Skocz do zawartości

Legacy IV, parę pytań od laika


Gliwot

Rekomendowane odpowiedzi

-Przyśpieszenie w interesującym Cię zakresie jest dobre, bo i redukcja jest dobra ;)

-Zdaje się, że najwyższe wersje wyposażenia najmłodszych modeli miały aux na pokładzie. Ja sobie dorobiłem - nie jest to jakoś bajecznie proste, ale trudne też nie. Zresztą łatwo można podłączyć jakiś emulatory, gdzie pewnie i mp3 i BT będzie (dużo już na forum napisano)...

-U mnie w bagażniku jest gniazdo, ale zdaje się, że zamówił je sobie pierwszy właściciel. Gdyby nie było, to będzie na pewno fabryczne miejsce i instalacja pod spodem, więc nie ma problemu z montażem.

-Nie ma w bagażniku rolowanej siatki, jest pozioma roleta. Można zamontować kratkę - występuje jako oryginalne akcesorium. Montaż jest szybki i prosty.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co do przyspieszania do z 80-120 H6 wylatuje jak strzala, AT redukuje do 2. i natychmiast idzie, właśnie wróciłem z trasy i testowałem. 

Co do AUX, ja mam 2005 i usłyszałem że aux to b. dużo zachodu wiec nie robilem. jezeli wiesz jak zrobic to chetnie poslucham, kupilem transmiter bt ale dziadostwo nie działa dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi ;-)

 

O cyfrowych zmieniarkach słyszałem, ale ciekawą opcją jest dorobienie tego wejścia aux, pewnie dałbym radę :)

O przyspieszenie pytam, ponieważ zastanawiam się, czy jeśli nie zamierzam ścigać się spod świateł i męczyć auta pod parkingiem Tesco to czy warto szukać Legacy w MT :). Czy w AT możliwa jest w ogóle jakakolwiek zabawa na śniegu (praktycznie nie jeździłem nigdy automatem..)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.subaru....=+radio +legacy  Tu jest opisane jak aux dorobić, trzeba mieć tylko radio z opcją AUX na panelu sterowania. Nie jest to jakaś wielka filozofia jak czytałem, będę działał w weekend z tym tematem :)

Nie spodziewaj się jakiejś rewelacyjnej jakości po tym rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

krvrad, o 08 Aug 2016 - 13:04, powiedział: http://forum.subaru....=+radio +legacy Tu jest opisane jak aux dorobić, trzeba mieć tylko radio z opcją AUX na panelu sterowania. Nie jest to jakaś wielka filozofia jak czytałem, będę działał w weekend z tym tematem :) Nie spodziewaj się jakiejś rewelacyjnej jakości po tym rozwiązaniu.

 

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam u siebie zrobiłem kabel do AUX jak w linku powyżej i działa rewelacyjnie. Można się spotkać z opinią, że radio słabo gra. Uważam, że nie ma się do czego przyczepić. Całość gra bardzo dobrze. Najlepsza alternatywa niż szukanie i kupowanie oryginalnego kabla lub emulatorów mp3.

Edytowane przez MatGromo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam u siebie zrobiłem kabel do AUX jak w linku powyżej i działa rewelacyjnie. Można się spotkać z opinią, że radio słabo gra. Uważam, że nie ma się do czego przyczepić. Całość gra bardzo dobrze. Najlepsza alternatywa niż szukanie i kupowanie oryginalnego kabla lub emulatorów mp3.

Co do kabla- jest ok i poprawnie zrobiony działa tak jak powinien. Ale jakość fabrycznego nagłośnienia (szczególnie głośniki ale radio też nie grzeszy jakością) to tutaj sorry batory ale nikt mnie przekona że jest uczciwe bo jest całkiem do bani! Jedyne z czym walczę bo poprostu głupio mi przed samym sobą,mieć takie taki dźwięk w tak fajnym aucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakość fabrycznego nagłośnienia (szczególnie głośniki ale radio też nie grzeszy jakością) to tutaj sorry batory ale nikt mnie przekona że jest uczciwe bo jest całkiem do bani!

Sama prawda...  Dlatego ja zainwestowałem w audio :) Nowe głośniki, syczki, wygłuszenie drzwi, wzmacniacz, skrzynia basowa i jest roz*eb 1 klasa :P

Edytowane przez krvrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2005 wersje wiec bez przycisku AUX i tam podobno bardzo duzo zachodu żeby zrobić wyjście. Do tego słabe głosniki, a jak przez BT i trasmiter FM próbowałem to też słabo słychać. trudno, nie do słuchania muzyki samochod.

 

Masz takie radio (z pozycjami CHR, BAND, CD, Tape)?

 

7432b7f83c85fdb37fa2d37db20e7375.jpg

 

A emulator zmieniarki? Jest w Twoim radiu wyjście na zmieniarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam dokładnie taki jak na zdjęciu. tyle wiem.

Masz kolego GX201LH- tylko emulator zmieniarki nvox albo wymiana radia na GX204 (czarne)- poliftowe i w nim dorobienie kabelka aux in. Koszty porownywalne ale ponoć 204 trochę lepiej gra no i ma mp3 z cd także ja się chyba skłonie do tej opcji ( tym bardziej że mocno myślę nad zabudową jakiegoś tabletu do navi i mp3 to już będzie uzywany)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dużo zachodu i kasy. Najchetniej bym jezdzil na transmiterze ale nic nie znalazłem co w miare by gralo. i tak przy tym systemie nagłościenia to cudów nie będzie. dzieki za odp

Transmittery sobie odrazu odpuść- testowałem chyba pod 30 modeli ( zaprzyjaźniony sklep) i słownie jeden był tylko żenujący, reszta od razu przez okno- nie na darmo tor audio dla rozgłośni radiowej kosztuje tyle ile kosztuje a nie 20-30 czy nawet 300 zł. Strata czasu i kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transmiterów takich typu plug do gniazda zapalniczki,  to faktycznie lipa.

Niemniej jednak, w czasach kiedy jeździłem po Europie ciężarówką miałem nawigację Navroad Hugo i tam był wbudowany transmiter. 

Zdawał on świetnie egzamin. Oczywiście nie mówię o jakichś audiofilskich zapędach, ale do zwykłego słuchania muzyki wystarczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyna opcja dla mnie to wymiana radia na poliftowe.. dzięki

I wbrew pozorom nie taka droga- uzywke z angola można trafić za + ~ 3 stowki (pasuje p&p tylko awaryjne po drugiej stronie, chociaż ktoś pisał że musiał 10cm wiazke przedłużyć no i działa tylko jedna gałka temperatury bo nie masz dwustrefowej) a przecież swoje radio też spieniezysz. Ja jestem w trakcie szukania chociaż poluje na wersję eu stąd już 2 miesiąc szukam za rozsądną kaske
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...