Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

ja dzisiaj zaliczylem na miescie srednie spalanie przy jezdzie spokojnie/agresywnie/spokojnie na poziomie okolo 17l :mrgreen: Foresterem s-turbo i coraz bardziej przekonuje sie ze zejscie ponizej granicy 12l w wersji z turbo(bez wzgledu na model) graniczy z cudem albo ktos poprostu nie umie przeliczac(oczywiscie bez obrazy :grin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spalania to jadąc ostatnio "autostradą" ze Strykowa do Wrześni z dwoma rowerami na dachu i z tempomatem ustawiony na 150 km/h widziałem gołym okiem spadający wskaźnik poziomu paliwa. Co prawda nie sprawdziłem dokładnie, ale jestem prawie pewny, że spaliłem jakieś 20l/100km.

 

Często jeżdżę tą trasą (autostrada) ... i niestety to boli :roll: Z drugiej strony ... można jechać nie autostradą ... 50-tki za 50-tkami ... to ja już wolę bezpiecznie i "taniej" dojechać do domu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że tutaj Ameryki nie odkryję, jak napiszę, że mój WRX spalił mi od ostatniego tankowania średnio 14,2l/100km po mieście. Myślę, że to w normie - zdarzało się bardzo dynamicznie, ale zdarzało się też spokojniej jeździć. Ciekawe jest natomiast to, że auto spaliło WSZYSTKO, CO WLAŁEM. To nie jest śmieszne!!! Od momentu zapalenia się rezerwy przejechałem 31 mil i coś tam po przecinku, czyli 50km. Do tego ostatnie 20-30km w małym ruchu wieczorem, bez dynamicznego zwalniania i przyspieszania... Przy dojeździe do stacji benzynowej zaczynał już szarpać - tak ostatnie kilkaset metrów. Jak na stacji benzynowej stanąłem w kolejce do dystrybutora, to silnik pochodził kilka sekund i zgasł :shock: Pomyślałem sobie, że może na przyszłość lepiej szybciej tankować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2,5 XT, trasa 520 km (w tym 400 po autostradzie lub dwupasmowce, tempomat na 120), jazda spokojna, gaz w podloge byl tylko kilka razy przy wyprzedzaniu na jednopasmowce, jakies 15 min stania w korkach. 3,5 osoby na pokladzie ( 4 w jedna strone, 3 z powrotem;) ) polowa trasy z klimatyzacja.

Spalanie: 9,89

 

PS: Temp powietrza 20-25 stopni, slonecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dojeździe do stacji benzynowej zaczynał już szarpać - tak ostatnie kilkaset metrów. Jak na stacji benzynowej stanąłem w kolejce do dystrybutora, to silnik pochodził kilka sekund i zgasł

Uważaj - to jest zabijanie turbiny :cry: !

ja dzisiaj zaliczylem na miescie srednie spalanie przy jezdzie spokojnie/agresywnie/spokojnie na poziomie okolo 17l :mrgreen: Foresterem s-turbo i coraz bardziej przekonuje sie ze zejscie ponizej granicy 12l w wersji z turbo(bez wzgledu na model) graniczy z cudem albo ktos poprostu nie umie przeliczac(oczywiscie bez obrazy :grin: )

- i to ja rozumiem!!! Przybij 5, dragon666666 :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wolę u przysłowiowego "Pana Heńka" nie tankować....

no czasem nawet u Pana Henryka nie jest za fajnie

bp koło mojej pracy - mam wrażenie, że paliwa czyste (bez ulepszaczy) są nie do końca fajne ale może się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juRassic, Staaaary..... Jak będę w Wawie, to musisz mi pokazać jak Ty to robisz :D Inaczej nie ma siły żebym uwierzył :P

Zrobi to, bo nie jest emerytem i równie dynamicznie jak nastolatkowie na rowerach będzie przemieszczał się od świteł do świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie każdy dzień uczy czegoś nowego np. tego że zbiornik wystarcza na 450 km i już zaczynają się problemy z jazdą.

Od zapalenia się głodomora do pierwszego zdławienia silnika udało mi się przejechać 20 km :shock: . Na szczęście nie zgasł i jakoś udało mi się doczłapać do stacji

A myślałem że accord małżonki pali dużo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zapalenia się głodomora do pierwszego zdławienia silnika udało mi się przejechać 20 km .

Ciesz się, bo więszość STI kilkanaście litrów przed głodomorem zaczyna przerywać podczas ostrej jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój robi na baku c.a. 300 km i też nie przerywa a często tankuję jak się złodziejka zapali...

Każda Impreza będzi przerywała podczas ostrych nawrotów i mocnych przeciążeń. Myślę, ,że podobnie sprawa wygląda w Foresterze. Przy spokojnej jeździe ten mankament nie będzie oczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można dwulitrowym samochodem, ze stałym napędem na 4 koła, na felgach 16 cali spalić w mieście poniżej 10litrów?

Pchacie te samochody w korkach? :shock:

 

 

Nie wspomnę o turbinie i właściwościach oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...