogę Ci taki sprzedać :D ) i będziesz robił robotę

@szamot

Czy ja dobrze zrozumialem ,ze prowadzisz dzialalnosc polegajaca na sprzedazy kluczy ? Daj jakies Pw z oferta :)

 

właśnie podrzuć coś na PW w końcu 10 nie długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

ale to jest klucz do odkręcania nakrętek w ciężarówkach ;) , do subaru się nie nadaje

 

Ja mam klucz udarowy akumulatorowy Einhell

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/wkretarka-einhell-udarowa-klucz-buss-18-bavaria-i5556171750.html

 

Przyspiesza odkręcanie i przykręcanie , trzeba poluzować i dokręcać ręcznie


Tu masz nawet temat , kilka osób kupiło i poleca

 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/57388-jaki-klucz-elektryczny-do-kol/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale to jest klucz do odkręcania nakrętek w ciężarówkach ;) , do subaru się nie nadaje

 

 

Wiem

Akurat u mnie nie raz używałem klucza i przedłużki 3m by cokolwiek ruszyć. ;)

No raczej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat potrzebuje klucz nie tylko do kół ale np do odkręcenia półosi czy wahaczy. Cos co ma siłę bo jak widzę jak te einhele pracują to jest fajne ale tylko do odkrecania i przykręcania kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po taniości to tylko aby szybciej śrubkami kręcić, mocy w tym nie ma, jest tylko wygoda i to taka po części  ;)

 

Ten klucz bardzo mi przyspiesza wymianę kół ale i tak zawsze odkręcam wstępnie i dokręcam kluczem ręcznym, dynamometrycznym. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...