Skocz do zawartości

Pora na subaru


sikosimazo

Rekomendowane odpowiedzi

Całokształt wskazuje mimo wszystko na silniki 2.0 SOHC, które wbrew pozorom dają sobie całkiem nieźle radę w ruchu zarówno ulicznym jak i trasie.

 

Szczerze mówiąc jeżdżąc po mieście Almerą 1.4 z 98r. spalalem 8.5-9l/100km. Legacy 2.0 z 94r spalam ok. 10-10.5l. Czy nowsze silniki pozwolą zejść ze spalaniem? Pewnie tak.

Chcesz walczyć o każdą dziesiąta litra? Weź Skodę i mówię to bez przekąsu.

 

Mimo wszystko Subaru też dramatycznie dużo nie spali, bo fizyka obowiązuje wszystkich, dodatkowo te auta lubią dużą płynność jazdy, pasuje to imho do charakterystyki serii - zarówno silnik jak i zawieszenie czy też słynne "za małe" hamulce.

 

Z racji na pancerność tych konstrukcji zakładam, że bez katowania i pilnując terminów to tylko koszty eksploatacji, ale inni Forumowicze mogą mieć mniej miłe doświadczenia (UPG anyone?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to musi być Impreza? Jest jeszcze Outback/ Legacy :) 

Generalnie z tego co piszesz wnioskuję, że powinieneś wybrać coś bez turbo, żeby jako tako jechało to 2.0 albo 2,5. Silniki SOHC są chyba najmniej kosztowne jeśli chodzi o serwis. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 24k to może poszukaj hawka z silnikiem 160KM? Na pewno będzie tańszy w eksploatacji niż turbo. Wprawdzie regulacja zaworów do tanich nie należy, ale robi się ją co 100kkm na benzynie lub 50kkm na gazie. Jak szukasz najtańszej opcji to chyba zostaje 2.0 SOHC, miałem buga z takim silnikiem i mogę polecić, naprawdę fajne autko, może nie demon prędkości, ale dobrze mi się nim jeździło. Tyle, że swoje musi spalić, ale gaz dla tego silnika to nie problem, chyba że jesteś jednym z tych co twierdzą, że gaz tylko do zapalniczek ;)

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan, niepaliwożerny, do 24 tysi i ok.2006r?

No to w sumie wybór nie jest duzy,czyli hawk sedan ,nie? ;)

Na bank nie moze być kombi? Że nie wspomne o np.Forku II czy Legacy IV (wygląd prawie jak Hawk ;) ?

A i autka bez turbo ( z turbo też ,nie jesden na forum smiga) spokojnie tolerują gaz więc jak zapadnie taka decyzja to bez problemów bedziesz miał.

 

Czyli cosik takiego,nie?

http://otomoto.pl/oferta/subaru-impreza-170-ps-kubelki-alufelgi-4x4-zadbany-ID6yuU6p.html

 

Ten czarny z linka fajny ,ale skąd 190KM? W ogłoszeniu prawie zero info .

 

 

 

Zawsze mnie rozwala jak forumowicz interesuje się wolnym ssakiem i poda hasło "bierz wrx" :(

WRX fajny ,ale to nie forumowicze serwisują,tankuja itd ;)

A sam hawk z tymi 160KM to juz nie zamulacz i idzie sprawnie tym pojechać ;)

Szkoda,ze w GC/GF nie było takiej "przejsciówki",bo juz nie 116/125KM ,ale jeszcze nie droższe w utrzymaniu GT :(

Edytowane przez hemi112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz mam i w hondzie więc wpadnie pewnie i tu. Ogólnie to marzeniem jest wrx sti Hawk ale to zbyt wielkie koszta więc tak jak z honda tak z subaru wystylizuje się

Honda hondzie nie równa tak samo i z subaru .

Do hondy V tec gaz jest kazirodztwem , w subaru turbo to samo .

Jak gaz to tylko n/a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę honda Civic VII sport co Ty wiesz o braku miejsca, żarcik Hehe od niej każdy będzie większy

Ja jężdzę EP3 Type R i jak dla Nas trójki jest to jak najbardziej auto rodzinne , mogę powiedzieć że nawet lepsze jak forester.

Przestrzeń załadunkowa i to jak mały siedzi w foteliku.

Nawet wyciaganie fotelika i przypinanie go , czy wsadzanie dziecka do fotelika w EP3 to czysta przyjemność .

Wchodzisz do środka cały i masz pole manewru. W foresterze muszę się napocić.

To samo jak mały siedzi już w foteliku moja żona robi mu przestrzeń na nogi w Forku zapomnij siedzi jak wklejona do kokpitu, natomiast w hondzie mały macha nogami a żona ma luz miedzy kolanami :)

Ps.jak dla Ciebie małe jest EP kup 8 generacji hondę , w subaru przestrzeni nie zaznasz .Do tego tańszy w eksplatacji, ładniejszy i szybszy . 

I duuużo mniej pali :)

Chyba że Outback.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co wynika ,to uparła sie wizualnie na hawka sedana,ta?

Bo jak inne wersje nie wchodzą w grę to chyba wsio jasne, tym bardziej,że jest pisane iz wizualnie będzie robione na wrx/sti  ;)

A to chyba nawet Moniss ma takie coś co zwie sie bodajze fiołek ,czyli hawk n/a na STI zrobione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...