Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj kupilem forka 2,5 L bez turbo i nie bardzo wiem co jest grane, bo przejechalem 350km na polowie baku (no chyba ze bak ma 80L to wtedy wszystko gra) :mrgreen:

 

 

a wiesz, to ciekawe. :roll: W czwartek jechałem do Poznania "autostradą" zaturbionym Forkiem. Prędkość przelotowa hmm, autostradowa powiedzmy. I na odcinku od Strykowa do Konina (coś koło 100km) spalił ponad pół baku.

Przy prędkości do 140 km/h pali przy równej jeździe na trasie ~11l/100. I tyle Twój również powinien spalić +/- 1l.

Na połowie baku nie przejadę więcej niż 220 km w żaden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, moze infantylne pytanie, ale czy to standard, ze natychmiast po zmianie na nowy wydech /cat-back/ wzrasta spalanie /w moim wypadku do 18-19l/, po chwili przez dwa tankowania 14l i po przepaleniu ustabilizowanie sie jak dawniej 16l? zglupialem, gdyz ta sama stacja, to samo paliwo, ta sama jazda, ceteris paribus chyba po polsku mowi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne tankowanie :-) Tym razem nie była to jazda ekonomiczna, ale tez nie przeginałem.

Uczę się tego samochodu i jestem miło zaskoczony. Widzę, że w forku podstawowa sprawa (zresztą jak w inncyh markach) - hamowanie silnikiem i jazda w pobliżu max momentu.

 

Data tankowania 13/02/2008

Za ile zatankowane 197,36 PLN

Ile litrów 46,12 L

Cena za litr 4,27 PLN

Przejechane km 396,3 km

Spalanie 11,63 L/100km

Koszt 100 km 49,80 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupilem forka 2,5 L bez turbo i nie bardzo wiem co jest grane, bo przejechalem 350km na polowie baku (no chyba ze bak ma 80L to wtedy wszystko gra) :mrgreen:

 

 

a wiesz, to ciekawe. :roll: W czwartek jechałem do Poznania "autostradą" zaturbionym Forkiem. Prędkość przelotowa hmm, autostradowa powiedzmy. I na odcinku od Strykowa do Konina (coś koło 100km) spalił ponad pół baku.

Przy prędkości do 140 km/h pali przy równej jeździe na trasie ~11l/100. I tyle Twój również powinien spalić +/- 1l.

Na połowie baku nie przejadę więcej niż 220 km w żaden sposób.

 

Na pol baku,tzn minimalnie kreska byla ponizej przejechalem 445 km (WRO -GDN),spalanie bylo 7,1l/100km. Predkosc 100-110 ,glownie tempomat. Nigdy wiecej tego wyniku nie powtorzylem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK H6 3.0 Poznań - Łódź (autostrada) + Łódź - Katowice (dwupasmówka) 11,5 / 100 No i mniej nie daje rady..... Prędkość w normie i rozsądnie choć chyba mi fotkę zrobiło (coś błysnęło za Łodzią w kierunku na Katowice), zdziwiłem się wielce bo byłem przekonany, że jadę naprawdę wolno (duży ruch + skrzyżowanie) i to nie mnie uwieczniło (mam zresztą taką nadzieję, że to chodziło o kogoś innego) - zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pol baku,tzn minimalnie kreska byla ponizej przejechalem 445 km (WRO -GDN),spalanie bylo 7,1l/100km. Predkosc 100-110 ,glownie tempomat. Nigdy wiecej tego wyniku nie powtorzylem:)

 

:shock:

 

Przyznam się - poprawiłem wynik i dziś zrobiłem na połówce baku 240 km :). Była śnieżyca po drodze z katowic do wawy, prędkość 80. Ale Twojego wyniku nie przebiję, tyle to czasem na baku mi się uda zrobić, jak sporo trasy robię. Szacun ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie!!! mysle ze Wszyscy maja racje, tak normalnie to pali dokladnie tyle ile sie wleje :shock: ten temat jest troche jak brazylijski serial tyle ze tu glowne role graja pan paliwo (glownie znany z f. ''jakosc'') pan wiatr pani temperatura nie mowiac juz o statystach ze o REZYSERZE nie wspomne pozdrowienia z lasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowiutki 2.0, automat.

Start, na liczniku 10 km, tankowanie do 2 odbicia (Shell V-Power), 200 km dojazdy do miasta i po mieście, potem jazda na południe. Starałem się nie przekraczać 3 tys. obrotów w czasie spokojnej jazdy (100-120 km/godz.) chociaż trasa trudna, wiele wyprzedzania, obroty czasami przekraczały 5 tys. Tankowanie do drugiego odbicia, przebieg 580, czyli średnie zużycie 9,57 l/100 km. Po przeczytaniu wielu postów na tym forum myślałem, że będzie gorzej !

Wróciłem do domu, na liczniku ok. 900 km, sprawdzam olej po ostygnięciu, stan POWYŻEJ F ... chyba wlali z dużą górką !

Póki co - jest OK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...