Skocz do zawartości

Buty - co kupić...


melanż

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja polecam sparco time77 w wersji skórzanej, chodze w nich na co dzień od 2 lat i tylko przody nieco sie zdarły ;)

 

http://www.rallyshop.pl/index.php?p148412,buty-sparco-time-77-wersja-skorzana

Mam takie i mogę polecić bo chodzę w nich i jeżdżę też na kartach, SJS też przetrwały :P i trzymają się.

 

No dokładnie, ja chodze w nich 2 lata już, wszędzie, na codzień, do jazdy, nawet do kościoła sie zdarza ;) Troche już zmęczone są ale ciągle sie trzymają.

P.s pocenia stóp nie zauważyłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdecydujmy jakiego typu butów szukamy (czyli właściciel tego tematu), żeby zawęzić krąg poszukiwań, bo mam wrażenie, że teraz mamy propozycje butów od "kościołowych" do rajdowych, niektóre sporo wykraczające poza założony budżet. Czyli robi się wątek olejowy :D:P

Edytowane przez svavo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne  , a jak z rozmiarówką u tego producenta, normalnie noszę 43 (np. Ecco) . Gdybym zamawiał ten model  to trzymać się tego rozmiaru ?  

 

patrz na długość wkładki (cm lub mm) 

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi Panowie.

 

Tak jak napisałem w 1-wszym poście. Buciki "daily" czyli zakupki, kościółek itp.

Chcę aby fajnie się prezentowały, nutka elegancji. Komfort oczywiście jest dla mnie bardzo ważny dlatego wpsomniałem o niegrubej podeszwie do samochodu. 

newbalance/nike/rebook już szczerze mówiąc mi się przejadły dlatego teraz chcę coś innego.

Innego czyt. nie tak krzykliwego że logo nike na pół buta czy wielka litera "N" której nie da się nie zauważyć.

Może ujmę to tak: nie chcę być chodzącą reklamą :)

Buciki mają się fajnie prezentować.

 

Fajnie byłoby gdyby były wyprodukowane w Polsce lecz to nie kluczowe kryterium. 

 

radnor, nie wiedziałem że taki sklep istnieje, ciekawe buty. rozważam zakup :)

Daroot dodał polskie buciki za co serdecznie dziękuję, ale te akurat nie w moim stylu :/ nie lubię przodu w tym typie.

KamilP zainteresowałeś mnie le coq'ami, niektóre są na prawdę fajne ale wydaje mi się że 3/4 próbuje naśladować nike'i i "enki" :) tak czy siak dziękówa również

Slawskip. dzieny za link do akardo. sczerze mówiąc nie znam marki ale przypadła mi do gustu. poważnie zastanawiam się nad tymi http://akardo.pl/pl/p/Czarne-buty-casual/474

 

Ktoś jeszcze rzucił Timberlandami (przepraszam nie pamiętam nicku) 

Fajne buty ale ciut za wysokie. Patrzyłem też na inne modele i niektóre są spoko. Również nad  nimi się zastanawiam - dzięki.

 

Wszytkim którzy dodali buty typowo do zapitalania autem również dziękuję bo natchnęło mnie to również do zakupienia czegoś na gokarty.

 

Mam nadzieję że ten temat pomoże również innym w butowych rozterkach  B)

Edytowane przez melanż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajne :) , a jak z rozmiarówką u tego producenta, normalnie noszę 43 (np. Ecco) . Gdybym zamawiał ten model to trzymać się tego rozmiaru ?

Powiedzialbym ze sa bliskie standardowemu rozmiarowi. U mnie byl taki problem ze mam stope z wysokim podbiciem i mialem problem z wsadzeniem jej przy moim typowym rozmiarze (glownie sie to objawia przy wyższych butach). Dlatego kupilem 0.5 do 1 rozmiar wieksze niz normalnie. Nie sa luzne bo kasujesz luz sznurówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wysokie Merelle do chodzenia po górach mam już z 9 lat, nie do zdarcia (chociaż fakt że nie jestem też jakoś specjalnie aktywny ;) ).

 

Drugie bez sznurówek na weekendowe spacery po lasach i do pracy z lenistwa też noszę już 3 rok. Żadnych oznak zużycia poza wytartym materiałem..

 

merrell-mimic-stretch-casual-img58967l.j

 

 

No ale chyba nie tego szukasz. :)

 

 

Co do Clarksa, to brytyjska firma działająca od prawie 200 lat, chyba mało znana na polskim rynku. Jedna z niewielu z której buty mogę kupić w ciemno przez internet i na bank będą wygodne. :)

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi Panowie.

 

Tak jak napisałem w 1-wszym poście. Buciki "daily" czyli zakupki, kościółek itp.

Chcę aby fajnie się prezentowały, nutka elegancji. Komfort oczywiście jest dla mnie bardzo ważny dlatego wpsomniałem o niegrubej podeszwie do samochodu. 

newbalance/nike/rebook już szczerze mówiąc mi się przejadły dlatego teraz chcę coś innego.

Innego czyt. nie tak krzykliwego że logo nike na pół buta czy wielka litera "N" której nie da się nie zauważyć.

Może ujmę to tak: nie chcę być chodzącą reklamą :)

Buciki mają się fajnie prezentować.

 

Fajnie byłoby gdyby były wyprodukowane w Polsce lecz to nie kluczowe kryterium. 

 

radnor, nie wiedziałem że taki sklep istnieje, ciekawe buty. rozważam zakup :)

Daroot dodał polskie buciki za co serdecznie dziękuję, ale te akurat nie w moim stylu :/ nie lubię przodu w tym typie.

KamilP zainteresowałeś mnie le coq'ami, niektóre są na prawdę fajne ale wydaje mi się że 3/4 próbuje naśladować nike'i i "enki" :) tak czy siak dziękówa również

Slawskip. dzieny za link do akardo. sczerze mówiąc nie znam marki ale przypadła mi do gustu. poważnie zastanawiam się nad tymi http://akardo.pl/pl/p/Czarne-buty-casual/474

 

Ktoś jeszcze rzucił Timberlandami (przepraszam nie pamiętam nicku) 

Fajne buty ale ciut za wysokie. Patrzyłem też na inne modele i niektóre są spoko. Również nad  nimi się zastanawiam - dzięki.

 

Wszytkim którzy dodali buty typowo do zapitalania autem również dziękuję bo natchnęło mnie to również do zakupienia czegoś na gokarty.

 

Mam nadzieję że ten temat pomoże również innym w butowych rozterkach  B)

Do codziennego biegania używam ecco.

Na spacery po lesie wojasów, a do upalania już wiesz co.

Wszystkie są niskie.

Natomiast jednymi z najlepszych butów jakie kiedykolwiek miałem (i były bardzo uniwersalne) były CATy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem clarksa niskie na rzep , bardzo wygodne ale nie trwałe wytrzymały u mnie około 9 miesięcy. Ogólnie u mnie buty mają ciężko jeszcze żadne nie wytrzymały 2 lat. Najdłużej bo chyba coś około 20 miesięcy miałem firmy BUT S , a przepraszam mam jedne ponad 15 lat ale to tylko dla tego że są całe ze skóry nawet podeszwa ale moja już zabroniła mi w nich chodzić bo wyglądają jak kacze nogi (coś jak tu ale jeszcze bardziej szersze i całe gładkie http://jego-styl.pl/wp-content/uploads/2013/05/buty-z-kwadratowym-czubem.jpg ) choć teraz  są poprawne politycznie  :biglol: Miałem też te skechersy model z miękkiej skórki przeszyte materiałem wygodniejsze od clarków do momentu pęknięcia  i wytarcia wkładki wytrzymały około 15 miesięcy. W tej chwili ciochram 2 parę fila sprowadzone z USA na rzep (kolejne moje zboczenie jak mi się jakiś but podoba to kupuje 2 pary jedne na codzień drugie do kościoła i na obchód dzielni  :P  ) Kolejnym w okresie zimowym butem u mnie do zajechania  jest polskiej firmy mc arthur podobne do tych http://mcarthur.com.pl/buty-meskie/trekkingowe/c15mtl04bk-1634.html już 2 zimę je nosze oraz na jesienne wypady do lasu na grzybobranie. O dziwo skubance nie chcą się rozlecieć pomimo że z nimi nie pieszczę się i łażę po śniegu po kałużach po krzaciorach w lesie jedynie pamiętając o pastowaniu przed wyjściem z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poruszamy się w obrębie wyborów ekstremalnych, to na wiosnę proponuję Sofixy. :P

 

To nie lepiej od razu onuce?

 

Poza tym jak juz jestesmy przy butach, to czy znacie jakies strony o meskiej modzie? Nie chodzi mi o garnitury ale o cos na codzien lub na wyjscie wieczorem. Ostatnio szukalem informacji na temat "raw denim" i sie dowiedzialem ze moj "styl" wyszedl z mody jakies 15 lat temu :biglol:

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak juz jestesmy przy butach, to czy znacie jakies strony o meskiej modzie? Nie chodzi mi o garnitury ale o cos na codzien lub na wyjscie wieczorem. Ostatnio szukalem informacji na temat "raw denim" i sie dowiedzialem ze moj "styl" wyszedl z mody jakies 15 lat temu :biglol:

Czy to coś zmienia, co jest teraz w modzie? Chcesz się przejmować trendem itp, noś to co ci się podoba i jest wygodne.

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro poruszamy się w obrębie wyborów ekstremalnych, to na wiosnę proponuję Sofixy. :P

 

To nie lepiej od razu onuce?

 

Poza tym jak juz jestesmy przy butach, to czy znacie jakies strony o meskiej modzie? Nie chodzi mi o garnitury ale o cos na codzien lub na wyjscie wieczorem. Ostatnio szukalem informacji na temat "raw denim" i sie dowiedzialem ze moj "styl" wyszedl z mody jakies 15 lat temu :biglol:

 

 

www.mrvintage.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nieco patriotycznie zaproponuje buty Hanzel. Nieco cięższa kategoria wagowa - ale może coś podpasuje. Dodatkowo za jakąś śmieszną opłatą można sobie trzasnąć kamasze na miarę -

wybierasz wzór/rodzaj podeszwy/rodzaj skóry/wewnętrzenego poszycia/wykończenia.

 

Bym się nie odzywał - ale kończe drugą parę i na dniach się wybieram po trzecią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...