Skocz do zawartości

Gdzie zabieracie swoje Subaru ?


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zabrałem swojego Subi ( wątek tu:) 

do.. Londynu. A konkretnie do Windsoru.

 

W związku z chwilową zmianą pracy i przenosinami na kilka miesięcy do Anglii z całą rodziną (żona + trójka maluchów), spakowałem się po dach do mojego Outbacka i ruszyłem samotnie w podróż do UK. Trasę rozplanowałem na 2 dni, z noclegiem w A40 Romantic Hoteliving (https://www.booking.com/hotel/de/luxuslocation.pl.html). 

 

Podróż minęła zaskakująco płynnie (bez marudzących brzdąców z tyłu, a jedynie z podcastami/audiobookami w słuchawkach). Jazda po drugiej stronie drogi w UK wymagała chwili przyzwyczajenia, ale obecnie (po miesiącu) już wchodzę w automatyzm. Nikt nie trąbił, nie migał światłami.

 

Parę tipów dla planujących jechać do Anglii:

 

  1.  Kup bilet na prom wcześniej żeby oszczędzić (nawet 30-60 PLN). Ja kupiłem na trasę Dunkierka - Dover, można też płynąć z Calais, ale mi się nie spieszyło więc wybrałem odrobinę dłuższą trasę - około 1,5-2h łącznie z wjazdem/wyjazdem z promu.
  2. Przestaw światła (w UK światła oświetlają bardziej lewe pobocze - u nas w PL prawe). Trzeba więc przestawić reflektory, jeśli jest taka opcja, a jeśli nie to kupić specjalne naklejki - można je kupić na promie za 8 funtów.
  3. Może trywialne, ale z początku wymaga przyzwyczajenia - ograniczenia są w milach więc przeliczaj (dodawaj 30% do wartości i będzie ok). 
  4. Uważaj na radary - ich sieć jest naprawdę gęsto usiadana w UK. 
  5. Jeśli jedziesz na LPG sprawdź wcześniej gdzie są stacje na trasie. Jest ich dość mało (osobiście jeżdzę ok 15 km na stacje któa ma LPG). Dodatkowo pamiętaj o innej końcówce, która stosowana jest w UK. Możesz ją kupić na stacjach beznyznowych w Dover.

 

Klify w Dover zza szyby promu:

IMG_5391.thumb.JPG.843ea31f0c9f2b4b1efd465e770c5f37.JPG

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima nie chce przyjść do nas więc całą rodzinka postanowiliśmy poszukać jej gdzie indziej. Bieszczady, dolina potoku Rabe, okolice bazy studenckiej i prawie Przełęcz Żebrak. Prawie, bo podjazd się nie udał. Śliski lód przysypany świeżym śniegiem w połączeniu ze sporym podjazdem pokonał Forestera na wielosezonowych oponach :) Tak na prawdę mało kto by tam wjechał. Zima odnaleziona, sanki odkurzone. Zaliczyliśmy nawet małą zamieć śnieżną. Jedno z moich ulubionych miejsc w Bieszczadach i jedna z największych ,,zielonych plam'' na mapie Bieszczad.

IMGP6494.JPG

IMGP6503.JPG

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Juras K napisał:

Szczyt Cieńków położony  w Beskidzie Śląskim w Wiśle -720 mnpm,. tylko dwie subary tam dojechały przez cały dzień ( żona szła od połowy podjazdu z buta bo się bała)

20200106_103242.jpg

No - podjazd od str. Malinki jest dooobry :biglol:

Dobre zimowki? Kolec? 

Da się jeszcze od straży pożarnej Czarne ale wyższe zawieszenie konieczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Bunkrów nie ma ale też jest zajebiście :D 

Zalew Jeziorsko.

Tama.

 

Kiedyś tam przez przypadek zabłądziłem jak mi się zachciało trasy turystyczno-krajoznawczej do Wrocławia, finalnie wylądowaliśmy w jakiejś wiosce bez zasięgu telefonów i skończyła nam się droga. Aż musiałem odkopać ze schowka nawigację Garmina, którą jeszcze wtedy woziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taka przygoda:

Jestem nad morzem, uroczystości zaślubin Polski z Morzem - 100 rocznica,  więc się wybraliśmy Foresterem do Władysławowa by w tym uczestniczyć - przejazd Generała Hallera przez miasto, dalej na plażę, gdzie była podstawiona łódź, towarzyszył temu wynajęty Nissan Patrol, który miał nagłośnienie i na przyczepie agregat. Niestety wjechał na plażę i się... zakopał. Ktoś z tłumu krzyczy SUBARU dałoby radę:D Ja akurat swojego leśnika zostawiłem nieopodal na parkingu...

Syn tymczasem się nie zastanawiał i pomógł wyciągać giganta:D

 

20200211_105117.thumb.jpg.340898f8de548856eb4e2629d04782aa.jpg20200211_105455(0).thumb.jpg.d6eb4287d9f8c30b5d280811d7435fbf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W czwartek i piątek zabrałem lanosa do stolicy bo jeszcze tam nie był a ja byłem ostatni raz trzydzieści lat temu. W parku w Łazienkach wiewiórka chciała mi zakosić klucze od auta.

20200228_121420.jpg

Edytowane przez Juras K
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michen napisał:

Namiastka off-road'u dla Bloba, kolega z Nivy prowadził wycieczkę po mazowieckich bezdrożach i dziwił jak Subaru z takim przeswitem daje rade :p

 

Ogólnie jest tak, że Subaru jedzie póki nie zawiśnie. Póki nie trafisz na górkę z gliną :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...