Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

czasem jak tu poczytuje to śmiać mi się chce z tego jak ludzie się dziwią ile im auta palą :) a to nie auta palą przecież tylko to my kierowcy... to od nas zalezy ile autko weźmie...fizyki i chemii nie oszukamy. howgh

 

Wczoraj miałem takie oczy :shock: . Seat Alhambra 2,0TDi 140KM. Jazda po mieście pod Warszawą i okolicach, bez stania korku (2x czerwone światło). Spalanie na odcinku ok.25km - 12,6l/100km (w/g komputera). Jazda średnio dynamiczna (jak dla mnie normalna) chwilowo osiągałem 110km/h, zmiana na następny bieg tuż powyżej 3000obr/min. Po przesiadce z mojego sti tak mam, tyle że tutaj już nic nie było miejsca pod pedałem :mrgreen: .

Właściciel Alhambry też :shock: .

A śmiał się z mojego "nieekonomicznego" jeepa (pojemność 5.9, spalanie 25-28l lpg/100km), który wciąga nosem ten wynalazek z "hiszpańskim temperamentem".

Przy takim spalaniu ropy, to nawet moje sti (ok.20l lpg/100km) użytkowane głównie koło domu (te okolice co Alhambrą) jest lepsze od diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio mój Legaś zaszokował.

Pojechałem z Zieleńca do Dzierżoniowa i z powrotem w normalnym nie emeryckim stylu jazdy i wyszło mi spalanie 8,8 litra. :shock:

A znowu bujając sie między odcinkami NA świdnickim wyszło 11 litrów.

Chyba się zepsuł. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 1.8 jak bym nie jechal pali 10l/100km ale zobacze jak bedzie po wymianie opon bo nadal jezdze na wysokich zimowkach. GT My97 mojego znajomego na trasie pali 8/9 litrow, mysle ze to calkiem dobry wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1100km trasy przez Polskę ,w trasie spokojnie ok 100-110km/h,czasem jakieś 140km/h podczas wyprzedzania,przeloty przez miasto,bez wiekszych korków,do butli wchodzi 35 litrów,a zasięg na butli to 340-350km,czyli ok 10l muchozolu na setkę.

Dobrze jak na dwulitrowego czterołapa:)acha skład: dwie osoby ,a wagowo to i trzy,bo bambetli z 50-60kg;)

 

-- N maja 06, 2012 2:26 pm --

 

Moj 1.8 jak bym nie jechal pali 10l/100km ale zobacze jak bedzie po wymianie opon bo nadal jezdze na wysokich zimowkach. GT My97 mojego znajomego na trasie pali 8/9 litrow, mysle ze to calkiem dobry wynik

 

jak na GieTka to bardzo ładnie :wink: To,że wiatrak,to nie znaczy,że musi byc smok,trzeba tylko stope sobie obciąć aby gaz dotykać delikatnie końcem piszczeli :mrgreen:

Igiego Forek (duża buda ptzy okazji wiatrak pd maską) jak jechał w stylu emeryckim po autostradce A4 to też zszedł do 8 litrów :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Berlin - Hamburg - Berlin (tankowanie w drodze powrotnej) wyszło 10.6 litra.

Przebieg trasy:

0-10km po mieście - wyjazd z Berlina,

11km-76km - 130km/h na tempomacie

77km-265km - 150km/h na tempomacie

266km-280km - 120km/h na tempomacie

281mk-300km - po mieście

301-311km -120km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw wyniki niskiego spalania innych forków 2.5t są lepsze niż moje :shock:

 

http://www.spritmonitor.de/en/overview/47-Subaru/407-Forester.html?fueltype=2&vehicletype=1&power_s=211&power_e=230&gearing=1&sort=3&powerunit=2

 

a ja myślałem, że jak zejdę z 12 to jest mega wyczyn a tutaj lipa :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw wyniki niskiego spalania innych forków 2.5t są lepsze niż moje :shock:

 

http://www.spritmonitor.de/en/overview/47-Subaru/407-Forester.html?fueltype=2&vehicletype=1&power_s=211&power_e=230&gearing=1&sort=3&powerunit=2

 

a ja myślałem, że jak zejdę z 12 to jest mega wyczyn a tutaj lipa :roll:

 

Pozdrawiam

 

Teoretycznie, na 0W30 powinieneś palić nieco mniej... :wink: Chociaż u mnie, przy CFS-ie 5W40 wychodzi podobnie, jak w tych raportach (cykl mieszany: 10-12 litrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja nie wiem jak wy macie takie spalanie ja jazda w trasie w okolocy 130 km/h to spalania 10-12 lpg po mieście bez korków ale dużo skrzyżowań bo mała mieścina 14 lpg. Średnie spalanie 12 lpg, ale zdarza się że spali i 16.

Legacy 2.0R N/A

A dodam cały czas klima on

=====EDIT=====

Jeszcze w trasie nie udało mi się zejść poniżej 10 lpg czy coś nie tak z moim autem czy ze mną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzikus7,

2.5t bardzo prowokuje i raczej nie ma porównania do NA :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Ale mi chodzi odwrotnie że koledzy mocniejszymi autami maja sporo niższe spalanie. Nie żeby mi to przeszkadzało bo w przeliczeniu na PB/ON wychodzi od 6-8 l/100 km czyli spalanie jakie miałem w jettcie ze 105 konnym TDI. Czy mój wynik to norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi weekend majowy, Trasa Trójmiasto - Wroceń (Podlasie, okolice Twierdzy Osowiec): 3 osoby + bagażnik po brzegi wypchany. W trasie: 1,5 godzinny przejazd w korku przez Trójmiasto, na trasie prędkości 90 - 120, przy wyprzedzaniu więcej, a wyprzedzania trochę było... Po dojeździe na miejsce jazda w 5 osób po szutrach, polnych drogach i błocie z włączoną klimą non stop...

8,62 l na 100 (Pb 95). 2,5l n/a w automacie. Sposób mierzenia: zatankowany do odbicia przed wyjazdem i pozniej do odbicia przed wyprawa w droge powrotna.

 

Chyba popsute :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem jak tu poczytuje to śmiać mi się chce z tego jak ludzie się dziwią ile im auta palą :) a to nie auta palą przecież tylko to my kierowcy... to od nas zalezy ile autko weźmie...fizyki i chemii nie oszukamy. howgh

 

Wczoraj miałem takie oczy :shock: . Seat Alhambra 2,0TDi 140KM. Jazda po mieście pod Warszawą i okolicach, bez stania korku (2x czerwone światło). Spalanie na odcinku ok.25km - 12,6l/100km (w/g komputera). Jazda średnio dynamiczna (jak dla mnie normalna) chwilowo osiągałem 110km/h, zmiana na następny bieg tuż powyżej 3000obr/min. Po przesiadce z mojego sti tak mam, tyle że tutaj już nic nie było miejsca pod pedałem :mrgreen: .

Właściciel Alhambry też :shock: .

A śmiał się z mojego "nieekonomicznego" jeepa (pojemność 5.9, spalanie 25-28l lpg/100km), który wciąga nosem ten wynalazek z "hiszpańskim temperamentem".

Przy takim spalaniu ropy, to nawet moje sti (ok.20l lpg/100km) użytkowane głównie koło domu (te okolice co Alhambrą) jest lepsze od diesla.

 

Z tym 3tyś obrotów/min mam tak samo w obojętnie jakim aucie :lol:. A Jak działa LPG w Sti? Nie jest to niewskazane dla tego auta? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem test jazdy na kropelce jak zaświeciła mi się rezerwa. Zalałem 5 litrów i czekałem aż zapali się znowu rezerwa. W tym czasie przeturlałem 46 km jazdy miejskiej. Daje to średnio jakieś 11 l/100 km.

Chyba całkiem znośnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jak działa LPG w Sti? Nie jest to niewskazane dla tego auta? :lol:

 

Działa, ale jest niewskazane :)

 

 

Oj tam, oj tam... :mrgreen:

 

Skoro te mizernej jakości silnik 2,5 mają do bani panewki, tłoki, uszczelki pod głowicami, to co im może lpg zaszkodzić?

 

Ja już jestem po przebudowie silnika i zobaczymy co mu zrobi instalacja.

Mogę powiedzieć na razie, że jest fajnie, nie muszę ćwiczyć jazdy o kropelce, muskając pedał gazu tylko korzystam z walorów auta (do wyścigów raczej się nie nadaje bo brak góry, ale do miasta po bułki jest super, choć moja specyfikacja z bilsteinem B16, spiekiem bez sprężyn i kubłem jest mało miejska :mrgreen: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem stary wątek spalania sti i po przeczytaniu postanowiłem sprawdzić jakie najmniejsze wartości uda mi się osiągnąć. W poniedziałek zalałem full, jeżdżę jak pipa i przez to mnie wszystko wku... :evil: . Fakt, już widać, że wychodzi mniej ale chyba się wykończę! Co robić? Dzielnie dotrwać do końca czy to walić :?: :!: :lol: Myślę, że robię coś ok 13l/100!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no właśnie, krew mnie zalewa z taką jazdą. Poczytałem ów wątek gdzie ludzie piszą o różnych dziwnych wartościach spalania- chodzi mi o te minimalne i chcę sam sprawdzić co jest do osiągnięcia. Spróbuję wytrzymać jeszcze dwa dni. Potem zaleję, przekalkuluję i nadrobię zaniżone wartości :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak tak czytam to mój OBK 2.5 n/a AT jest jakiś dziwny bo pali w mieście minimum 16 lpg - odcinki do 8 km,

średnio na 44 litrach lpg robię 280 km.

z Waszych wypowiedzi wynika że pali 3-4 litry za dużo :shock: o co kaman :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...