Skocz do zawartości

PLEJADY 2016 - czyli odliczanie czas zacząć, dziś studniówka !!!!!!!!!


guma

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno techniczne pytanie. Pomyślałem, że fajnie byłoby okleić samochód folią ochronną co by z większym bananem na twarzy dziarsko szarżować na pobliskie krzaczory. Gdzieś w wątku o Subariadzie ktoś wspominał, że koszt takiej okleiny to ok 1500 zł. Ale zapytałem 2 firmy i krzyknęły mi 10-12 tysięcy. NETTO!!! Czy ktoś z Was na doświadczenie w tej kwestii? Pytam również o ew. ściągnięcie takiej folii. Czy można ją np. zostawić na pół roku i potem ściągnąć? Bez szkody dla lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeden wniosek formalny. Dlaczego plejady wg list zaczynają się imprezą wcześniaków skoro zostało ustalone że dzień wcześniej jest impreza wieśniaków ;)

Słuszna uwaga! Też myślę, że trzeba to będzie poprawić przy następnym dodawaniu jakiejś listy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego usunęliście Bikerta i Marasa z listy? :P

 

 

Pewnie konkurencja   :angry:

 

 

Już nielegalne zagrywki ;)

 

 

Szosowa 106 Bikert/Maras

 

tak wcześnie chcecie wstawać ? ;)  :D   

 

 

Sprawdzone i przetestowane. Wcześniej zaczniemy, wcześniej skończymy, wcześniej będziemy się bawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oklejałem w zeszłym roku na trase terenową ale tylko boki i kosztowało mnie to 600 zl brutto ale robiłem to blacharza a nie jakiejś tam firmy wyspecjalizowanej i chyba robił to pierwszy raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Allrad ma w tym temacie doświadczenie ;)

 

Tak, tak, jest mistrzem foliowania, nikt nie przejdzie obojętnie  :biglol:

 

 

Szukałem w sieci zdjęcia, żeby wkleić poglądowo dla @@Czarne_Koronkowe, ale nigdzie nie mogłem znaleźć. 

Mam jeszcze jedno techniczne pytanie. Pomyślałem, że fajnie byłoby okleić samochód folią ochronną co by z większym bananem na twarzy dziarsko szarżować na pobliskie krzaczory. Gdzieś w wątku o Subariadzie ktoś wspominał, że koszt takiej okleiny to ok 1500 zł. Ale zapytałem 2 firmy i krzyknęły mi 10-12 tysięcy. NETTO!!! Czy ktoś z Was na doświadczenie w tej kwestii? Pytam również o ew. ściągnięcie takiej folii. Czy można ją np. zostawić na pół roku i potem ściągnąć? Bez szkody dla lakieru.

 

Też się ostatnio dowiadywałem i ceny faktycznie są nieciekawe. Myślałem o oklejeniu przedniego zderzaka przed zimą, jednak koszt oklejenia jest większy niż malowania zderzaka.  :huh:

 

Podobno są tacy maniacy, którzy oklejają całe auta tylko po to, żeby przy sprzedaży lakier był jak nowy i żaden element (np. w/w zderzak) miał oryginalny lakier. Chyba muszą mieć smutne życie. :D;)

 

Jeśli miałbym nowy samochód to zastanowiłbym się ewentualnie nad oklejeniem drzwi i przednich błotników i tylnych do linii okien. Zderzaki (ze względu na cenę) podarowałbym sobie. Cena powinna być znacząco niższa.

 

Folię usuwa się bez szkody dla lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno techniczne pytanie. Pomyślałem, że fajnie byłoby okleić samochód folią ochronną co by z większym bananem na twarzy dziarsko szarżować na pobliskie krzaczory. Gdzieś w wątku o Subariadzie ktoś wspominał, że koszt takiej okleiny to ok 1500 zł. Ale zapytałem 2 firmy i krzyknęły mi 10-12 tysięcy. NETTO!!! Czy ktoś z Was na doświadczenie w tej kwestii? Pytam również o ew. ściągnięcie takiej folii. Czy można ją np. zostawić na pół roku i potem ściągnąć? Bez szkody dla lakieru.

 

nie mam fotek, ale generalnie można sobie wyobrazić efekt. Bierzesz folię z rolki, domyślam się ze z jakiejś dolnej półki cenowej w zupełności wystarczy, a następnie w góra 5 min oklejasz całe auto. W efekcie auto jest całe w purchlach, zagnieceniach itd ale wygląda świetnie i oryginalnie, kosztuje grosze, a po plejadach auto lakier ma jak nowy. Oczywiście jeśli nie będziesz miał spotkania 3 stopnia jak @cybel bo wtedy żadna folia , nawet ta za 12 000 netto nie utrzyma blachy w kupie ;)

Napisz gdzie Cię wpisać, to poprawię listę

 

a żebym to ja wiedział ;) przecież się nie rozdwoję :)

 

mimo szumnych zapowiedzi chyba podejmę jeszcze jedną, ostatnią próbę powalczenia z @Premo B) Pewnie wyjdzie jak zwykle ...... ale co tam, spróbuje ;) a nuż się nie popsuję .... ja albo Yeti

 

 

piszę się oczywiście na imprezy: wieśniaków, wcześniaków,  rejestracyjną czwartkową, beforkową w piątek i dopełniającą dzieła zniszczenia sobotnią rzeźnię ;)

Edytowane przez beben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

piszę się oczywiście na imprezy: wieśniaków, wcześniaków, rejestracyjną czwartkową, beforkową w piątek i dopełniającą dzieła zniszczenia sobotnią rzeźnię ;)

... i na niedzielne poprawiny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka musi szybko zrobić prawko na lawetę bo jak my do domu wrócimy ;)

Nie "jak", tylko "kiedy"... :biglol:

 

 

 

Co do tej folii z rolki, gdzies na filmie z zeszlego roku jest taki Forester biały, chyba nawet na 10 minutowym na YT

No właśnie, to on tylko wygląda na biały ;) To ten, co tu i ówdzie czarne prześwituje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez folie niebieska przezroczysta z kastoramy.  chyba ma 30cm szerokosci i kosztuje grosze. Przykleilem kiedyś zderzak co sie wypiął (nie na mnie). latwiej sie naciaga i zdejmuje bardzo latwo. Do zdejmowania lepiej jak jest cieplo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie czemu moj forek tak sie boi tych plejad??

 

...  ale walcz...walcz... ;)

 

Jaki Wałcz?

 

 

...walczyć ma z nim i nie poddawać się ... :P..... aż przestanie się bać... :biglol:

 

 

 

 

...Plejady będą tam...  gdzie już będzie zielono.... :P i będzie woda w około.. :D

post-5590-0-42170800-1459450454_thumb.jpg

Edytowane przez Barteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...