Skocz do zawartości

Wymiana tulei wahacza wzdłużnego tył.


dominikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbowałem znaleźć informacje na forum ale niczego dokładnie w temacie nie udało mi się odszukać.

 

Mam pytanie - czy wymieniał ktoś tuleje wahacza wzdłużnego tylnego w Imprezie 2,0 bez turbiny sedan - te o numerze katalogowym 20271AA021? One są wprasowywane na zimno w wahacz? Da się to zrobić samemu bez dostępu do prasy hydraulicznej - jeśli tak to jak z tym sobie radziliście? Jakiś czas temu zostały mi one wymienione ale kupiłem gówniane, nieoryginalne i stukają i piszczą gorzej jak uszkodzony oryginał będący pierwotnie w moim samochodzie. Te obecnie zamontowane lecz słabej jakości podróby były mi wprasowane w warsztacie i też nie byłem świadkiem jak to było robione i może podczas montażu jakiś "fachowiec" je po prostu uszkodził? Teraz kupiłem oryginalne części ale chciałbym sobie je zamontować samemu ale nie wiem czy bez odpowiednich narzędzi (prasy) dam radę to zrobić. Jakiekolwiek sugestie będą bardzo mile widziane.

Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez prasy ciężko to bedzie Ci wymienić bo jest tam cięka tuleja metalowa na zew. krawędzi. Jak będziesz to miał zdjęte podjedź to Ci to wprasuję za browca - mam prasę hydrauliczną 20t w sosnowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel w robocie wbija niektóre młotem ,ale zależy jaka tuleja. Do vw zazwyczaj włażą dość lekko (scianki alu chyba)

ja robiłem u mnie tuleje dyfra i wymysliłem pare nowych przekleństw. Wygląda na to że reszta też bedzie miała stalowy pierscionek ,więc młotka bym raczej nie brał pod uwage.... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nauczony doświadczeniem, wolałem oszczędzić sobie nerwów i założyłem poli, do których wciśnięcia wystarczyło małe imadełko i trudniej było w sumie wyjąć stare niż wsadzić nowe. Dlatego jeśli masz propozycję włożenia tego praską, to nawet się nie zastanawiaj. ;)

Edytowane przez dexter4127
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nauczony doświadczeniem, wolałem oszczędzić sobie nerwów i założyłem poli, do których wciśnięcia wystarczyło małe imadełko i trudniej było w sumie wyjąć stare niż wsadzić nowe. Dlatego jeśli masz propozycję włożenia tego praską, to nawet się nie zastanawiaj. ;)

Też zamierzam włozyć poli. Nie skrzypią? Używałeś smaru silikonowego przy montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje - naprawdę!

Też myślałem nad tulejami poliuretanowymi ale jako, że nie jeżdżę Imprezką zbyt agresywnie i z wielkim zacięciem sportowym, a raczej spokojnie to stwierdziłem, że kupię raz jeszcze zwykłe metalowo-gumowe tuleje ale tym razem darowałem sobie wszelakiego typu "wysokiej jakości zamienniki" i kupiłem japońskie oryginały.

Z propozycji wprasowania którą otrzymałem od Gustawa najprawdopodobniej skorzystam - jesteśmy wstępnie już ugadani :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Różnice w cenie oryginał/zamiennik to 100zł za parę, warto brać oryginał ?

Wszystko zależy od tego jak to jest zamiennik. Czy jest 4dni max ? Czy cos lepszego np lemforder ?

 

Większość poleci Ci oryginały lub poli więc wszystko zalezy od tego ile masz kasy na części i wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

ma w planie zabrac sie za wymiane wszystkich gum w tylnych wahaczach

czy dam rade bez kanalu ogarnac temat?

jak najlepiej sie za to zabrac?

kazdy z osobna? wykrecic jeden wymienic gumy i skrecic i pozniej nastepny czy wszystko wywalic odrazu?

myslalem zeby zalozyc jakies "miekkie" poli.

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...