Skocz do zawartości

Co kupiłem dzisiaj do swojej subary ? Bez foty też się liczy !


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Neutrino33 napisał:

 

Jak udało ci się dojść do tego, że właśnie taki będzie pasował?

Na mojego posta w dziale "Kupię" odpowiedział @Tomasz_555 z podpowiedzią, że pasuje od jakiegoś japońca.

Silniczek dmuchawy pasuje od Qashqai więc poszedłem tym tropem.

Zacząłem porównywać je wizualnie na zdjęciach i... Bingo!

 

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Neutrino33 napisał:

 

Daj znać jak działa.

Działa super :) 

Kierunkowskazy walą po oczach niemiłosiernie.  Dzienne te są Ok. Szukam tylko „+” na zapłonie żeby się wpiąć ;) 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Teddy26 napisał:

Działa super :) 

Kierunkowskazy walą po oczach niemiłosiernie.  Dzienne te są Ok. Szukam tylko „+” na zapłonie żeby się wpiąć ;) 

Wewnątrz masz na zapalniczce. Lewym nadkolem można spokojnie popchnąć przewód albo którymś otworem w grodzi i wsunąć go w bezpiecznik lub w przewód wpiąć. Natomiast ja nie znalazłem bezpiecznika, który uruchamia się dopiero po uruchomieniu silnika, a taki byłby najbardziej pożądany. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Orear napisał:

Wewnątrz masz na zapalniczce. 

Tak, tylko tam jest napięcie już w pozycji kluczyka „ACC”- tak jak w wycieraczkach czy sterowaniu szybami. Ja chce żeby światła zapalały się w pozycji kluczyka „ON” czyli zapalały się razem z zegarami. Chodzi o to, ze jak chcę czasami posłuchać radia na wyłączonym silniku to nie chce mieć dodatkowego odbiornika prądu, w postaci świateł dziennych. 


 

21 godzin temu, Orear napisał:

Natomiast ja nie znalazłem bezpiecznika, który uruchamia się dopiero po uruchomieniu silnika, a taki byłby najbardziej pożądany. ;)


Tutaj trzeba może poszukać przy alternatorze. Może przekaźnik z zasilaniem z akumulatora i sterowanie z alternatora?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Teddy26 napisał:

Tak, tylko tam jest napięcie już w pozycji kluczyka „ACC”- tak jak w wycieraczkach czy sterowaniu szybami. Ja chce żeby światła zapalały się w pozycji kluczyka „ON” czyli zapalały się razem z zegarami. Chodzi o to, ze jak chcę czasami posłuchać radia na wyłączonym silniku to nie chce mieć dodatkowego odbiornika prądu, w postaci świateł dziennych. 


 


Tutaj trzeba może poszukać przy alternatorze. Może przekaźnik z zasilaniem z akumulatora i sterowanie z alternatora?

Szukaj! Ja spędziłem z miernikiem kilka godzin i nie znalazłem źródła prądu w pozycji ON, zawsze napięcie jest już w pozycji ACC. Też mnie to męczy, bo mam jak mówisz - słucham radia, a światła dzienne się świecą. 

Nawet myślałem już o chamskim zamontowaniu przełącznika na przewodzie i włączania świateł ręcznie, ale to jest bardzo ostateczna opcja i bardzo nieprofesjonalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tutaj trzeba może poszukać przy alternatorze. Może przekaźnik z zasilaniem z akumulatora i sterowanie z alternatora?
Zobacz podświetlenie zegarów, ja tak mam w forku podpięte a dodatkowo wyłącznik jak zimno lub za ciepło i na włączonym silniku chwilę muszę postać i nie zwracać uwagi na siebie

Wysłane z mojego M2010J19SY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co 10 tysięcy taki zestawik :P

Pierwszy raz filtry Blueprint, cena bardzo przystępna, a dodatkowo filtr powietrza wygląda rasowo: czerwony i w metalowej ramce .

Dodatkowo zlewarka, naprawdę fajne urządzenie.

IMG_20220712_171629_1.jpg

Edytowane przez Zajonc
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Zajonc napisał:

Jak co 10 tysięcy taki zestawik :P

Pierwszy raz filtry Blueprint, cena bardzo przystępna, a dodatkowo filtr powietrza wygląda rasowo: czerwony i w metalowej ramce .

Dodatkowo zlewarka, naprawdę fajne urządzenie.

IMG_20220712_171629_1.jpg

 

Ostatnio mechanik od subaru polecił mi żebym przeszedł właśnie na 5w50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, makos89 napisał:

 

Ostatnio mechanik od subaru polecił mi żebym przeszedł właśnie na 5w50.

Poprzedniemu właścicielowi taki zalewano, a robił to chyba u jednego z forumowiczów, który to Subarami latał w czasach gdy ja upalałem maminą Astrę :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2022 o 19:56, Kiwi 4ester napisał:

Filmik zrób :)

 

W dniu 9.07.2022 o 20:19, Neutrino33 napisał:

 

O, to, to!

Casting by się przydał na jakaś ładną aktorkę do filmiku :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Za grube palce masz do pokazywania co gdzie poszło? :biglol:


Też :biglol:

 

4 godziny temu, Neutrino33 napisał:

Ale my chcieliśmy tylko zobaczyć jak świecą nowe żarówki...no chyba, że masz juz jakis ciekawy scenariusz do tego :evil2:


Jeszcze nie. 
Póki co kupiłem sobie ej 253 po panewce, tak na części ;) 

0E83A3B0-0040-4D94-8694-9303104150F7.thumb.jpeg.db6a5ac7e6277274ab6501622eddc18b.jpeg

Edytowane przez Teddy26
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...