Skocz do zawartości

Co kupiłem dzisiaj do swojej subary ? Bez foty też się liczy !


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.04.2023 o 18:16, Zajonc napisał(a):

Sworzeń wahacza dziś przyszedł.

Se myślę: odpuszczę rower, za to go zmienię.

No i się śruba w zwrotnicy urwała...

Ech widocznie nowy zakup nie odleżał swojego:P

IMG_20230419_173442.jpg

Sama przyjemność, rozwierciłem i dałem nową z nakrętką i z głowy ;)

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, RedSasza napisał(a):

Kupiłem, bo się zużyły. Zobaczymy czy dobrze kupiłem. Jak wymienię, to zamelduję o tym we właściwym wątku…

44E5BC01-8DD3-4392-8CC4-FC60D289FA70.thumb.jpeg.7ce948d751aee4a50fa4adcc9b981153.jpeg

z tego, co pamiętam - były całkiem spoko :) Chyba że odniosłem mylne wrażenie przez swap zacisków przy okazji (Volvo V70 T5 dostało wtedy heble z XC90 4.4 V8) ... w każdym razie na tarczach JURID'a i do ostrzejszego turlania się :P Dały radę

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattipk napisał(a):

Orientuje się ktoś gdzie można kupić taką piankę do bagażnika ? Widzę to już na kolejnym zdjęciu i zastanawiam się czy ktoś to wytwarza na większą skalę czy to wyrób detaliczny?image(3).jpeg.009929db6f1b2d1fb350d17d4e898274.jpegimage(2).thumb.jpeg.a4fb6fdf620bf137319b547a990e6d6a.jpeg

 

A żeby wyjąć koło zapasowe trzeba tę pianę wyjąć całą z bagażnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A żeby wyjąć koło zapasowe trzeba tę pianę wyjąć całą z bagażnika? 
Jak często wyjmujesz koło zapasowe z bagażnika ?
Ja przez 9 lat jeżdżenia Foresterem po przeróżnych nawierzchniach, ani razu nie musiałem używać zapasu.
Teraz wożę na bagażniku dachowym przykręcone na dwie śruby M10 i nie przejmuje się gdybym musiał je odkręcać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Max 84 napisał(a):

Jak często wyjmujesz koło zapasowe z bagażnika ? emoji846.png
Ja przez 9 lat jeżdżenia Foresterem po przeróżnych nawierzchniach, ani razu nie musiałem używać zapasu.
Teraz wożę na bagażniku dachowym przykręcone na dwie śruby M10 i nie przejmuje się gdybym musiał je odkręcać.

 

Tak kilka razy do roku żeby sprawdzić w nim ciśnienie i przewietrzyć wnękę w bagażniku. 

Tak mi przyszło do głowy gdyby złapać gumę kiedy leje deszcz i musisz tę pianę wyjąć i rzucić w wodę, a później mokrą włożyć do auta niech tam paruje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Max 84 napisał(a):

Poważnie kilka razy w roku sprawdzasz ciśnienie w kole zapasowym i wierzysz wnękę koła ?

No tak. Za każdym razem jak sprzątam auto wyjmuję zapas, wnęka się wietrzy i podpinam pompkę. Wiem, że większość ludzi tego nie robi, ale nie jestem sobie w stanie wyobrazić swojego zdenerwowania gdybym złapał gumę gdzieś w trasie, wyjął koło zapasowe, a ono również byłoby "kapciem". To trwa 2 minuty.

 

W tamtym roku na wakacjach wjechałem na gwóźdź w niedzielę... całe szczęście w Jeleniej Górze są ludzie, którzy odbierają telefony nawet w dzień święty i uratowaliśmy sytuację zanim powietrze całkiem zeszło, niemniej gdyby nie dobry wulkanizator - musiałbym jechać na zapasie. 

 

Tak się zdarza czasem, że zapas jest potrzebny - lepiej żeby był gotowy do użycia. ;)

Polecam taką procedurę podczas sprzątania auta, nic nie kosztuje, a głowa spokojna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Max 84 napisał(a):

Kurde chciałbym mieć tyle samozaparcia i czasu na takie rzeczy.
Jak mi się przypomni raz na rok lub dwa, wejść na koło i złapać zapas ręką czy jest powietrze to jestem zadowolony.

 

Jakbym miał na dachu to pewnie też by mi się nie chciało. :lol: 

A swoją drogą, co masz we wnęce w bagażniku skoro wyrzuciłeś koło na dach? Czy to taka fanaberia po prostu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mattipk napisał(a):

Orientuje się ktoś gdzie można kupić taką piankę do bagażnika ? Widzę to już na kolejnym zdjęciu i zastanawiam się czy ktoś to wytwarza na większą skalę czy to wyrób detaliczny?image(3).jpeg.009929db6f1b2d1fb350d17d4e898274.jpegimage(2).thumb.jpeg.a4fb6fdf620bf137319b547a990e6d6a.jpeg

 

ZTCW to wszystkie wersje ecomatic z "fabrycznymi" instalacjami LPG mają takie zabudowy.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Orear napisał(a):

Tak mi przyszło do głowy gdyby złapać gumę kiedy leje deszcz i musisz tę pianę wyjąć i rzucić w wodę, a później mokrą włożyć do auta niech tam paruje

Jeśli rzeczywiście taka zabudowa występowała w wersjach ecomatic to we wnęce nie ma koła. Tak jak pisze @Max 84 nie często zagląda się do tej wnęki a nawet jak robisz to częściej niż przeciętny Kowalski to pewnie nie w deszczu czy po środku niczego tylko w suchym garażu. Oczywiście praktyka którą wykonujesz jest godna podziwu :thumbup: i zapobiega niemiłym niespodziankom. Niestety odkąd mam mojego forka nie wykształciłem u siebie takiego odruchu :unsure:

 U mnie butla trochę wystaje ponad poziom podłogi bagażnika i taka pianka/zabudowa mogła by rozwiązać sprawę.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście taka zabudowa występowała w wersjach ecomatic to we wnęce nie ma koła. Tak jak pisze @Max 84 nie często zagląda się do tej wnęki a nawet jak robisz to częściej niż przeciętny Kowalski to pewnie nie w deszczu czy po środku niczego tylko w suchym garażu. Oczywiście praktyka którą wykonujesz jest godna podziwu  i zapobiega niemiłym niespodziankom. Niestety odkąd mam mojego forka nie wykształciłem u siebie takiego odruchu :unsure:
 U mnie butla trochę wystaje ponad poziom podłogi bagażnika i taka pianka/zabudowa mogła by rozwiązać sprawę.
Jak kupiłem Forka to poprzedni właściciel miał założona butle 65 lub 70 litrów nie pamiętam już.
Podłoga była podniesiona na styrodurze, trochę się to wszystko gibało i nie wyglądało estetycznie.
Wywaliłem to i założyłem nowa butle ( i tak musiałem ponieważ w Niemczech nie jest wymagana homologacja z znaczkiem B )
Wstawiłem 55L w tym roku kończy mi się ważność butli i właśnie mam rozterkę czy założyć z powrotem 55 L czy dać większą dla zasięgu i coś pokombinować z podłogą.
Ta fabryczna zabudowa wygląda bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...