Skocz do zawartości

Forester xt a inne suvy ...


Jakub Czaplewski

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nikogo nie chce obrazić bo to nie w moim stylu :) Sorki jak tak to odebrałeś. Raczej było to porównanie mocy XT do takiej rav 4 czy Hondy. Bo niektórzy się rozpływali :)

 

to jak porównać Forestera 2.0NA CVT do FXT przepaść i tyle 

 

 

Jak już to porównywać w Hybrydą już lepiej dla Toyoty, ale i tak XT lepszy w osiągach. 

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I proszę nie mówmy doloz 50 i będziesz miał lepsze auto. Bo jak dołożę 50 to mogę dołożyć i 30 i wyjdzie jeszcze lepsze

 

Wszystko zalezy od twojego budzetu.

mając 70k pln mozesz kupic dustera, dokładajac 30 możesz kupic XV'a, dokładając 50 możesz kupic XT'ka, a dokładając kolejne $$ mozesz kupic jeszcze cos innego. Jezeli masz budzet do 150 to jest to najlepszy wybór(cena/osiagi/jakosc/naped) natomiast  jeżeli masz budzet nieograniczony to zapewne na rynku są auta lepsze.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I proszę nie mówmy doloz 50 i będziesz miał lepsze auto. Bo jak dołożę 50 to mogę dołożyć i 30 i wyjdzie jeszcze lepsze

 

Wszystko zalezy od twojego budzetu.

mając 70k pln mozesz kupic dustera, dokładajac 30 możesz kupic XV'a, dokładając 50 możesz kupic XT'ka, a dokładając kolejne $$ mozesz kupic jeszcze cos innego. Jezeli masz budzet do 150 to jest to najlepszy wybór(cena/osiagi/jakosc/naped) natomiast  jeżeli masz budzet nieograniczony to zapewne na rynku są auta lepsze.

 

 

możesz też kupić starszego Forka np. 2.5  albo XT za znacząco mniej jak jak wspomniane 70 k + kolejne +++ i tez to będzie bardzo dobre auto, dające wiele radości a to co zostanie to ...

 

 

... zostanie  ;)

 

sorry, taka dygresja jako alternatywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli w gre wchodzą auta uzywane to za cene nowego XT można kupic coś bardzo fajnego , szybkiego, komfortowego itp itd.np.(pierwsze lepsze z alledrogo):

http://otomoto.pl/oferta/bmw-x5-m-555-km-pelne-wyposazenie-f-vat-23-aso-ID6ytso5.html

Natomiast jezeli chodzi o auta nowe to do 150k pln XT konkurencji nie ma i tak naprawdę wszystko zależy od budżetu :)

IMO dla mnie to trochę dziwne utwierdzanie się w przekonaniu m.in przez forum internetowe czy zakupione auto jest/było dobrym wyborem. Albo uważasz ze jest/było i polecasz albo uważasz że nie - nie ma nic po srodku...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jakiś tam domniemany pseudo autorytet samochodowy w najbliższym otoczeniu, namówiłem na różne Subaru turbo już chyba ze 20 znajomych/rodzinę, z czego chyba już z 5 na FXT.

Wszyscy zawsze byli zadowoleni, poza jednym, ale ten to akurat zawsze ze wszystkiego niezadowolony, więc można powiedzieć, że w sumie to też był na swój sposób zadowolony.

 

Ulubiona histora, to jak ze 2 lata temu znajomi przyjechali Mazdą 6 kombi w topowej wersji prosto z salonu. Była piękna.2.5 benzyna, automat.

Kolega zażądał przejażdżki LGT. Oponowałem dla jego dobra, ale się upierał.

Mazda przestała się podobać.

Po 2 dniach Mazdę na szczęście ukradziono (taki warszawski zwyczaj z Mazdami).

Po 7 dniach znajomi kupili FXT i uradowani do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo chyba nikt nie śmie porównać xt 240 konnego do takiego gowna wolnossacego, które ma 150 koni.

 

...że niby chcesz obrazić wszystkich co jeżdżą wolnossakami...? Będę w Gdańsku takim gównem w przyszły weekend, możemy się sprawdzić ... A motto życiowe brzmi - nieważne ile masz KW w dowodzie rejestracyjnym, tylko jak jeździsz :)

 

To jak txt o tym że długość nie ma znaczenia :) Możesz ze 150 konikami być lepszy na zakrętach, ale prosta to łży w oczach :)

Edytowane przez Arq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fotelach już bylo, a jak ocenianie nagłośnienie od Harman Kardon. Bo szczerze to nie zwróciłem na to jakies wielkiej uwagi :)

Ogólnie to nie uważam samochodu za miejsce najwłaściwsze do słuchania muzyki. Mnie ten system, ani nie zachwyca, ani mi nie przeszkadza. Jest OK. I jest lepszy niż ten drugi system niebędący HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dziś takie porównanie: stanąłem na światłach obok nissana pickupa. Wielki grzmot na AT-kach. Mój pas kończył się jakieś 200 m dalej - co tam, zielone, gaz i ... kupa (fakt, ruszyłem na pierwszych metrach łagodnie) Pickup miał znaczek 5.6. Sprawdziłem potem w necie - robi 60 mil w 6.9s. Jak ktoś chce być szybki na prostej, to interesująca alternatywa :) Titan 5.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fotelach już bylo, a jak ocenianie nagłośnienie od Harman Kardon. Bo szczerze to nie zwróciłem na to jakies wielkiej uwagi :)

Gra całkiem nieźle. Wg mnie tro he brakuje subwoofera. Zobaczymy jak to będzie wyglądało jak głośniki się wygrzeją. Narazie jestem zadowolony. Słyszałem już lepsze systemy ale w moich autach do tej pory lepszego systemu nie miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do b52 ? A dlaczego to miejsce nie jest do słuchania muzyki ? Hak jedziesz w trasę to mam gadać do siebie ? Czy w niebo się Gapić, kierowanie i słuchanie muzyki chyba nie trudno połączyć :)

Możesz sobie robić, co Ci się podoba, jak jadę w trasę ;).

 

A serio mówiąc zdaje się, że nie napisałem, że to miejsce nienadające się do słuchania muzyki, tylko że moim zdaniem do tego nienajwłaściwsze? Ogólnie oczywiście co, kto lubi, a dla mnie nienajwłaściwsze bo wolę pokój w domu, fotel i parę innych gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali to co kupił. :) Dla mnie auta ze zbioru Subaru, Honda, Hyundai, Toyota, itp. są mnie więcej równoważne. Największe "wow!" po jeździe testowej oczywiście powoduje Subaru bo konkurencja nie oferuje podobnej mocy.  Potem jednak przychodzi refleksja czy moc to wszystko ?

Jeżdżę dużo i na zdecydowanej większości tras ruch jest tak duży, że czy masz 240 czy 500KM pod maską wiele nie zmieni. Na autostradzie to 2.0 N/A też rozpędzi się do sensownej prędkości - 200km/h nie wiem czy pojedzie ale XTekiem też strach tyle jechać (Carfit wyjaśnił dlaczego w wątku autostradowym). W górach w zimę nie widuję zakopanych CRVek więc napęd aż taki zły nie jest - poza tym w większości obszarów łańcuchy są obowiązkowe więc FWD/RDW też da radę. CRVka ma jak dla mnie lepiej wykończone wnętrze w wersji executive, fajny patent z niesymetrycznymi mocowaniami ISOFIX oraz z silnikiem 1.8 można zapomnieć o problemach. 

Hybryda Toyoty ? Dlaczego nie. Codzienne dojazdy do pracy w ruchu miejsko/podmiejskim to idealne środowisko dla hybrydy.

Hyundai z dieselem ? Kiedyś myślałem "szmelc", ale auta te już sporo km natłukły więc diesel Koreańców daje radę.

Do tego dochodzi rynek auto używanych - u nas dość kiepski, ale w DE bardzo mocny. Cena nowego FXT na poziomie 43k EURO powoduje myślenie, czy warto dać tyle za pachnące nówką auto czy jednak za 10k mniej kupić używane X3 z masakrycznie fajnym silnikiem 3.0d i dwuletnią gwarancją BMW a za pozostałe 10k jakiegoś buga STI do zabawy.

 

Podziwiam osoby dla których kwestia wyboru auta jest czarno-biało (jest Subaru a reszta to gó...a). Ja dostrzegam wiele obszarów szarości :)

Edytowane przez RoadRunner
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie to 2.0 N/A też rozpędzi się do sensownej prędkości - 200km/h nie wiem czy pojedzie ale XTekiem też strach tyle jechać (Carfit wyjaśnił dlaczego w wątku autostradowym).

 

 

Jakiś namiar na wątek autostradowy? :D Szukajka nic nie zwróciła sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, co kto lubi przecież :).

Z drugiej strony nie ma się co dziwić, że Subaru na swoim własnym Forum cieszy się dużą sympatią, a inne auta trochę mniejszą ;)

 

Skody nic nie przebije, nawet na tym Forum  ;):P

 

 

p.s. u nas przed zakupem FXT z "innych SUV'ow" jako opcja byla rozpatrywana Mazda CX5 2.5, inne odpadly w przedbiegach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...