Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

 

WRX '06 - jakbym nie jeździł, gdzie bym nie jeździł, jaka by temperatura nie była, zawsze tak samo - ok 13,5 litra.

a mi sie ponizej 5 do setki idzie to kolego szkoda trzymac :D

 

A to zależy :)  Mnie nie szkoda ;)

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa W-Wa - Spindlerovy Mlyn - W-wa + parę kilometrów na miejscu. W sumie 1092 km.

Średnia pokazywana na wyświetlaczu 8,8l/100km

W tamtą stronę po dwupasmówkach jechałem średnio 130-140 km/h (GPS). Z powrotem troszkę wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości z frontu

Spokojna jazda do pracy - rano odpalany zimny silnik i jazda 15 km przez wioski i trochę miasta - spalanie 10.4 LPG

 

Ostra jazda przez 100 km obwodnica prędkości od 160 do 190, zwalnianie co chwilę i przyspieszanie potem 30 km jazdy przez wioski między 80 a 120 - spalanie 16,5 LPG

 

Czy przy takiej szybkiej jeździe to normalne spalanie lpg w Lanosie 2.0 150KM ?? I delikatnie wziął paliwa chociaż silnik ciepły wskazówka zeszła o jakieś 3 mm na odcinku 60 km.

 

 

Zaznacze że przy spokojnej jeździe po mieście paliwa bierze około 1/100 km przy LPG

Edytowane przez Daniel208
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mój mały smok XV 1.6i manual

 

w trasie 100-120km/h pali 11itrów

na autostradzie 18-20litr

w mieście nie jeżdżę za wiele więc nie mam rozeznania. ;)

 

A to przecież tylko 1.6 !!!

:drool: Znaczy musisz mieć "tonową" nogę, bo niedawno jeździłem XV z tym silnikiem i jakoś tak nie wychodziło... ;)

 

Mała aktualizacja ;)

Ostatnio wracałem z Poznania i się sam zdziwiłem, bo spalanie wyszło na poziomie 6,2 litra :yahoo:  tylko że prędkość była na poziomie 80-95km/h i prawie bez gazu. TAK TAK CHWALĘ się bo tak dobrego wyniku raczej szybko nie osiągnę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMPREZA 2.0 125 KM

Średnia z weekendowej trasy ok 2000km - 11.9 LPG

Jazda bez oszczędności, głównie autostrada z prędkościami 140 - 150 km/h

Najniższe spalanie z jednego tankowania - 10.8

najwyższe - 13

Edytowane przez Dyziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie wyjeździłem całego baku po mieście OBKiem (H6) - wychodzi 12.8-13ltr/100km. +/-  tyle co turbodziadek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie wyjeździłem całego baku po mieście OBKiem (H6) - wychodzi 12.8-13ltr/100km. +/- tyle co turbodziadek ;)

Mój dziadek pali w granicach 10 l/100km :) Ale ja nie stoję w korkach i na razie oswajam się z mocą :D

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, bo w Subaru wszystko jest szybkie - a wskazówka paliwa zwłaszcza!

Częsty "Dżichad mode" i w mieście mam 18-19/100! Jest fun....VISA też się cieszy :D 

Ale w tych okolicznościach przyrody, skłaniam się do alternatywnego źródła zasilania (gaz łupkowy niekoniecznie), bo wynik ekonomicznych (przy wszystkich "ahah i ehah" dla LPG) jest wymierny.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza 118kw w mieście jazda w miarę dynamiczna ni chu chu mniej jak :angry: 13 litra na \100 trasa zależy od ciężkości buta :biglol:

Potwierdzam.

Choć raz zmusiłem się do jazdy ekonomicznej i wyszło 10,6 ;-)

Edytowane przez Mike85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukałam z ciekawości tematu spalania ale chcialabym porównać tylko GTki. Zalałam mojego samuraja (babcia, 211KM) najpierw 95 z Orlenu - przeważnie leję 95 - i pojechałam na tym w trasę ale raczej po województwie, żwawo ale nie jechałam po drogach szybkiego ruchu - spalanie 12.7. Po powrocie okazało sie ze jest promocja rajdowa na Lotosie - 98 tanie jak borszcz. No to zalałam i cały wyjeździłam w miescie - wyszło 16l. Mierzone na zasadzie lania pod kurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pewnie już było ale jak te dane  :biglol:

http://www.4impreza.pl/index/spalanie-modeli-turbo/my01-08/


WRX 2,5 230 KM

 

zatankowane pod korek - 112 kilometrów -i znów tankowanie pod korek PB98 Verva. Raczej trasa, choć po drodze było też miasto  (Bydgoszcz), spalił 10,02 l - czyli 8,93 l/100km

Jazda raczej spokojna 100 - 120km/h, max 140km/h. Były dynamiczne wyprzedzania, raczej ja wyprzedałem niż ktoś mnie.

Ja jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...