Skocz do zawartości

Foto- i videoradary


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

san, dzięki za poradę. Oprotestowalem wysokość mandatu piszac maila do Straży Wiejskiej i przyznali mi rację i obniżyli mandat do 100 zl :shock: Mandat poszedl na ojca więc konto pozostaje czyste a stówką mogę ich wesprzeć :wink:

 

Do tej pory myślalem że stancjonarne radary robią zdjęcia tylko z przodu a tu zonk :) Tanio w sumie wyszla ta lekcja, bo zwykle jak stal tylem szedlem pelną dzidą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 561
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Według mnie ogólnie z tymi fotoradarami to się robi jakaś paranoja...jak by modli to by je stawiali co 10 m...nie długo bez zdejmowania tablic z przodu i tyłu a przynajmniej z przodu to wogóle nie będzie można w trase wyjechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że z naszego ładnego kraju nie ma co robić państwa policyjnego...nie długo za wszystko będzie mandat, powiesz coś na policjanta to od razu 48h a jak powiesz na Tuska to w ciągu 24h mam antyterorystów w domu...

 

Oni chyba myślą że fotoradary o 50% zmniejszą liczbę zabitych na drogach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dziś zrobili mi zdjęcie na viatollu, nie wiem czy to juz obowiązuje, że mogą robic zdjęcia i wystawiać mandaty, ale no za szybko było trochę, a potem okazało się że u mnie we wsi straż kupiła sobie fotoradar i możliwe że dostanę 2 zdjęcia taki prezent na Mikołajki, a co..

 

 

 

Dopytałem tu i tam, okazało się że u mnie we wsi burmistrz ( nie dostał od mnie głosu i na pewno nie dostanie) podpisał kontrakt z firmą radarsystem opiewający na kwote 2 miliony 700 tys zł, dot obsługi fotoradarów. I teraz mają kilka odcinków na których kosza minimum 100 zdjęć na dzień. Sławków liczy 5 tyś mieszkańców, mandat to średnio 200 zł, więc wychodzi na każdego mieszkańca 280 mandatów na rok.. Super założenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobili mi zdjęcie na viatollu, nie wiem czy to juz obowiązuje, że mogą robic zdjęcia i wystawiać mandaty, ale no za szybko było trochę, a potem okazało się że u mnie we wsi straż kupiła sobie fotoradar i możliwe że dostanę 2 zdjęcia taki prezent na Mikołajki, a co..

 

 

 

Dopytałem tu i tam, okazało się że u mnie we wsi burmistrz ( nie dostał od mnie głosu i na pewno nie dostanie) podpisał kontrakt z firmą radarsystem opiewający na kwote 2 miliony 700 tys zł, dot obsługi fotoradarów. I teraz mają kilka odcinków na których kosza minimum 100 zdjęć na dzień. Sławków liczy 5 tyś mieszkańców, mandat to średnio 200 zł, więc wychodzi na każdego mieszkańca 280 mandatów na rok.. Super założenia..

 

 

hahahhaha a mówią że władza taka niezaradna. A jak tu widać słuszną linię ma... :D Czy liczyłeś dzieci i starców którzy nie mają pojazdów mechanicznych? Fajnie wychodzi po te 280 na łebka :D Trzeba zainwestować w ramkę z roletą albo antyradar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wliczyłem wszystkich hurtowo. Wiadomo że paru przyjezdnych się trafi ale ogólna ilość wskazuje na to że radary będą pracowały wręcz całą dobę, bez przerw.

 

 

No to w następnych wyborach samorządowych obecni oficiele mają wygraną jak w banku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto wie jak działają nowe radary na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sikorskiego/Witosa w Warszawie?

 

dobra sam sobie odpowiedziałem :mrgreen:

 

http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/WA ... 15049.html

 

wiem ze to SE ale co to znaczy :?: :?: :?: : "Dzięki technice światłowodowej wyślą potem zdjęcie łamiącego przepisy do strażnika" :?: :?: :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto wie jak działają nowe radary na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sikorskiego/Witosa w Warszawie?

 

dobra sam sobie odpowiedziałem :mrgreen:

 

http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/WA ... 15049.html

 

wiem ze to SE ale co to znaczy :?: :?: :?: : "Dzięki technice światłowodowej wyślą potem zdjęcie łamiącego przepisy do strażnika" :?: :?: :?: :mrgreen:

 

W Tarczynie od zawsze na skrzyżowaniu z 7-ką są fotoradary robiące też fotki przelatującym na czerwonym. Stoją w każdym rogu skrzyżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po przejściowym załamaniu, związanym z próbą odebrania strażnikom miejskim i gminnym ich ulubionych zabawek, odzyskuje wigor i rozwija się nader dynamicznie.

 

Nowe perspektywy otworzyło przed nią ogłoszenie przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego przetargu na zakup 300 nowych przydrożnych mierników prędkości. Obecnie w służbie pozostaje 70 takich urządzeń, więc postęp - licząc w procentach - będzie zatem niebywały. To tak, jakby łączna długość autostrad w Polsce wzrosła z obecnych 1100 do 4700 kilometrów! No, ale z budową dróg nie idzie nam najlepiej, więc pozostaje inwestować w to, co tańsze i łatwiejsze w pozyskaniu."

 

-- 17 gru 2011, o 14:35 --

 

Najwięcej nowych fotoradarów przybędzie w Wielkopolsce. Wiadomo, przedsiębiorczy poznaniacy zawsze chcą pod każdym względem przodować, więc sprytnie załatwili sobie większy przydział. Uprzywilejowane jest także Mazowsze, co należy rzecz jasna tłumaczyć bliskością centralnych ośrodków władzy. Najmniej sprzężonych z aparatami fotograficznymi prędkościomierzy trafi na drogi województw lubelskiego i podkarpackiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie obecnie są czynne 3 fotoradary - wszystkie są pomalowane na kolor żółty

 

no i dziś jeden się ze mną (chyba) przywitał z rańca na Spacerowej w górę... z tym że dziwna sytuacja bo ograniczenie jest do 40 a ja w momencie błysku miałem 60. No i nasuwa się pytanie w jakiej odległości jest robiony pomiar bo wcześniej było duuużo więcej :twisted::twisted::twisted: ja jechałem lewym a środkowym jeszcze Audi leciało koło 70km/h. Komu błysnęło nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na zdjęciu jest inny pojazd mandat może być ważny!

Na dole zdjęcia jest biała kreska pokazująca szerokość wiązki - nad nią może znajdować się tylko pojazd sprawcy - nawet 1mm innego pojazdu powoduje że zdjęcie jest do kosza.

Zdjęcie-zrobione-prze-fotoradar.jpg*

 

*Chyba parser BBCode wysiadł - ktoś z modów może to wyedytować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi. trochę mnie uspokoiliście. ktoś tu kiedyś napisał, że gdy przychodzi fotka to trzeba prosić o oryginał w pełnym formacie żeby przypadkiem "czegoś" nie wycieli.

 

jak by za mną jechali i trafili to bym przyjął z honorem...natomiast dostać mandat z oznaczonego radaru w swoim mieście to wstyd jak cholera :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...