Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem OEMowe felgi z et48 i kółka się schowały. Wcześniejsze alutec miały et40 i bardzo fajnie kółka stały z nadwoziem. Z tego co widzę po ofercie, to w większości są dystanse: 5, 10mm. Myślę, żeby założyć te 5mm i moje pytanie, czy jest ktoś, kto ma takie dystanse, czy trzeba było zmieniać szpilki? Podejrzewam, że do tego jeszcze przyda się pierścienie centrujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, koziolek napisał:

Cofnąć delikatnie kluczyk w pozycję zapłon.

Dzięki, sprawdzę przy następnej okazji. Znasz jakieś wyjaśnienie teoretyczne tego zjawiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Założyłem OEMowe felgi z et48 i kółka się schowały. Wcześniejsze alutec miały et40 i bardzo fajnie kółka stały z nadwoziem. Z tego co widzę po ofercie, to w większości są dystanse: 5, 10mm. Myślę, żeby założyć te 5mm i moje pytanie, czy jest ktoś, kto ma takie dystanse, czy trzeba było zmieniać szpilki? Podejrzewam, że do tego jeszcze przyda się pierścienie centrujące :)

Jak kupować dystans to najlepiej z kołnierzem na piastę - taki centrujące pierścień na dystansie;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, aplam13 napisał:

Jak kupować dystans to najlepiej z kołnierzem na piastę - taki centrujące pierścień na dystansie;)

Najlepiej by było 56,1, ale tak jak się rozglądam to trochę kiepsko jest :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam - może się komuś przyda.

 

Pomogła wymiana aparatu na Samsunga A12. Wszystko działa perfekcyjnie (jeśli tak można nazwać urządzenie w samochodzie).

Decyzję poprzedziła konsultacja z serwisem Redmi (przysłać, zobaczymy, termin gwarancyjny 14 dni, itd. itp.), serwisem Samsunga (nie mamy takich zgłoszeń, w razie kłopotów serwisant połączy się za zgodą klienta z telefonem i zdalnie rozwiąże problem) oraz dwujęzyczne poszukiwania w Internecie. Na hasła związane ze zrywaniem połączenia bluetooth przez Redmi odzew był duży i dotyczył także innych urządzeń, zaś w przypadku Samsunga - zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestały mi działać kierunkowskazy. Awaryjne działają, przy zamku centralnym też mrugają. Przekaźnik padł, czy bardziej coś w manetce? Forek SG polift. 
Przekaźnik pod kierownicą z prawej strony.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Rozwiązanie okazało się jednak dużo prostsze.. Poszedł bezpiecznik od kierunków w komorze silnika.. 30gr później i wszystko działa :) Następnym razem zacznę od tego zanim rozkręce plastiki ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Szybkie pytanko - podświetlenie zegarów... 

 

Żarówki 3W3, W2x4,6d (pozwoliłam sobie zapisać odpowiedź forumowicza z drugiego tematu) 

 

Czy nie zaznaczone na screenie żarówki to również ten typ czy jeszcze jakieś są?

Ewentualnie - jest mi ktoś w stanie zapisać ile sztuk jakich żarówek wchodzi na komplet zegarów? :)

 

I kolejne pytanie - żarówka do lampki w podsufitce bagażnika... ktoś zna typ? :)

 

Screenshot_20220227-140941_Chrome.thumb.jpg.61db0ac802f465759543da4ef83094c5.jpg

 

Forester 2.0, 2005 r. 

 

Edytowane przez Gabin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, AdaSch napisał:

 

Też sugerowałem się tym tematem i niestety u mnie były inne żarówki.

W miejscu W5W mam W3W

W kilku miejscach zamiast B8.5d mam W2x4.6d, natomiast B8.5d nie przypasuje nigdzie.

Forester 2,0 XT 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AdaSch napisał:

 

Dziękuję :)

 

4 godziny temu, Kuk napisał:

Też sugerowałem się tym tematem i niestety u mnie były inne żarówki.

W miejscu W5W mam W3W

W kilku miejscach zamiast B8.5d mam W2x4.6d, natomiast B8.5d nie przypasuje nigdzie.

Forester 2,0 XT 2004

No to widzę, że w każdym inaczej :biglol: Jak wyjmę to się okaże co i jak :biglol:

 

Już człowiek nabrał doświadczenia w jeździe bez zegarów w innych autach... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ewemarkam napisał:

Pasuja od VW, tzw solniczki, na upartego coś dorwiesz z fajnym ET za rozsadne pieniadze.

Ale to o dystanse chodziło :P felgi już mam nowe, proszkiem pomalowane z XTka :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Palniczek i grzejemy.

Ok, dziękuję :)

 

Czyli i tak trzeba kupić zestaw naprawczy i dać nowe gumki zabezpieczające - dobrze myślę, czy da się to jakoś "uratować" żeby palnik nie uszkodził? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gabin napisał:

Ok, dziękuję :)

 

Czyli i tak trzeba kupić zestaw naprawczy i dać nowe gumki zabezpieczające - dobrze myślę, czy da się to jakoś "uratować" żeby palnik nie uszkodził? 

Zazwyczaj po takiej operacji jak już prowadnica puści to wygląda tak że chce się ja tylko na złom wywalić, kupić nowe założyć od razu i spokój na kilka lat powinien być, zwróć uwagę gdzie idzie prowadnica z gumką, smar weź koniecznie ten do prowadnic, żeby nie przyszło Ci do głowy dawać tam grafitowy albo ŁT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, aplam13 napisał:

Zazwyczaj po takiej operacji jak już prowadnica puści to wygląda tak że chce się ja tylko na złom wywalić, kupić nowe założyć od razu i spokój na kilka lat powinien być, zwróć uwagę gdzie idzie prowadnica z gumką, smar weź koniecznie ten do prowadnic, żeby nie przyszło Ci do głowy dawać tam grafitowy albo ŁT!

Dzięki :)

Ale mam nadzieje że wystarczy na dłużej niż kilka lat... nie chce z każdymi tarczami wymieniać prowadnic :biglol: (nie wiem jeszcze jak w Forku, ale w większości aut to mi same klocki już  wytrzymują ok 40-50 kkm...) 

 

A więc plan na dziś już jest - kupić zestaw prowadnic :biglol:

Ciekawe czy ASO ma i w jakiej cenie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki
Ale mam nadzieje że wystarczy na dłużej niż kilka lat... nie chce z każdymi tarczami wymieniać prowadnic :biglol: (nie wiem jeszcze jak w Forku, ale w większości aut to mi same klocki już  wytrzymują ok 40-50 kkm...) 
 
A więc plan na dziś już jest - kupić zestaw prowadnic :biglol:
Ciekawe czy ASO ma i w jakiej cenie :biglol:
Jak chcesz podaj Vin na PW zobaczę czy w hurtowni mam dostępne i w jakiej cenie

Wysłane z mojego M2010J19SY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aplam13 napisał:

Jak chcesz podaj Vin na PW zobaczę czy w hurtowni mam dostępne i w jakiej cenieemoji6.png

Wysłane z mojego M2010J19SY przy użyciu Tapatalka
 

Wysłałam :)

 

Jak się ASO otworzy to zadzwonię zapytam u nich, jak ori nie będzie (lub cena zwali z nóg) to chętnie skorzystam z tej wiedzy - dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gabin napisał:

Wysłałam :)

 

Jak się ASO otworzy to zadzwonię zapytam u nich, jak ori nie będzie (lub cena zwali z nóg) to chętnie skorzystam z tej wiedzy - dziękuję :)

Oj zwali z nóg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...