Skocz do zawartości

co się mogło uszkodzić po kolizji


mariusz77b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , miałem ostatnio niemiłą sytuację , kobieta mi wyjechała autem , odbiłem w lewo wjeżdżając na krawężnik o wysokości ok. 25-30 cm przy prędkości około 50 km/h. Po wszystkim okazało się że są przetarte drzwi, nadkole, pęknięta przednia szyba, rozwalone lusterko.

Ale to szczegół. Zauważyłem jednak że po wszystkim kierownica nie leży prosto , lecz chcąc jechać prosto musze ją odchylić w lewo – tą stroną wjechałem na krawężnik. Poza tym coś tam puka z lewej strony oraz czuć wyraźnie że ciężko się skręca kierownicą.

Co mogło pójść ? Czy mogła posypać się kolumna kierownicza?

Dziękuje za pomoc  i sugestie w tej sprawie. Dodam tylko że jeszcze nie byłem na zbieżności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki krawężnik przy tej prędkości to już może narobić sporego dziadostwa. Samo to, że poszła szyba daje wyobrażenie jak mocno skrzywiło budę.

Do sprawdzenia poza wahaczem, drążkiem jest na pewno cała kolumna zawieszenia i jej mocowanie.

Kierownica kręci się ciężko bo geometria na 100% jest totalnie rozwalona po takim strzale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to, to wróżenie z fusów...

Pojedziesz Pan do fachowca, obada, popatrzy i postawi diagnozę.

btw krawężnik ma najczęściej odsłonięcie 12 lub 15 cm. 25 lub 30 cm wysokości to on ma, jak przyjeżdża na palecie i należy go wbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim uderzeniu z pewnością zawieszenie ucierpiało. Obstawiam skrzywiony wahacz, ale może to być także drążek kierowniczy. Nie napisałeś jednak nic o tym, czy sprawczyni została ukarana, napisała oświadczenie, czy też umknęła z miejsca zdarzenia. W tym ostatnim przypadku, czeka Cię potyczka z własnym ubezpieczycielem (szkoda z AC), a to nie wróży niczego dobrego, bowiem warunki naprawy dyktuje ubezpieczyciel (zapisy w umowie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej pęka mocowanie wahacza pod słupkiem drzwi. Drugi "słaby" element, to łączniki stabilizatora. To pęka, a cała reszta, to już tylko przy bardzo mocnych uderzeniach. Mało prawdopodobne są skrzywienia wahacza

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mariusz77b, najważniejsze jest pojechać do mechanika (zalecamy najbliższe ASO i naprawdę bezgotówkową z OC sprawcy) i sprawdzić na żywo - opinię z forum już masz i wiesz czego szukać i się spodziewać. 

 

@@KamilP, nic nie wniosłeś do wątku, tym razem tylko słownie, następnym razem będzie formalnie - upominam.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...